reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): 40801

Neregistrovaný (0)|11.10.2016 20:17
Tazatel: Lukáš Nepoví

Znění dotazu: Zvláštní chování internetu se projevuje tím, že laguje. Jsem připojen parabolou kterou mám na baráku asi 200m vzdušnou čarou na vysílač na paneláku. Překážkou jsou dvě malé větve lípy, to ale problémem není. Za jasného dne to kolikrát laguje, někdy za větru a hustému dešti to jde zase na jedničku. Od paraboly jde kabel do wifi routeru, z něj do pc. Kabel je ok. Vyloučil jsem špatnou síťovou kartu ( výměna ), + jsem zkusil koupit externí síťovku. Nic.. Fascinuje mě to, že vše třeba 3 dny po sobě jde ale pak je den že to laguje každých 10 minut... jsou to neuvěřitelné skoky pingu. Mívám puštěné TS3, kde mi to ukazuje odezvu a mám to hned po ruce. když to jde mám stálých 9-20ms a stahování jede i 10MB/sec. Poskytovatel mi kolikrát poradil si to hlídat v CMD, kde jsem si napingal parabolu a podle toho jsem si to měl hlídat. Podle mě to je nesmysl. Ve finále pokud jsou ke mě posílány data, které se lagují už dejme tomu u vysílače, tím pádem s nima já nic neudělám a chytám je takové jaké jsou. Několikrát jsem vyčistil PC, všechny možné resety sítě, na wifi se mi nikdo nepřipojuje a problémy se objevují i když mám jen puštěný pc bez prohlížeče a jiných souborů. Automatické aktualizace jak systému tak souborů jsem vyloučil. Poskytovatel problém údajně nevidí. Dochází mi nápády. Děkuji za jakékoliv rady.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Internet
DrZelenka (2491)|12.10.2016 08:23
Stáhni si WinMTR, hoď tam host např. http://www.seznam.cz a pošli screen z doby, kdy je problém (nech to běžet aspoň 10s).

WinMTR vypíše kompletní traceroute a ukáže mezi kterýma 2 zařízeníma je problém (na traceroute nepoužívej windows příkazovou řádku - to je utrpení používat a WinMTR ukáže výrazně detailnější výsledky).

V případě wifi připojení jsou nejčastěji výkyvy v odezvě způsobeny tím, že anténa je sdílená a někdy se holt sejde víc lidí a přetížej ji.
lukasnepovim1 (4)|12.10.2016 16:42
Zdravím, zde přikládám foto z WinMTR.. Screen s " LOSS " 2% je v době vysokého pingu.. druhá je když je ping chvilku OK.. pak tu mám měření rychlosti..
ok.jpg špatný.jpg 1.jpg 2.jpg
lukasnepovim1 (4)|12.10.2016 17:02
vůbec z toho nejsem moudrý
lukasnepovim1 (4)|12.10.2016 17:36
tady to lagovalo hodně..
14632604_1136558589713179_1733663680_o.jpg
DrZelenka (2491)|13.10.2016 20:21
Podle toho winmtr je problém hned začátku v síti před zařízením s adresou 10.2.39.129. Za předpokladu, že se jedná o vysílač, tak problémem bude jeho přetížení (příliš mnoho klientů, kteří ho přetěžují stahováním atp).

Jen mě překvapuje absence jakékoliv standardní lokální IP ve formátu 192.168.x.y. Pravděpodobně je v bridge módu. Takhle na dálku bohužel nedokážu určit jaké zařízení konkrétně má danou IP.
lukasnepovim1 (4)|18.10.2016 16:09
Zdravím, přepojil jsme přijímač na druhou stranu baráku, pingy 9ms a na host ping 1 ms.. jednou po cca 30-45 minutách během vteřiny lag vyskočí.. Fascinuje mě že to dělá jen ve dne.. cca kolem 22:00 to ustane a je klid.. napadlo mě že by to bylo přetížené, ale to mi příjde jako hloupost.. :( nevím si už rady, kontaktoval jsem poskytovatele a uvidím na co příjde, ale podle mě na nic.. celý se to lagne a neotevřu ani seznam.cz.. všechno co jsem psal jsem kontroloval znovu a nevím co dál. Je ještě něco co bych mohl zkusit ze svojí strany?