Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s Windowsy

zbynek1965 (44)|4.2.2021 15:22
Zdravím, asi se budete smátm ale možná nějaké řešení už je. Po nějaké době se PC zpomaluje. To je jasné...nové aktualizace, různý nevhodný software apd. Myslím, že je to běžné. To se mi právě děje. Čistím to pravidelně CCleaner, Glary Utilities. Vždy se to troochu zrychlí, ale nic moc. Mám to PC vcelku plné dat. Vím, že asi by bylo nejlepší udělat novou čistou instalaci. Ale přesto se ptám, jestli není nějaká jiná varianta, aby se nemusel HDD formátovat. Třeba kvalitnější software na opravu Windowsů - mám 10. Možná i přeinstalace windowsů bez formátování, jen novou instalaci Win. Poradíte někdo nějakou bezbolestnou variantu?
Jech Josef (206)|4.2.2021 15:44
To děláš nejhorší kravinu jakou můžeš udělat, jestli si chceš rozjebat systém tak to dělej a nestěžuj si že ti něco nejde. Tady máš jak systém čistit https://guides.securityhandbook.cz/cs/wnt/disk_cleanup.php a ne žádný CCleaner, Glary Utilities.
Ventero (1280)|4.2.2021 19:23
No - nemohu tak úplně souhlasit ani se zněním článku.
Na jednu stranu ano - Win má vlastní nástroje, nicméně ty ovlivňují spíše volné místo, než výkon systému a nečistí registry na straně druhé.
Na jednu stranu ano - jsou "čistící" balíky, které napáchají více škody, než užitku - a to zcela i úmyslně. A dokonce i CCleaner byl napaden v jedné verzi svinstvem, ale na straně druhé, pokud víš, co děláš a zatrháváš, tak se nikdy systém nepoškodil, což se už rozhodně nedá říci o aktualizacích z dílny MS. Na třetí stranu ani u této ani jiné aplikace jsem také nezaznamenal nějaké zvýšení výkonu. Je to bohužel dáno špatnou koncepcí OS a špatnou politikou MS. V případě zpomalení systému hrají dále významnou roli různé telemetrické až šmíracké služby spolu s dalšími nesmyslnými funkcemi v čemž MS jen a jen přidává. V neposlední řadě se jedná o chybnou koncepcí řízení priorit zápisu a čtení dat stran pevného disku.
Tedy mi vždy vyšlo nejlépe obětovat víkend a po 2 letech systém se vším všudy nainstalovat znovu. Úsporné řešení je si udělat po čisté instalaci a instalaci základních potřebných aplikací zálohu celého OS. Dokonce se dá udělat kopie systémového oddílu a přenést na menší oddíl na disku, zahrnout jako menu položku do bootmanageru a pak kdykoliv provést tzv. frugal recovery

---------- Doplněno v 19:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:21 ----------

No a nejlepší řešení je přejít na Linux.
kevin00 (10238)|4.2.2021 20:34
Jsou dvě varianty "jak z toho ven". První variantou je reinstalace operačního systému. Ta je spojena se zálohou dat a opětovnou instalací všech používaných programů, případně opětovným nastavením všech požadovaných funkcí a úprav. Druhou možností je systém vyčistit. Odinstalovat všechny nepotřebné programy např. pomocí Revo Unistaller. Vyčištění pomocí Ccleaneru není také na škodu. Následně je dobré zkontrolovat programy spouštěné po startu a provést kontrolu pomocí FRST. Je to trochu časové náročnější varianta, ale neučíš se se systémem pracovat. Provozuji OS "nějaký ten pátek" bez jakékoliv potřeby reinstalace.

