reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Windows Boot

Neregistrovaný (0)|20.11.2016 23:20
Tazatel: Daniel

Znění dotazu: Dobrý den, včera se mi stala taková jedna věc. Instaloval jsem nějaký neověřený freeware, když v tom se mi do pc dostalo několik virů které mi blokovali spuštění jakéhokoliv prohlížeče. Viry jsem úspěšně odstranil programem SpyHunter 4. Ale teď to přišlo. Program vyžadoval restart Pc. Při zapínání pc se načetlo jenom logo základní desky a hned po tom : ,,INVALID SYSTEM DISK. REPLACE THE DISK, AND THEN PRESS ANY KEY. ,, . Pokud zmáčknu jakoukoliv klávesu tak se dostanu mezi několik možností odkud potom vedou pouze příkazové řádky. Dočetl jsem se že je jediná možnost a to opravit Windows nabootováním z CD. Tak jsem šel do Biosu zvolil si CD mechaniku a vložil originální Windows. Při načítání Windows z CD vyskočila hláška ,, Windows invalid system disk ,, . A tady jsem skončil. Prosím o jakoukoliv radu.
Děkuji
VencaX (3686)|21.11.2016 01:42
Rada? Ideálně Ubuntu Live CD (popř. nějaké miniXP nebo mini7 live CD), záloha dat na externí disk, čistá instalace systému. Po čisté instalaci projet veškerá zazálohovaná data kvalitním antivirem předtím, než cokoli z toho spustíš.

Osobně bych se asi takto napadený systém nepokoušel opravovat, protože kdo ví, co všechno to stihlo napáchat.