reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fórum - upload obrázků

6.7.2006, Karel Polívka, článek
Fórum - upload obrázků
Dnes se zaměříme na další rozvoj našeho diskuzního fóra. Nově jsou totiž jeho možnosti pro registrované uživatele obohaceny o možnost uploadu obrázků k nám na server a tento "sváteční" článek tedy slouží k přesnému a jasnému obeznámení s tímto rozšířením jeho možností.
Diskuzní fórum Světa hardware se opět rozrostlo, pokud jde o jeho funkčnost. Nedávno jsme spustili sekci Bazar, s kterou se pojí hodnotící systém iTrader (podrobný popis funkčnosti a návod k používání najdete v odkazovaném dřívějším článku), a počínaje dnešním dnem mají registrovaní uživatelé diskuzního fóra Světa hardware (anebo i kterýkoli registrovaný čtenář magazínu SHW - registrace jsou totiž vzájemně propojené) možnost uploadovat k nám na server své obrázky, na které se posléze mohou jednoduše odkazovat.

Díky tomu se tak můžou členové komunity našeho diskuzního fóra například pochlubit s výsledky jejich práce, se screenshoty jimi dosažených výsledků jejich stroje, anebo přímo jejich fotografiemi, což může být podle mého docela zajímavé (zejména v případě moddingu). Postupem času plánuji na tuto možnost navázat další rozšíření spočívající v tvorbě galerie v rámci diskuzního fóra, kde by figurovaly jen ty nejlepší fotografie a... to však momentálně předbíhám. Vraťme se tedy zpět k dnešnímu tématu.

K funkci se dostanete skrze odkaz "Upload obrázků" v hlavní liště vBulletinu s odkazy hned pod logem Světa hardware napravo od odkazu "FAQ".Šipka napravo naznačuje, že po kliknutí na tento odkaz se zobrazí další nabídky, jedná se konkrétně o následující funkce:
  • Moje obrázky (po odkliknutí se Vám zobrazí všechny Vaše doposud uploadované obrázky)
  • Uploaduj obrázek (slouží pro upload obrázků)
  • Obrázky všech uživatelů (po odkliknutí se Vám zobrazí seznam všech uživatelů, kteří již mají uploadované obrázky)


Pokud zvolíte "Uploaduj obrázek", objeví se následující okno, kdy v levé části máte souhrnné informace o Vašich možnostech uploadu:
  • Povolené typy souborů: .gif, .jpg, .jpeg, .png, .bmp
  • Maximální přípustná velikost obrázku: 1024 KB
  • Nejvyšší přípustné rozlišení obrázku: 1600 * 1200
  • Aktuální počet Vašich obrázků: x
  • Maximální počet obrázků: x- pro zvětšení klikněte -

V případě bezproblémového provedení uploadu Vám systém ohlásí, že se tak stalo a následně se na své obrázky můžete podívat skrze "Upload obrázků" -> "Moje obrázky". Náhled každého z nich bude vypadat následovně:


- pro zvětšení klikněte -

Pokud bude mít uploadovaný obrázek větší rozměry než 512x384, dojde v případě náhledu (v levé části) k jeho zmenšení na již zmíněné rozlišení (po kliknutí na něj se však již zobrazí v plné velikosti).
Napravo od náhledu se nachází tabulka obsahující podrobnosti o konkrétním obrázku společně s užitečnými odkazy, které by se Vám mohly hodit. Ten první směřuje přímo na konkrétní soubor a pokud píšete nějaký příspěvek, stačí do něj tento odkaz vložit a v příspěvku se posléze obrázek zobrazí (pokud chcete na uploadovaný obrázek směrovat z jiného umístění, než z našeho diskuzního fóra, stačí odmazat na začátku [img] a na konci [/img]), zatímco druhé dva jsou odkazy, po jejichž vložení se vytvoří v příspěvku inkriminovaný obrázek, který bude zároveň odkazem na stránku diskuzního fóra s informacemi o něm (první je pro použití v příspěvcích v rámci našeho diskuzního fóra a druhý je pro použití kdekoli jinde, například v komentářích pod našimi články nebo na jiném serveru).

Nakonec je v dolní části tabulky s informacemi "Status". Ten, kdo obrázky uploadoval, jej může nastavit na: "Veřejný" (všichni uživatelé mají možnost obrázek vidět) nebo "Soukromý" (obrázek je přístupný pouze pro jeho "majitele" a administrátora diskuzního fóra). Je třeba však pamatovat, že pokud prohlížíte "Obrázky všech uživatelů", tak se u těch Vašich možnost změny statusu nezobrazí (stane se tak pouze v případě, že ju prohlížíte skrze volbu "Moje obrázky").

Na závěr jen zmíním, že stejně jako je ve vývoji diskuzní fórum Světa hardware (plánovaných vylepšení je na programu celkem dost), je ve vývoji i tento plugin, který má na svědomí upload obrázků, proto by měl být i on sám časem obohacen o nové vlastnosti (a co jsem se díval do těch, které jsou "tak nějak" na programu, můžeme se na co těšit). Pokud by současné nastavení limitů pro upload obrázků nevyhovovalo, může dojít ke změně. Prozatím však potřebujeme vědět, jakou měrou se bude tato možnost využívat - na základě toho budeme moci případné změny (ať už v kladném nebo záporném směru) provést.
reklama