[QUOTE=Ventero;604505]No a nejlepší řešení je přejít na Linux.[/QUOTE]
Tak to každopádně. Pokud máš dost času na řešení triviálních věcí sáhodlouhým editováním souborů nastavení a s tím i spojené ustavičné hledání řešení po internetu; povětšinou oželením ovladačů grafických karet od výrobce (u notebooků oželením automatického přepínání graf. karet); oželením podpory periferií se spec. softwarem (programovatelné myši, klávesnice, atd); přijmutím špatného battery managementu, tak je linux tou správnou volbou. Takové to domácí drbáníčko levou rukou na pravé straně hlavy :)
Gouranga (699)|4.2.2021 22:30
Chapu, ze to neni presne to, na co se tazatel pta, ale za ani ne tisicovku jde koupit 240 GB SSD. To tenhle problem odstrani a uzivani pocitace bude o dost prijemnejsi (preinstalace na HDD povede k dalsi preinstalaci za rok a tak dal). Win XP a 7 jsem na HDD preinstalovaval cca kazdy rok kvuli rychlosti. Po nakupu 120 GB SSD mi Win 7 jely svizne asi 8 let (pak jsem presel na novy HW a win 10, nikoliv kvuli ztrate rychlosti systemu na SSD). Ac ne uplne zdarma, bude to asi snazsi, nez prechod na linux...
Ventero (1280)|5.2.2021 13:47
[QUOTE=kevin00;604506]
Tak to každopádně. Pokud máš dost času na řešení triviálních věcí sáhodlouhým editováním souborů nastavení a s tím i spojené ustavičné hledání řešení po internetu; povětšinou oželením ovladačů grafických karet od výrobce (u notebooků oželením automatického přepínání graf. karet); oželením podpory periferií se spec. softwarem (programovatelné myši, klávesnice, atd); přijmutím špatného battery managementu, tak je linux tou správnou volbou. Takové to domácí drbáníčko levou rukou na pravé straně hlavy :)[/QUOTE]

Tak záleží v jakém režimu pracuješ, jaké máš nároky a co na PC potřebuješ. To co píšeš je pravda tak napůl. Pokud jsi běžný uživatel, nepotřebuješ úplně top modern HW ani specifický SW, tak je to rozhodně lepší volba, protože s Linuxem tolik problémů není, je rychlejší, nerezavý na rozdíl od Win a nemusíš se dvakrát do roka strachovat, co ti aktualizace provede strašného. Z hlediska napadnutelnosti je daleko bezpečnější. Ano občas je třeba někdy něco pořešit - zvláště u nějakého nového či hodně uzavřeného HW - např wifi nebo tiskárna, ale to si ty lidi neumí v drtivé většině udělat sami ani na Windows. Tedy bavíme-li se o běžném uživateli, brouzdajícím na netu, pouštějícím si filmy, hudbu a kancl balík bez buzerace pro nějaké spec. aplikace (a za to může spíše stupidita a neznalost pedagogů a ajťáků na školách, že je nutí do korporátních aplikací) - a těch je 90%, tak je pro ně Linux rozhodně lepší volbou a i ten zbytek (stran buzerace) se dá případně často dořešit pomocí emulátoru. Instalace a doladění Win stojí daleko více práce a času. U vhodné distribuce Linuxu na běžný HW řeším většinou jen drobnou konfiguraci pro lepší vykreslení videa a systém je krásně použitelný i pro důchodce, kteří, když si zvyknou, tak na něj nedají dopustit, protože tě nemusí každou chvíli otravovat, že jim něco nejde.
Že zrovna ty přijdeš s takovýmhle prokorpotmářstvím mě opravdu překvapilo :D

---------- Doplněno v 13:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:43 ----------

