reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s PC

aumirek (166)|2.6.2008 11:34
Dobrý den obracím se s prosbou o radu měl jse již hodně pc ale takovej problém zatím ne.Sestava v podpisu pookud bude potřeba upřesním.V poslední době se mi stává a to hodně často že se objeví hláška že zápis se spžděním se nezdařil nepomohl ani reinstal.Prosím o radu co to muže zapříčinit.
pas!k (3765)|2.6.2008 11:37
Stahni hd tune a otestuj disk .. Btw haze ti to pouze u tohoto log souboru nebo i u jinych souboru ? Pokud pouze u nej mozna bude jen poskozeny .. jak ho opravit se da docist na webu ms.
hl.hl (1387)|2.6.2008 11:46
Jj, tak jak pise pas!k. Nebo mozna pro zacatek priloz vypis SMART hodnot pro tvuj disk.

Jinak pro prikladani screenu pouzivej format jpg ktery se rovnou zobrazi v prohlizeci a je daleko mensi nez BMP.
r34ktor (7477)|2.6.2008 11:57
[QUOTE=hl.hl;128588]Jinak pro prikladani screenu pouzivej format jpg ktery se rovnou zobrazi v prohlizeci a je daleko mensi nez BMP.[/QUOTE]
Na obrázek, ve kterém je text jako klíčová informace se JPG nehodí (a BMP je obludně velké). Ideální je PNG, ale lze použít i GIF.

[QUOTE=aumirek;128584]V poslední době se mi stává a to hodně často že se objeví hláška že zápis se spžděním se nezdařil nepomohl ani reinstal.Prosím o radu co to muže zapříčinit.[/QUOTE]
Jsou nějaké informace v Prohlížeči událostí?
Používáš aktualizované ovladače (zejména čipsetu a řadiče disků)?
Neměnil jsi HW (disk, mechaniku)?
hl.hl (1387)|2.6.2008 12:02
[QUOTE=r34ktor;128591]Na obrázek, ve kterém je text jako klíčová informace se JPG nehodí (a BMP je obludně velké). Ideální je PNG, ale lze použít i GIF.
[/QUOTE]

No nevim, ja a mnoho zdejsich zde dava screenshoty v jpg a ze by to nejak vadilo? Jeste se mi nestalo, ze by byl text byt jen hure citelny.
r34ktor (7477)|2.6.2008 12:28
[QUOTE=hl.hl;128592]No nevim, ja a mnoho zdejsich zde dava screenshoty v jpg a ze by to nejak vadilo? Jeste se mi nestalo, ze by byl text byt jen hure citelny.[/QUOTE]
Nechci tu dělat zbytečný OT, takže jen pár poznámek:
Pokud někomu něco doporučuji, tak se snažím vést ho ke správným návykům.
Co se týče vhodnosti jednotlivých formátů, tak si projdi např. odpovídající hesla na Wikipedii.

Malé porovnání:

GIF(1.1k): JPG(4.3k): PNG(1.2k):

GIF(10.9k): JPG(6.8k): PNG(5.9k):

[SIZE="1"]zdroj: http://www.sph.sc.edu/comd/rorden/graphics.html[/SIZE]
pas!k (3765)|2.6.2008 12:30
Nedelas tu male OT ale velke OT a je to celkem nefer k cloveku ktery si tu zalozil thread s problemem. Pokud si chcete vysvetlit kdo komu rozkopal babovku zalozte si vlastni vlakno :)
aumirek (166)|2.6.2008 12:38
no tak už mám hokej v čem to posílat ale to nevadí cení se snaha.Jinak nic jsem neměnil fungovalo bez problému asi 5 měsícu poslední měsíc je to už problém.Zajimavé že pokud něco instaluji mebo ukládám je to bez problému toto vyskočí jen pokud si to chce uložit samo PC.Ovladače mám dodané s deskou.Smart je v pořádku přikládám i výsledek HD Tune.
HDTune_Benchmark_WDC WD1600AAJS-75PSA.png HDTune_Error Scan_WDC WD1600AAJS-75PSA.png HDTune_Health_WDC WD1600AAJS-75PSA.png HDTune_Info_WDC WD1600AAJS-75PSA.png
hl.hl (1387)|2.6.2008 12:43
[QUOTE=pas!k;128596]Nedelas tu male OT ale velke OT a je to celkem nefer k cloveku ktery si tu zalozil thread s problemem. Pokud si chcete vysvetlit kdo komu rozkopal babovku zalozte si vlastni vlakno :)[/QUOTE]

Jestli jsi myslel me, tak ja takto radil autorovi v mem hned prvnim prispevku. Bylo to v reakci na jeho prilozeny BMP ktery byl jednak hoooooodne velky na to jak velky obrazek obsahoval a navic se mi oteviral v externim programu. Pak tady ale nekdo zacal poucovat ze JPG je nanic. Ja samozrejme vim, ze v JPG se ztraci informace, ale 95% (muj pesimisticky odhad) lidi na celem svete pouziva pri zverejneni screenu ze sveho PC format JPG. Takze jeste jednou, ja tento OT nevyvolal, ode mne to byla pouha rada autorovi dotazu.
pas!k (3765)|2.6.2008 12:43
[QUOTE=aumirek;128599]no tak už mám hokej v čem to posílat ale to nevadí cení se snaha.Jinak nic jsem neměnil fungovalo bez problému asi 5 měsícu poslední měsíc je to už problém.Zajimavé že pokud něco instaluji mebo ukládám je to bez problému toto vyskočí jen pokud si to chce uložit samo PC.Ovladače mám dodané s deskou.Smart je v pořádku přikládám i výsledek HD Tune.[/QUOTE]

Nemenil si nekde v systemu nastaveni prav? Ucet pres ktery se prihlasujes je predpokladam admin ... To ze je disk ok je dobre :) To by byla ta nejhorsi varianta .. Ted bych asi udelal zalohu v ghostu a zacal bych laborovat s temi ovladaci .. stahni nejnovejsi drivery z webu vyrobce a prubni to .

EDIT: Viz reaktor .. ty tabulky sem si neprohlid ;)


[QUOTE=hl.hl;128600]Jestli jsi myslel me, tak ja takto radil autorovi v mem hned prvnim prispevku. Bylo to v reakci na jeho prilozeny BMP ktery byl jednak hoooooodne velky na to jak velky obrazek obsahoval a navic se mi oteviral v externim programu. Pak tady ale nekdo zacal poucovat ze JPG je nanic. Ja samozrejme vim, ze v JPG se ztraci informace, ale 95% (muj pesimisticky odhad) lidi na celem svete pouziva pri zverejneni screenu ze sveho PC format JPG. Takze jeste jednou, ja tento OT nevyvolal, ode mne to byla pouha rada autorovi dotazu.[/QUOTE]

Hlavne uz to nereste ;)
r34ktor (7477)|2.6.2008 12:44
[QUOTE=aumirek;128599]Smart je v pořádku přikládám i výsledek HD Tune.[/QUOTE]
OMG! Výkon disku je zcela mimo jeho možnosti. Něco je evidentně špatně.

Ultra DMA CRC Error Count by měl být nulový. Vypadá to na vadný kabel. Zkus ho vyměnit.
hl.hl (1387)|2.6.2008 12:47
[QUOTE=aumirek;128599]no tak už mám hokej v čem to posílat ale to nevadí cení se snaha.Jinak nic jsem neměnil fungovalo bez problému asi 5 měsícu poslední měsíc je to už problém.Zajimavé že pokud něco instaluji mebo ukládám je to bez problému toto vyskočí jen pokud si to chce uložit samo PC.Ovladače mám dodané s deskou.Smart je v pořádku přikládám i výsledek HD Tune.[/QUOTE]

SMART je opravdo OK. Akorat na prvni screenu je videt veeeeeeeelmi mala prenosova rychlost a pomerne velke vytizeni procesoru. Zkus zkontrolovat v spravci hardware zda nejede nejaky kanal na ATA/ATAPI radici v PIO modu nebo pak jsou spatne nejake ovladace.

K tomu kabelu jak pise r34ktor, zkus se podivat treba po 1/2 hodine (od doby toho screenu) jestli pribyly nejake ty chyby a pak vymenit ten kabel. A pak to prubezne zkontrolovat. To shozeni rychlosti muze byt i timto.
aumirek (166)|2.6.2008 13:02
Zapoměl jsem napsat že ten HD je sata a jinak nic v pio modu nejede ten kábl se pokusím vyměnit jinak ovladače snad také někde najdu pokud to spadne nic se neděje je to instalováno znovu a zatím jen čistej winous
hl.hl (1387)|2.6.2008 13:18
[QUOTE=aumirek;128605]Zapoměl jsem napsat že ten HD je sata a jinak nic v pio modu nejede ten kábl se pokusím vyměnit jinak ovladače snad také někde najdu pokud to spadne nic se neděje je to instalováno znovu a zatím jen čistej winous[/QUOTE]

Ale nejaky problem kolem toho modu urcite je. Chybi ti tam v zalozce INFO hodnota ACTIVE. A ja na starem NB mam u IDE disku rychlost kolem 45MB/sec a vytizeni minimalni. Jinak predpokladam, ze ten SATA radic je v BIOSu nastaven na rezim IDE. Zkus se podivat do toho spravce zarizeni co tam je skutecne za rezim a dat sem screen.
aumirek (166)|2.6.2008 14:53
Díval jsem se do biosu mám ONCHIP SATa nastaven na native PCI IDE BUSMASTER jsm měl na zakázat dal jsem povolit.Jinak ve správci zařízení žádnej sata ovladač jsem ani nenašel.Nevím sice čím to je ale HD TUNE ukazuje lepší hodnoty i když 2 krát po sobě dost rozdílné a hodně to skáče možná to opravdu bude káblem musím koupit
HDTune_Benchmark_WDC WD1600AAJS-75PSA2.png HDTune_Benchmark_WDC WD1600AAJS-75PSA3.png HDTune_Info_WDC WD1600AAJS-75PSA2.png
hl.hl (1387)|2.6.2008 15:05
No to uz vypada o 1000% lepe. Jinak u toho druheho testu nebezelo neco co by hodne zatezovalo procesor (ty propady az k 0 jsou divne)? Jinak ten prvni graf je da se rici OK. Pak dej vedet, jestli ti to vyresilo ten primarni problem, to s tim zpozdenym zapisem.

EDIT: Jinak zadnej SATA radic tam nebyva. Pokud bezi SATA v IDE modu tak se to emuluje na IDE rezim a pak je v seznamu zarizeni ATA/ATAPI radic.
aumirek (166)|2.6.2008 15:33
dobře a díky všem možná běžel avast nevím