reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: herní sesava do 27 000

Neregistrovaný (0)|7.11.2016 14:52
Tazatel: Lukz

Znění dotazu: Dobrý den,
Už delší dobu se snažím sestavit výkonnou sestavu (do 30 000 i s operačním systémem), na které bych bez problémů rozjel nové herní tituly (1920 x 1080 Full HD) a nemusel dělat moc kompromisů. Zároveň plánuji tuto sestavu využívat pro nahrávání lets play videí, ale jelikož nejsem příliš zběhlý v oblasti hardwaru, tak nevím, zda někde nedělám chybu a zda to plánovaná sestava utáhne (více méně je to hlavní důvod, proč nový počítač pořizuji).
Všem předem děkuji za reakce.
PS - AMD grafika je z důvodu freesync monitoru, ale nvidii se nebráním.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: - základovka - MSI B150M MORTAR - Intel B150
- procesor - Intel Core i5-6500
- grafika - MSI Radeon RX 480 GAMING X 8G, 8GB GDDR5
- RAM - Crucial Ballistix Sport LT White 16GB DDR4 2400
- SSD - Kingston Now UV - 240GB
- HDD - Seagate Desktop HDD - 1TB
- zdroj - Seasonic S12II-620 620W
- skříň - SilentiumPC Gladius M45W, okno, černá
Donald64 (702)|7.11.2016 17:39
Jelikož na tom hodláš pracovat s videem, tak bych zde upřednostnil silnější procesor i za cenu toho, že by šlo za tyto peníze udělat sestavu i s GTX 1070. I7-6700 je cenově nezajímavý, takže bych to postavil na Xeonu, který je o 2 000Kč levnější a nabízí takřka totožný výkon. RX 480 v 8GB vezi bych asi nekupoval, protože až bude potřeba po kartě 8GB paměti, tak už budu stejně příliš slabá. Toto je moje představa [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dom324 (306)|7.11.2016 17:54
S Xeonem souhlasím, ve hrách na tom sice budeš o trošičku hůře, ale pokud to s videem myslíš aspoň trochu vážně, tak ti Xeon nabídne hodně muziky za celkem malý příplatek.
U grafiky bych zvážil příplatek za 8 GB verzi (popřípadě vzít nižší model s o něco horším chladičem), protože dnešní hry mají čím dál větší nároky na paměť.
Lukzak (2)|7.11.2016 17:57
Díky moc za reakci :-). (jsem tazatel, ale před tím jsem se neregistroval, takže u dotazu není stejný nick)
Nad výkonnějším procesorem jsem už uvažoval, protože jsem prolézal různá fóra a diskuze a všude jsem se dočetl, že pokud například plánuji streamovat, tak se hodí mít i7 (+ samozřejmě rychlejší zpracování videa). Navrhovaný procesor se zdá být hodně zajímavý, ale chtěl bych se zeptat k čemu se využívá chybějící iGPu, o kterém v hodnocení lidé často mluví. Co se týče starší patice, předpokládám, že mě to spíše omezí jen ve výběru desky, než že by to mělo nějaký přímý vliv na výkon.
Co se týče 8GB grafiky, tak nějak jsem časem zjistil, že je to poměrně hodně na dnešní dobu a reálně to využiji jen zřídka (ne-li nikdy v tuto chvíli), ale předpokládal jsem, že to bude jistá investice do budoucna. Nicméně jak říkám, moc se v tom nevyznám, takže jsem si řekl co kdyby, ale jestli myslíš, že 4 GB budou stačit, tak rozhodně děkuju za tip.
Lukzak (2)|7.11.2016 18:35
Ahoj, díky za reakci :-)
S videem to myslím opravdu vážně. Už jsem před rokem něco zkoušel, ale vše ztroskotalo na zastaralém pc, proto sestavuji nový stroj. Chci předejít rozpixelovanému obrazu, 20 FPS a dvouhodinovému zpracovávání videí. Nicméně vím, že 30 000 není zrovna ideální rozpočet, proto se snažím co nejlépe vybrat komponenty (připlatit na nejdůležitějších a prozatím ušetřit na méně důležitých, do kterých investuji peníze časem), abych dosáhl alespoň uspokojivé kvality výsledných videí novějších her.
Nicméně netuším, zda je například pro můj záměr výhodnější, například investovat méně do grafiky (4GB) a pořídit i7 procesor, nebo naopak. Stejně tak, zda například budu potřebovat 16 GB RAM, nebo zda bude v tuto chvíli stačit 8GB a časem dokoupit další 8GB.
dom324 (306)|7.11.2016 21:28
Ram vem určitě 16 GB, u videa platí více RAM=lépe.
Ohledně procesoru, vzal bych ten Xeon, který navrhoval Donald.
Nebo můžeš koupit RX 470, která má výborný poměr cena/výkon (výkonově není daleko od 480, ale cenově je o pár tisíc níž).