To co píšeš ohl. Linuxu, tak to platí tak pro necelou desetinu velmi náročných uživatelů PC.
Ventero (1280)|5.2.2021 13:55
Dále není takový problém si vybrat ověřený HW a v neposlední řadě firma Lenovo začala vyrábět stroje s plnou podporou Ubuntu, přičemž Dell a HP avizovali, že se přidají.
Prostě jsi napsal něco, co už min. 6 let není, až na výjimky, v platnosti.
kevin00 (10238)|5.2.2021 16:26
Ale no tak, Ventero. Tomu co píšeš ani sám nevěříš. Např. u Tebou zmíněných tiskáren či WiFi karet se ovladače řeší stále. Nefunkční přepínatelná grafika je problém desetiny velmi náročných uživatelů? Stejně tak špatný battery management, tj. rozdíl výdrže v řádu hodin je také pouze problém velmi náročných uživatelů? To asi určitě ne. Programovatelné klávesnice/myši jsou dnes již de facto standardem. U linuxu jsi odkázán na utilitu nabízející sotva základní možnosti využití daného HW. To není 6 let stará záležitost, ale aktuální.
Ano, Lenovo oznámilo certifikaci vybraných modelů řady ThinkPad pro distribuci Ubuntu a Fedora. Ovšem pozapomněl jsi podotknout, že k tomu došlo na konci loňského roku a ještě pouze jedné řady. Žádné průlomové rozšíření. Pročpak ... protože přesně jak jsi napsal. Potřebuješ specifický hardware a uživatele, kteří nevyžadují zcela nic. A těch není většina, proto se také žádné masové rozšíření linuxu na domácích stanicích konat nebude. A to se ani nebudu bavit o mrzké softwarové výbavě leckdy dlouhodobě neaktualizované.
BTW Windows jsou normálně fungující systém, který ač má své chyby, je stále lepší volbou pro každodenní práci pro lidi, kteří jsou základními uživateli počítačů. Řešení určitých problémů je velmi dobře dohledatelné na internetu, instalace triviální či dobrá softwarová výbava s aktualizacemi. Linux je fajn pro nadšence. Pro lidi, kteří se dokáží smířit s omezenými možnostmi k jejich hardwaru a jsou ochotni hledat řešení požadavků/problémů v různých fórech. Některé aktualizace jsou stejně tak sporadické, uživatel je odkázán na repositáře, atd.
Každopádně ať jsi fanda linuxu či nikoliv, říci, že se jedná o systém "instaluj a už si jej nikdy nemusíš všimnout" je blamáž celkem velkého kalibru.
Ventero (1280)|5.2.2021 18:55
To já netvrdím. Tvrdím ale, že říci to o Windows je blamáž ještě větší a tvrdím, že u Linuxu, při základních potřebách se dá docílit toho, že to nainstaluješ, pokonfiguruješ a třeba 6 let si toho nemusíš všímat vyjma aktualizace browseru. Tohle můžeš tvrdit leda tak o Mac.
Většina běžných tiskáren a wifin také rozchodíš - problém většinou nastává, až když je Linux instalován v dualboot s Win, protože ty dělají nějaké svinstvo na úrovni UEFI a blokují ji pro Lin - a to se týká zejména karet Broadcom - jinde to není problém, pokud nekoupíš to úplně nejnovější nebo něco exotického. A to běžný uživatel nepotřebuje. U tiskáren jev Linuxu problém hlavně s Canon, ale tiskárny Canon jsou takový šmejdy s tak dokonalými kurvítky, že by si ji informovaný člověk nekoupil k ničemu. Ostatní běžní výrobci jako Lexmark, Brother, HP (vč. Samsung) mají podporu Linuxu.
Co se týče spotřeby, tak lze snadno instalovat pokročilého správce TLP, který dosahuje výsledků blížících se k Windows a v určitých specifických měřeních i předčil.
No a s tím přepínáním grafik, to snad nemyslíš vážně ty - to přece běžný uživatel vůbec nepotřebuje - ani neví, že to jde. Jak jsem psal - je to o výběru vhodného HW dopředu. A u ntb si prostě vezmeš model, kde je grafika jedna - to běžnému uživateli stačí. A pokud potřebuješ přitvrdit, tak si vybereš model s nVidia - tam je podpora Linuxu léta výborná a přepínání se také dá zprovoznit. Dokonce existuje výkonná distribuce, která z GPU nVidia vykřesala větší výkon, než Win10.

Windows není normálně fungující systém a už vůbec ne od doby, kdy z toho pakoši v MS udělali rolling distribuci. Je to velmi pomalu fungující systém - což celkem věcně nedávno zkritizovali i vývojáři Googlu/Androidu, zasekávající se systém (politika služeb a špatný IO managment pevného disku), rezavějící systém (meritum tohoto vlákna) a věčně se kazící pod vlastními zásahy a to tak, že to poškozuje uživatele, když např. přijdou o data. Každopádně u každého OS platí zálohovat, zálohovat, zálohovat.

Jak jsem psal, pro většinu běžných uživatelů je dnes opravdu problém si nainstalovat ovladače pro síťovku nebo wifi i ve Win - musí jim to někdo udělat a v Linuxu je to sice někdy trochu složitější, ale jen na poprvé či na podruhé. Většinou je k tomu přiložen soubor s postupem nebo shellscript, kterému povolíš spuštění a spustíš.

