www.svethardware.cz
>
>
>

Finanční výsledky AMD za minulý rok

Finanční výsledky AMD za minulý rok
, , aktualita
Společnost AMD stejně jako nedávno Intel oznámila své finanční výsledky za uběhlý rok a jeho poslední kvartál. Za tento kvartál AMD zaznamenalo tržby 1,69 miliardy USD, což je v meziročním porovnání lepší o 2 procenta. To znamená dle principů...
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD stejně jako nedávno Intel oznámila své finanční výsledky za uběhlý rok a jeho poslední kvartál. Za tento kvartál AMD zaznamenalo tržby 1,69 miliardy USD, což je v meziročním porovnání lepší o 2 procenta. To znamená dle principů GAAP čistou ztrátu 177 USD, na akcii 0,24 USD a provozní výnos 71 milionů. Non-GAAP čistý příjem pak činí 138 milionů, na akcii 0,19 a provozní výnos 179 milionů.

Za celý rok 2011 AMD vydělalo 6,57 miliardy, což znamená čistý příjem 491 milionů USD, na akcii 0,50 USD a provozní výnos 524 milionů dle GAAP. Příjmy v minulém roce táhly především čipy APU, jichž se prodalo na 30 milionů, a to především do mobilního sektoru (platforma Brazos). Ty do svých notebooků montují firmy Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Samsung, Sony a Toshiba, takže v podstatě všichni hlavní výrobci.

Další úspěchy AMD hlásí ze serverového světa, kde zaznamenalo silný růst ve dvou kvartálech. Zásluhu na tom mají procesory Opteron 6200 a 4200 založené na architektuře Bulldozer a nové servery HP ProLiant a Dell PowerEdge R715.

V tomto čtvrtletí ale AMD vzhledem k ekonomické situaci očekává pokles tržeb o 8 procent (+/- 3), ale na tom se také podepíše fakt, že první kvartál nebývá nejsilnější.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková