Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Finanční výsledky AMD za minulý rok

27.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Finanční výsledky AMD za minulý rok
Společnost AMD stejně jako nedávno Intel oznámila své finanční výsledky za uběhlý rok a jeho poslední kvartál. Za tento kvartál AMD zaznamenalo tržby 1,69 miliardy USD, což je v meziročním porovnání lepší o 2 procenta. To znamená dle principů...
Společnost AMD stejně jako nedávno Intel oznámila své finanční výsledky za uběhlý rok a jeho poslední kvartál. Za tento kvartál AMD zaznamenalo tržby 1,69 miliardy USD, což je v meziročním porovnání lepší o 2 procenta. To znamená dle principů GAAP čistou ztrátu 177 USD, na akcii 0,24 USD a provozní výnos 71 milionů. Non-GAAP čistý příjem pak činí 138 milionů, na akcii 0,19 a provozní výnos 179 milionů.

Za celý rok 2011 AMD vydělalo 6,57 miliardy, což znamená čistý příjem 491 milionů USD, na akcii 0,50 USD a provozní výnos 524 milionů dle GAAP. Příjmy v minulém roce táhly především čipy APU, jichž se prodalo na 30 milionů, a to především do mobilního sektoru (platforma Brazos). Ty do svých notebooků montují firmy Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Samsung, Sony a Toshiba, takže v podstatě všichni hlavní výrobci.

Další úspěchy AMD hlásí ze serverového světa, kde zaznamenalo silný růst ve dvou kvartálech. Zásluhu na tom mají procesory Opteron 6200 a 4200 založené na architektuře Bulldozer a nové servery HP ProLiant a Dell PowerEdge R715.

V tomto čtvrtletí ale AMD vzhledem k ekonomické situaci očekává pokles tržeb o 8 procent (+/- 3), ale na tom se také podepíše fakt, že první kvartál nebývá nejsilnější.

Zdroj: TZ AMD