Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 21 z 21

Téma: Prosím o zhodnocení sestavy na hry a běžnou práci na pc děkuji.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele majkl 11
    Registrace
    Nov 2009

Díky, takže sestava jako taková co jsem napsal by byla dobrá akorát ta jiná deska a M2 ? zrak mám ve svých letech už horší, takže z těch dvou tento ? https://monitory.heureka.cz/samsung-...vQFH71yC8zdroj.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

Měl jsi někdy prohnutý monitor? Některým se z toho zvedá žaludek a je potřeba si na to zvyknout. Jak jsem říkal, 27" 144Hz a 1440p je náročné na výkon GPU, s kompromisy to chce doopravdy minimálně RTX 3070 či AMD ekvivalent, jinak toho snímkování u AAA titulů nedosáhneš. A jestli hraješ hodně FPS hry, měl by být IPS panel vhodnější.

Jinak ano, může ta sestava být tak, jak píšeš.

Registrace
    Nov 2009

Díky takže 1080 by na to nestačila ? A v čem je lepší IPS ? a ještě jsem koukal na tuto M2 https://www.alza.cz/wd-black-sn750-n...b-d5534243.htm nebo je lepší ta A-data? Chtěl bych tam dát jen systém a Wot.

Registrace
    Sep 2012

1080 stačí na QHD 60Hz, pokud ti nevadí, že budeš mít u náročných titulů takhle nízké snímkování, tak klidně monitor zachovej u méně náročných to i těch 144Hz dá.

V čem je lepší IPS jsem psal - ghosting. Klidně si to vyhledej na netu, co to je a jak se to projevuje. Psal jsem i nevýhody - backligt bleeding.

Na systém a WoT stačí obyčejné SSD typu A2000, ale když jsem viděl SX8200 Pro jen o 150Kč dráž, tak bych neváhal. Srovnatelné jsou pak např. Gammix S11, MTE220S nebo 970 Evo (Plus).

Registrace
    Nov 2009

Díky za odpověď a na zálohy typu fotky videa dokumenty atd nechat klasické HDD ? vzhledem k přepisovatelnosti SSD ? Myslel jsem dát tu M2 na system a wot aby to chodilo max rychle a pak HDD na zálohy mam tu buď 2 x 1Tb staré nebo vzít rovnou 2Tb nové ? Ghosting vím co je samo ale všude jsem četl ódy na ty prohnuté nové monitory např. na zakřiveném monitoru dokonale uvidíte i nejmenší detaily, zároveň si nebudete mařit oči. pro kompetitivní hraní je Quad HD rozlišení na 27 palcové obrazovce ideální. atd. , nemám možnost posoudit, píšou tam i o G-Sync nevím zda to nejsou jen market. tahy. nevím zda stačí Full HD nebo raději větší. ještě jedno díky za rady a snahu
    Naposledy upraveno uživatelem majkl 11: 01-03-2021 v 17:50

Registrace
    Sep 2012

S těmi zálohami to závisí na tom, jak jsou velké a zda se na to SSD vejdou, jinak co se týče životnosti, tak výrobce udává 300TBW, což máš 600x přepsat kompletně celé SSD a to není při takto běžném využívání dost dobře možné. Navíc dle starších testů se ukazovala až 10x delší reálná životnost buněk, než co specifikoval výrobce, v tomto případě by to pak znamenalo 3000TBW, kdybychom k tomu přihlíželi. Výrobce ti na to záruku nedá, ale je dost možné, že to skutečně tolik vydrží. V naprosté většině případů SSD odcházejí tak, že se porouchá řadič, nikoliv opotřebením buněk, samozřejmě beru případy, kdy je SSD voleno adekvátně k tomu, k čemu bude určeno.

Ohledně záloh asi nemusím podotýkat, že je potřeba data mít ideálně alespoň na 2 místech, ale z mrtvé plotny je případně snazší je zachránit, než z mrtvého SSD. Jako externí úložiště nejsou SSD úplně doporučitelná, jelikož nikdo přesně neví, jak se bude chovat náboj v buňkách po 3 a více měsících bez napájení a může to vést ke ztrátám dat. Navíc u SSD stále platíš zhruba 4x tolik za GB a zálohy nevyžadují tak rychlý náhodný přístup. U těch disků mrkni na S.M.A.R.T třeba přes CrystalDiskInfo, pokud budou oba ve stavu "Dobrý", tak není nutné je měnit.

Prohnutý monitor ve 27" je spíše marketing, ten monitor není ještě tak velký, aby to prohnutí dělalo takový rozdíl, to až ve 32" a více. Navíc to zkresluje řádky a práce např. v excelu je tam pak spíše horší, abys měl také nějaký zápor. Ty reklamy jsou nic neříkající žvásty, nejmenší detaily uvidíš i na neprohnutém, stejně tak ti nebude ničit oči a zda je 27" ideální závisí dost na člověku, respektive na tom, jak daleko máš monitor od očí, může to být málo, akorát, ale klidně i moc. Výhoda prohnutých monitorů je ta, že bys teoreticky měl mít každý pixel stejně daleko od očí. G-sync je velmi drahá sranda, která pomalu zaniká, Nvidia začala před nedávnem hodně rozšiřovat FreeSync, ten by měl stačit, spousta výrobců dokonce uvádí "G-sync compatible".

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Prosim o kontrolu sestavy na internet/hry ale hlavne na dlouho (MAX 30 000,-)
    Od Faiko v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 15-01-2017, 22:48
  2. Zhodnocení sestavy na hry/úpravy fotek do 25 000kč
    Od AndzinSan v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 19-12-2014, 17:06
  3. Prosím o zhodnocení sestavy
    Od vir2al v sekci PC - archiv
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 03-12-2009, 23:46
  4. Prosim o zhodnoceni sestavy