Firefox za poplatek odstraní reklamy z vybraných webů

Firefox za poplatek odstraní reklamy z vybraných webů
, , aktualita
Mozilla spustila testování služby Firefox Better Web, která za měsíční poplatek skryje reklamy na internetu a peníze pošle zapojeným webům. Novinku mohou zatím vyzkoušet jen uživatelé z USA.
K oblíbeným
reklama
Již v loňském roce Mozilla (ve spolupráci s firmou Scroll) avizovala funkci Better Web, která by měla vyřešit dilema některých uživatelů. Pokud totiž v tuto chvíli chtějí podpořit stránky, který nenabízí placený obsah, ale zároveň používají ad-block, mohou nastavit výjimku pro daný web. Tím si ovšem zase aktivují reklamy, kvůli kterým si přece ad-block nainstalovali. Better Web tento problém řeší jednotným „předplatným“, které vybere Mozilla a následně jej rozdělí jednotlivým webům. To znamená, že služba skryje pouze na stránkách, které jsou do programu zapojeny. Společnost neuvádí, s kolika weby nyní spolupracuje, ale nové údajně přibývají každý měsíc. V tuto chvíli se jedná o např. The Verge, Gizmodo, USA Today, Vox nebo Business Insider.
 
 
Předplatné v rámci speciální akce stojí 2,49 dolaru měsíčně, v přepočtu asi 63 Kč. Po šesti měsících bude cena dvojnásobná, tj. necelých pět dolarů. Výdělek není provozovatelům webů vyplácen rovným dílem, ale podle času, který na nich uživatel stráví se službou Better Web. Firefox tvrdí, že systém je nastaven tak, aby weby získaly minimálně o 40 % více peněz, než by si vydělaly zobrazováním reklamy. V tuto chvíli probíhá testování beta verze, do kterého se mohou zapojit pouze zájemci z USA. Rozšíření služby do dalších regionů patrně ještě nějaký čas potrvá. Předplatné by mělo fungovat i v kombinaci s většinou rozšíření pro blokování reklamy, i když v některých případech bude možná nutné upravit jejich nastavení.
 
 
Better Web lze používat pouze v desktopové verzi internetového prohlížeče Firefox, ale některé funkce od společnosti Scroll je možné využívat i v jiných prohlížečích a aplikacích. Součástí služby je také technologie Enhanced Tracking Protection (ETP), která zakazuje stránkám blokovat sbírání dat o uživatelích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Teleskop Jamese Webba se poprvé rozložil vlastními silami Teleskop Jamese Webba se poprvé rozložil vlastními silami
James Webb Space Telescope už má nějakou dobu k sobě smontované všechny zrcadlové segmenty, které ale bude muset ve vesmíru složit v jeden celek. Nyní ukázal, že toho bude schopen a jak to vypadalo?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia
Amazon se chce vrhnout do světa streamovaných her a připravuje novou službu, která nese interní název Project Tempo. V květnu by měla společnost konečně vydat dvojici her od svých vlastních studií: Crucible a New World.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400 SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400
Společnost SK Hynix pohovořila více o svých modulech DDR5. Ty by chtěla masově vyrábět už letos a počítá se s opravdu velmi vysokými rychlostmi. V plánu jsou do budoucna čipy podporující až DDR5-8400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek