reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Fortron odhalil velmi efektivní zdroj pro běžné sestavy

, , aktualita
Fortron odhalil velmi efektivní zdroj pro běžné sestavy
Pokud hledáte nový zdroj pro svou počítačovou sestavu, která není založena na velmi výkonném a žravém hardwaru, a přitom ji chcete provozovat tiše a energeticky efektivně, je tu 400W novinka od firmy Fortron.
Fortron odhalil velmi efektivní zdroj pro běžné sestavy
Známý tchaj-wanský výrobce počítačových zdrojů, společnost FSP Group, si pod značkou Fortron připravil nový 400W zdroj FSP400-60AGTAA, který nese označení 80 Plus Titanium. To znamená, že by měl při 10% zátěži nabídnout alespoň 90% efektivitu, při poloviční zátěži pak 94 % a při 90% zátěži pak opět alespoň 90% efektivitu, což ovšem platí pro 115V sítě. Na našich 230V sítích je to ještě lepší, a to 96% efektivita při poloviční zátěži. Ta bude přitom u dnešní normální počítačové sestavy s mainstreamovým procesorem a grafikou velmi reálná, tedy při běžné zátěži, jinak můžeme v klidovém režimu počítat spíše se zátěží kolem 10 až 20 procent.

Ztráty by tedy při poloviční zátěži a 96% efektivitě měly činit jen pár wattů, takže pomaloběžný 120mm ventilátor bude na svou práci jistě stačit. Při velmi nízké zátěži sestavy pracující v klidovém režimu by mohl tento zdroj pracovat i s pasivním chlazením, ale o tom se zpráva nezmiňuje. Doufejme tedy, že řízení otáček ventilátoru dle teplot či zátěže má výrobce podchyceno.

V ostatních ohledech jde o naprosto běžný zdroj, což platí i pro jeho napevno připájené kabeláži, která evidentně nemá na jednotlivých větvích žádné pletené bužírky či jiné specialitky. Samotný zdroj je i nudně šedý, ale zde jde o vzhled až na posledním místě. Zpráva se však bohužel nezmiňuje o dostupnosti a ceně. Snad se tedy tento zdroj dostane i na pulty obchodů. Fortron totiž velmi často dodává zdroje OEM zákazníkům, takže tento kousek snad nebude vyhrazen pouze jim.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
reklama
reklama