Jinak jsem asi větší kritik linuxu než fanda. Srovnání beru objektivně. Windows je jistě univerzálnější OS a širokozáběrovější, ale to opravdu většina uživatelů nepotřebuje. 90% si může vystačit s GNU - bohužel je tady korpopropaganda a to nešťastné koncepční ovčí myšlení - na co je zvykneš od toho je nedostaneš ...
kevin00 (10238)|5.2.2021 21:07
Tak na toto se dá říci pouze ROFL. Tvrdit, že Linux je lepší než-li Windows na základě obhajoby stavu, kdy si musíš vybrat pro "bezproblémový chod" pouze určitý hardware, nesmíš si kupovat programovatelné periferie, musíš se smířit se softwarovou výbavou, atd. je velmi úsměvné. Stejně jako tvrdit, že je Linux lepší protože hardware od xxx výrobce je shit a stejně ho nikdo normální nekupuje. A dorazil jsi to argumentem, že funkční přepínání graf. karet vlastně nikdo nepotřebuje. V dnešní době běžného osazování dvěma grafikami a jejich logickým využitím. Takže si buď např. "nezahraji" nebo pojedu pořád na max. výkon a oželím výdrž baterie. S tím je opět spojený battery management. Běžný uživatel vlastně podle Tebe nepotřebuje de facto nic, ale znát TLP ovládané z příkazové řádky by tedy měl ... "nainstaluj a 6 let si ničeho nevšimneš" :D
Díky, dneska jsi mě fakt hodně pobavil. Dlouho jsem se takto nezasmál. Sám provozuji na počítači systém již několikátý rok bez povšimnutí. U notebooku to nemohu říci, protože jsem po výměně základní desky, ale před ní, mi systém jel zcela stejně od zakoupení ntb. Moje máma (63 let) provozuje už nějaký čtvrtý rok počítač bez povšimnutí. To samé služební ntb/pc. A to jsem jen u soukromých strojů. V rámci servisu IT řeším více HW problémů, nežli "po aktualizaci něco nejde". Tímto ty problémy ani nepopírám, případy takové jsou. Ovšem rozhodně ne na takové úrovni na jaké to ty tady popisuješ.
Jedna věc nakonec, kterou jsi vystihl na 100% přesně. Tou je "na co si zvykneš". u linuxu platí 1000%. :)
Ventero (1280)|5.2.2021 22:03
Netvrdím, že Linux je lepší, než Windows. Tvrdím, že je pro většinu uživatelů vhodnější.
Pokud vím, tak se se zvyšujícím výkonem grafických čipů v APU od kaskádových grafik v případě běžných NTB pro běžné uživatele značně upouští. Vyjma herních NTB, ale pařany nepočítám mezi běžné uživatele.
TLP stačí jen spustit jediným příkazem v defaultních hodnotách a už to stačí. A to běžnému uživateli udělá ten, kdo mu OS instaluje, stejně jako mu musí na Win zprovoznit síťovku, tiskárnu a kolikrát i běžné aplikace. Ve vší úctě ke tvé profesní fundovanosti, které já nejspíše nikdy nedosáhnu, tak jsi trochu mimo realitu - většina běžných uživatelů si sami nenainstalují ani Office.
Vyjde to pak nastejno, jestli jim máš zavádět Windows 10 a složitě konfigurovat pomocí nástrojů 3. stran aby se s ním dalo normálně pracovat a nebo nainstaluješ Ubuntu a tam nakonfigurovat několik základních věcí a semtam něco složitěji rozchodit. Ale kde je ten rozdíl markantní je v tom, že u Ubuntu to většinou trvá jak instalace, tak kustomizace pro základní potřeby mnohem kratší dobu, mnohem kratší dobu trvá jak obnova ze zálohy, tak i reinstal, dále je mnohem rychlejší, neseká se každou chvíli a třešnička na dortu, že tě k němu na sanace problémů volají min. s 2x nižší frekvencí.
A tyto postřehy jsou z několikaleté praxe.
A to nemluvím o vymazlených linuxových distrech, kde je prakticky vše připraveno pro naprostého lajka.
Mimochodem Android je též Linux a je to nejrozšířenější OS platforma a také má překvapivě hodně lidí problém si ten pitomej mobil inicializovat. A přizpůsobit ho tak, aby se tam nedělo zbytečně hodně hovadin a furt z něčím neprudil a k obrazu svému trvá i mě pomalu celej víkend. A taky tam hodně věcí nefunguje moc dobře. A narozdíl od desktopových dister se to ani v tom zasr. bordeldroidu nedá opravit.
Myslím, že teď už by jsi i ty mohl vnímat ten rozdíl a relace ve správných rovinách :)
Kéž by jsi mě také pobavil - bohužel mne rmoutí, že i profesionál takového kalibru má takto konvencemi zkreslený pohled.
Ventero (1280)|5.2.2021 22:15
No a s tím výběrem HW jsi se utnul úplně - u již zmíněného Apple si taky musíš vybrat vskutku velmi konkrétní HW, aby tam bezproblémově běžel macOS.
A co se týče programovatelných periférií, tak to si opravdu běžný uživatel nekupuje, protože to jednak nepotřebuje a druhak je to drahé.

Jádro našeho názorového sporu, a tím i potažmo tvého mýlení se, spočívá pouze v tom, že ty považuješ za běžného uživatele tu minoritní cca 10% enklávu a o těch 90% nejspíše ze své profesní úrovně snad ani netušíš, ajk to s nimi vlastně je ... :D
A možná trochu v tom, že nechceš naplno připustit problematiku Windows :)
Jinak by jsme se vlastně ani neměli o čem dohadovat :D

Tak snad i nadále v přátelském duchu i během názorových konfrontací - vážím si tě ..
kevin00 (10238)|6.2.2021 16:00
Asi Tvoji většinu zákazníků Tvoří lidé, kteří od počítačů neočekávají zhola nic a stačí jim prohlížeč Seznam se zprávami na Novinkách. Pak to asi i chápu. Takovým lidem stačí i notebooky Lenovo/Acer za pořizovací cenu pár tisíc. Takového zákazníka jsem již dlouho neměl. Běžně jsou dneska používány herní periferie, které jsem několikrát zmínil, tj. klávesnice, myši a zvukové karty (i když ty v menší míře). A opravdu se nejedná o žádné "extrémní požadavky". Ale je to tak jak píšeš "na co si zvykneš". Ovšem nemám moc ve zvyku zanechávat za sebou práci se vzkazem "hlavně od toho nic nečekejte" :)
Stejně tak nechápu Tvou argumentaci složité konfigurace Win nástroji třetích stran. Asi zavádějící rychloargument pro obhajobu Linuxu. Plně funkční instalaci os + programů jsem schopen za den dokončit.
Jinak trochu v té své argumentaci "plácáš" jablka, hrušky a švestky dohromady. Lze porovnat Win / Lin / eventuálně MacOS, když zavřu jedno oko. MacOS byl vždy uzavřený operační systém a nikdy se nejednalo o masovou záležitost. Byl specifický, určený pro úzký okruh uživatelů. HW pro MacOS byl vždy "vybraný" a na něj byl systém "postavený a odladěný". Což už dnes také neplatí. Až budeš řešit např. po aktualizaci nefunkční software s odříznutím kompatibility, tak změníš názor.
Ovšem Android je os pro mobilní platformy a porovnávat jeho možnosti s desktopovými os je krapet "mimo mísu".
Když to shrnu v kostce, tak Linux je fajn alternativa pro staré stroje, kdy je Win už moc náročný OS. Super os pro stroje určené k logování, servery, apod. Určitě systém vhodný pro seniory a uživatele velmi nenáročné či neznalé. Ovšem pro praktické používání se nehodí. Pokud se někdo opravdu nenudí a nemá sebemrskačství jako životní postoj :)

BTW Beru to jako "pokec u piva", takže no stress Ventero :)
john (877)|7.2.2021 11:42
na procisteni Windows pouzivam uz delsi dobu https://privazer.com/en/review.php , zatim jsem se nesetkal s problemem a mohu doporucit
zbynek1965 (44)|8.2.2021 02:35
Děkuji za odpovědi. Na Linux přejít nemohu...programy, které používám na Linuxu nejedou. Už jsem chtěl přejít na Apple - drahé zařízení a některé programy (starší) pro Apple taky nejsou. Ty jednoúčelové aplikace na řízení plotru apd. A ten vstup je hodně drahý. Nevím co je považováno za složitější použití PC. Dělám grafiku - zatím vektorovou - výstup hlavně na řezací plotr. Tzn. Corel, Ilustrátor. Teď připravuju jěště složitější grafiku - bitmapovou - a tisk na velkých tiskových plotrech. CPU I7 a 16GB ram. 2GB grafika. Takže úplná šunka to není. Potřeboval bych aby ještě pár let vydržel.
Ventero (1280)|8.2.2021 09:59
Pak by ch poradil vyclenit si ten PC (nebo ten jeden disk s tim pracovnim OS) ciste na tu profesni cinnost s tik, ze nic jineho se na nem delat nebude - tim se da udrzet dele cerstvejsi. Udelal bych uplne cistou instalaci nejvhodnejsi verze Windows a vsech ovladacu i aplikaci, ktere jsou pro praci potreba. Pote bych udelal zalohu tohoto oddilu na externi HDD. V pripade pocitu, ze to zase drhne je pak otazka relativne kratkeho casu tuto obnovit a nemuset se patlat s kustomizaci systemu. Max. dodas par veci, ktere pribyly.
Vylepsit to muzes jeste tak, ze si na disku udelas oddil, kam vytvoris bitovou kopii OS, a tu pak zahrnes do bootmanageru zavadece, kde polozku prejmenujes na treba "Obnova" a muzes pak pomoci sikovneho nastaveni udelat tzv. frugal recovery.
Navod na to by se mohl dat nekde najit ..
zbynek1965 (44)|9.2.2021 11:22
To by asi bylo vhodné. Vytvořená data jsou ukládat na druhý disk. A na první disku OS by byl je tedy OS a používané aplikace. A když všechno nainstaloval - provedl bych zálohu toho prvního disku. a když bych potřeboval čistou instalaci - jen bych první disk zformátoval a nahrál zálohu. A jaký způsobem bych docílil toto aby se vytvořená data ukládala na druhý disk? Jestli bys našel ten návod tak bych si rád přečetl. To se mi zdá vcelku dobré.
zsdx (2098)|9.2.2021 11:36
Cely uzivatelsky profil lze presunout na jiny disk uz pri instalaci trochou rucni prace. Pozdejsi presun jde zaridit pres sysprep.

Pokud se na to necitis, pak lze snadno smerovat jednotlive 'knihovny' (Dokumenty, Obrazky, Stazene,Plocha) pres pravoklik - Vlastnosti - Umisteni.
Ventero (1280)|9.2.2021 14:37
Jj. Prirustkovou datovou zalohu uz by jsi obstaral sam nebo pomoci nejake aplikace. Ten navod o kterem hovorim je jen takova pomucka pro zrychleni obnovy ze zalohy. Spis takova nekolik minut isetrici frajerinka.
Jeste me napada, ze se s tim nemusis mrcasit ruco - ze to umi udelat Acronis True Image.
Ten navod, jak si to udelat sam jsem kdysi cetl v casopise Chip. Ale treba se to i vygoogli nekde na netu ...
kevin00 (10238)|9.2.2021 17:59
Pro vyznavače neustálého přeinstalování sytému bych doporučil instalovat systém na jednu partišnu a data ukládat na druhou. Případně instalovat systém na samostatný pevný disk. Osobní složky přesunout na partišnu, kde chceme ukládat data, případně jiný pevný disk.
Zde - https://www.tenforums.com/tutorials/106215-factory-recovery-create-custom-recovery-partition.html#Part1 - je návod na vytvoření vlastní recovery partišny.
Ventero (1280)|9.2.2021 21:17
Vzpomel jdem si, ze se to delalo, tak, ze si pomoci aplikace clovek upravil instalacni soubory, ty se pak zkopirovali na vyhrazeny oddil, oznacil se za aktivni a pote se zahrnul do bootmenu bootmanageru Windows.
Zitra se mrknu na ten odkaz od Kevina.
Ventero (1280)|10.2.2021 12:15
Super navod. Jde jeste dal, nez ten ktery si pamatuji - vytvori instalacku ze systemu, ktery si clovek odladi pred ocima a nepotrebuje aplikaci treti strany.
zbynek1965 (44)|11.2.2021 00:44
Vyzkoušel jsem ten soft co jste mi radili..ale absolutní jednička se mi zdá ten Privazer...to je opravdu bomba. Ten komp se rozběhl ja po instalaci. Jen ještě nevím jestli všechno...postupně to zkouším, snad to bude všechno OK. Ale ta nová instalace stejně bude potřeba, dřív nebo později. Ale ten návod projdu a budu ho zkoušet. Moc děkuji za rady.
john (877)|15.2.2021 21:16
mno, pokud mas OS na HDD. tak jeste defragmentaci, ja pouzivam na HDD http://www.puransoftware.com/Puran-Defrag-Download.html, je i portable verze, umi i defragmentaci MFT a dalsich $files pri spusteni v modu restart->defrag->restart, zatim jsem nemel problem...
BTW: pro zrychleni nacitani W7 z HDD existuje i moznost s pomoci scriptu docela solidni zrychleni startu OS / me to z 40+ slo na cca 20s od zobrazeni startovaciho loga Win /