Firefox za poplatek odstraní reklamy z vybraných webů

Firefox za poplatek odstraní reklamy z vybraných webů
, , aktualita
Mozilla spustila testování služby Firefox Better Web, která za měsíční poplatek skryje reklamy na internetu a peníze pošle zapojeným webům. Novinku mohou zatím vyzkoušet jen uživatelé z USA.
K oblíbeným
reklama
Již v loňském roce Mozilla (ve spolupráci s firmou Scroll) avizovala funkci Better Web, která by měla vyřešit dilema některých uživatelů. Pokud totiž v tuto chvíli chtějí podpořit stránky, který nenabízí placený obsah, ale zároveň používají ad-block, mohou nastavit výjimku pro daný web. Tím si ovšem zase aktivují reklamy, kvůli kterým si přece ad-block nainstalovali. Better Web tento problém řeší jednotným „předplatným“, které vybere Mozilla a následně jej rozdělí jednotlivým webům. To znamená, že služba skryje pouze na stránkách, které jsou do programu zapojeny. Společnost neuvádí, s kolika weby nyní spolupracuje, ale nové údajně přibývají každý měsíc. V tuto chvíli se jedná o např. The Verge, Gizmodo, USA Today, Vox nebo Business Insider.
 
 
Předplatné v rámci speciální akce stojí 2,49 dolaru měsíčně, v přepočtu asi 63 Kč. Po šesti měsících bude cena dvojnásobná, tj. necelých pět dolarů. Výdělek není provozovatelům webů vyplácen rovným dílem, ale podle času, který na nich uživatel stráví se službou Better Web. Firefox tvrdí, že systém je nastaven tak, aby weby získaly minimálně o 40 % více peněz, než by si vydělaly zobrazováním reklamy. V tuto chvíli probíhá testování beta verze, do kterého se mohou zapojit pouze zájemci z USA. Rozšíření služby do dalších regionů patrně ještě nějaký čas potrvá. Předplatné by mělo fungovat i v kombinaci s většinou rozšíření pro blokování reklamy, i když v některých případech bude možná nutné upravit jejich nastavení.
 
 
Better Web lze používat pouze v desktopové verzi internetového prohlížeče Firefox, ale některé funkce od společnosti Scroll je možné využívat i v jiných prohlížečích a aplikacích. Součástí služby je také technologie Enhanced Tracking Protection (ETP), která zakazuje stránkám blokovat sbírání dat o uživatelích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Včera, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře