www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Firmě AMD bude patřit říjen, představí Vermeer i Radeony RX 6000

Firmě AMD bude patřit říjen, představí Vermeer i Radeony RX 6000
, , aktualita
Dnes brzy ráno naznačil Frank Azor, Chief Architect of Gaming Solutions & Marketing ve firmě AMD, že se brzy dočkáme nějakého ohlášení. To skutečně přišlo, ovšem v poněkud jiné podobě, než jsme mohli doufat. 
K oblíbeným
reklama
Ovšem dalo se tušit, že AMD ještě nebude připraveno představit nové produkty, neboť za celý dnešní den nepřišlo žádné upozornění, že nám firma něco představí. Toto upozornění přichází až nyní a z něj je jasné, že na spekulace o novinkách AMD bude ještě dost času. 
 
 
Oznámení je tak jednoduché. Nejdříve přijdou na řadu procesory Zen 3, a to konkrétně CPU generace Ryzen 4000 "Vermeer", což sice AMD výslovně neuvedlo, ale co jiného by mohlo být spojeno s RDNA 2? Serverové EPYC těžko a o nových Threadripperech se zatím vůbec nemluví. A kdo by měl přesto pochybnosti, pak se může podívat na níže zveřejněný obrázek zachycený z teaseru od Lisy Su, který je dostatečně výmluvný a událost se krom toho bude jmenovat "Next Generation Ryzen Desktop Processors".
 
Představení generace Vermeer tak můžeme čekat už za měsíc, a to 8. října (přesný čas zatím nevíme), přičemž jejich základní konfigurace bude stejná (dle očekávání) jako v případě aktuálních Matisse, čili dva čiplety a jedno I/O jádro. 
 
 
O dvacet dní později, 28. října v 18:00 našeho času, pak budeme moci slavit dvojí svátek, a to jednak vznik samostatného Československa a pak i nástup nové generace Radeonů RX 6000 (označení už bylo potvrzeno - viz tweet dole), s nimiž má AMD ambice opět se vrátit do hi-endu. Existuj pochybnosti, zda se mu to podaří a je velice pravděpodobné, že před koncem října už budeme mít díky únikům víceméně jasno. Na druhou stranu, NVIDIA také dokázala udržet to nejdůležitější tajemství o GeForce Ampere až na svou prezentaci. 
 
 
AMD tak generaci RDNA 2 představí nejdříve pro PC, ještě než bude uvedena na trh s novými konzolemi Xbox a PS5. Nicméně samotné karty Radeon RX 6000 pravděpodobně dorazí až někdy po konzolích, ale uvidíme. V každém případě 28. října ještě karty na trh uvedeny nebudou, neboť v ten den se máme "dozvědět více", čili půjde jen o jejich představení. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů