www.svethardware.cz
>
>
>
>

Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %

Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
, , aktualita
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
K oblíbeným
reklama
GPU využívaná přímo v rámci projektu Folding@home jsou založena na otevřeném toolkitu OpenMM a nyní je tu díky podpoře firmy NVIDIA také CUDA, která umožní rychlejší zpracovávání zadávaných úloh, přičemž z toho kouká asi 15 až 30% zvýšení výkonu většiny karet GeForce. Může to být i mnohem více, anebo naopak méně, ale to jsou spíše výjimky v podobě karet Tesla či starších generací GeForce.
 
zvýšení výkonu na typických projektech v rámci Folding@home
 
 
Kdo tak používá pro některý z projektů Folding@home grafiku od NVIDIE, může se těšit na více odvedené práce, která se odrazí i ve větším počtu PPD (Points Per Day). A zvláště v případě COVID Moonshot Sprint využívající speciální funkce OpenMM lze nově očekávat ještě větší nárůst výkonu, a to o 30 až 100 procent. Pro to tu máme zase jiný graf, v němž excelují i stále ještě aktuální Turingy: 
 
zvýšení výkonu projektů COVID Moonshot 
 
Samotní účastníci Folding@home přitom nemusí dělat nic, jen počkat na novou verzi core22 0.0.13, která bude nasazena během několika dní a v případě potřeby automaticky stáhne příslušné knihovny pro CUDA. O tom se pak uživatel může následně dozvědět v logu, takže z jeho strany určitě není třeba si instalovat CUDA Toolkit, ale měl by mít v systému nejnovější grafické ovladače od NVIDIE.
 
 
Zpráva ještě také varuje, že ačkoliv by vše mělo proběhnout automaticky a bezproblémově, potíže nejsou vyloučeny, takže se s nimi můžeme případně podělit na fórech (Folding Forum). 
 
Zdroj: TZ Folding@home via TechPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP QTS 4.5.1 přináší migraci VM, Wi-Fi 6 i Azure AD DS QNAP QTS 4.5.1 přináší migraci VM, Wi-Fi 6 i Azure AD DS
QNAP představil novou verzi svého operačního systému QTS 4.5.1 pro své NASy. Nová verze přináší např. možnost migrace virtuálních strojů za běhu, podporuje i standard Wi-Fi 6 a WPA2 Enterprise.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský SMIC je nyní schopen vyrábět 7nm čipy Čínský SMIC je nyní schopen vyrábět 7nm čipy
Letos na jaře jsme se dozvěděli, že společnost SMIC chce být na území pevninské Číny první firma, která nabídne 7nm výrobní proces. To se nyní vyplňuje a vypadá to, že SMIC bude opravdu ještě letos vyrábět své první 7nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Betelgeuse je dle nové studie blíž a explodovat se ještě nechystá Betelgeuse je dle nové studie blíž a explodovat se ještě nechystá
Právě letos se vynořily zprávy o podivném chování hvězdy Betelgeuse a objevily se názory, že  ta už nemusí mít moc daleko k explozi. Nová studie však upravuje vzdálenost mezi námi a tímto obrem a vedle toho i vypovídá o jeho stavu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Raspberry Pi 4 Compute Module přichází na trh ve 32 verzích Raspberry Pi 4 Compute Module přichází na trh ve 32 verzích
Nadace Raspberry vysílá na trh nový produkt, a to Raspberry Pi 4 Compute Module, který bude k dispozici v široké nabídce 32 různých verzí. Ty se budou lišit v celkem třech ohledech a nabídnou i široké rozpětí cen.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dánský prodejce dosud získal na sklad jen 106 kusů GeForce RTX 3070 Dánský prodejce dosud získal na sklad jen 106 kusů GeForce RTX 3070
NVIDIA se po velice nevydařeném začátku prodeje karet GeForce RTX 3080 a 3090 rozhodla posunout vypuštění karty GeForce RTX 3070 a my mohli doufat, že díky tomu i díky jejímu hardwaru to bude tentokrát jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů