reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nizka uroven hlasitosti/citlivosti mikrofonu pri nahravani

_Obor_ (21)|25.10.2007 09:45
Zdravim,

mam MB Gigabyte P35-DS3L (audio controller 7.1 ALC888) a headset Sennheiser PC131.
Mam problem pri nahravani hlasu - musim ozaj hovorit hlasno, aby bolo vobec nieco pocut. Pritom mam hlasitost mikrofonu pre nahravanie na maximum. Je to rovnake pri zapojeni sluchadiel na back aj front panely (ten zacal fungovat samozrejme az po vypnuti detekcie zapojenia jack-u na front panel).
Nahravanie som testoval v Skype - skusobny hovor, 'voice recording' z WinXP (sp2) a v 'test microphone' v Counter Strike (resp. steam-e). V prvych dvoch sa hlas nahra, ale treba ozaj dost kricat. V steam-e je to o trochu lepsie. Iny mikrofon som zatial neskusal - to ma napadlo az teraz :-| Ale urcite chcem pouzivat PC131, su pomerne kvalitne - preto som si ich kupil.
Neporadi mi niekto, ako zvysit hlasitost nahravania? Dik moc.
Intri (3490)|25.10.2007 09:57
Nejsem si jistý, jak je to v XP, ale ve Vistě je v nastavení mikrofonu i Boost. Ten je, tuším, i v XP, tak ho zkus zkontrolovat, jestli tam máš hodnotu aspoň +20.
_Obor_ (21)|25.10.2007 10:02
Zda sa, ze som nieco nasiel:
Neskusal som este nastavit Front pink in a Rear pink in boost viz obrazek
http://img488.imageshack.us/img488/705/gigabytega965pdq6mboandqx4.jpg
Skusim, budem referovat.
johny__g (6387)|25.10.2007 10:05
Boost v XP na 100% je (+20), ale zdálo se mi že to dost snížilo kvalitu. Nemáš možnost aspoň zkusit jiný mikrofon? Sice nechápu proč by ten P131 neměl fungovat, já mám ten největší shit headset (stál libru) a jde to, zvukovka integrovaná, ale aspoň vyloučíš chybu mikrofonu.
Petr S. (1220)|25.10.2007 10:12
Pokud nezabere ten pink, tak bych taky nejdřív zkusil nějaký jiný, třeba půjčený, mikrofon... Vyloučíme tím jednu možnost...
Intri (3490)|25.10.2007 10:14
Taky vzniká otázka - je to nový headset, nová základní deska? Máš nainstalované nejnovější ovladače?
_Obor_ (21)|25.10.2007 13:40
Headset (stary asi 2 mesiace) mi na starom compe fungoval OK. Novy comp (configuracia v podpise), na ktorom mi to neide este stale instalujem. Ovladace som dal z CD k doske. Myslim, ze by nemali byt velmi out of date, ale skusim checknut ci nie su aj novsie. Vyskusam aj iny mic (mam este 2 ine). Ale vsetko az vecer, teraz som v praci :-|
Intri (3490)|25.10.2007 13:43
Jj, tak pak dej vědět, jak jsi dopadl.
_Obor_ (21)|25.10.2007 22:31
Problem vyrieseny.
Nakoniec netrebalo ani skusat iny mikrofon (aj tak som vyskusal - spravali sa rovnako), ani updatovat drivre. Pricina problemu bola v tom, ze som mal vstup mikrofonu uplne na minime - kvoli "ukazkovo logicky" usporiadanemu mixeru od firmy Gigabyte (alebo Realtek?!?).
Takto vyzera mixer dodavany s doskou:

Clovek by povedal, "Record" na maximum - vstup mikrofonu by mal byt na maxime. Lenze potenciometer "Record" sice ovplyvnuje uroven vstupu mikrofonu, ale nie je sam.
V sekcii "Playback" sa skryva dalsich X vystupov, ale aj vstupov (zobrazia sa pomocou sipiek v cervenom kruzku). Medzi nimi su aj "Front Pink In" a "Rear Pink In":

A prave tie sposobovali, ze vstup mikrofonu bol utlmeny.
Tam sa skryva aj zapinanie Boost-u, ale ten nebol potrebny.

Ked som povodne hladal, kde by sa este dala nastavit uroven vstupu mikrofonu, skusal som samozrejme aj winovsky ovladac hlasitosti, ale aj v nom su tieto vstupy v sekcii "Prehravanie" a nie v nahravanie.

Na obranu vyrobcu musim uviest, ze Front/Rear Pink In su spomenute v prirucke k MB, takze som ju mal docitat az do konca.
Ale aj tak plati poucenie na zaver: Nastavenia treba hladat aj na nelogickych miestach.
Dik vsetkym za pomoc.
Intri (3490)|25.10.2007 22:34
Jsem rád, že jsi to vyřešil, ale mám otázku. Co jsou ty Pinky? Nikdy jsem o tom neslyšel.
boboco (1987)|25.10.2007 22:43
Pinky? - U Realteků jsou vstupy/výstupy pojmenovány podle barev: Růžový přední/zadní vstup; modrý zadní vstup, zelený přední/zadní výstup.....
Intri (3490)|25.10.2007 22:54
Jo tak... Tak to pak chápu, ale divím se, že jsem na to ještě nenarazil, když v Acerech jsem měl Realtek, ve stolním PC mám, tuším, Realtek, v Toshibě mi hraje Realtek... Ale každopádně díky za vysvětlení.
boboco (1987)|25.10.2007 23:17
Stejně mám ale s Realteky v kombinaci s mikrofonem problém, protože drivery automaticky upravují hlasitost, takže když do něj někdo "prskne", tak pak další 3 slova nejsou slyšet, protože se sníží zesílení. Pro domácí karaoke party nepoužitelné, na to musím používat starej Sound Blaster Live, kterej už má strašně vyběhaný konektory:turtle
Intri (3490)|25.10.2007 23:28
Jj, s tím jsem měl u Aceru taky problém, stejně jako na stolním PC a u Toshiby mě to čeká nejspíš taky. Ta funkce mě vždycky celkem dost štvala, ale nepovedlo se mi najít, jak ji vypnout.
Estez (176)|26.10.2007 10:36
[QUOTE=boboco;56565]Stejně mám ale s Realteky v kombinaci s mikrofonem problém, protože drivery automaticky upravují hlasitost, takže když do něj někdo "prskne", tak pak další 3 slova nejsou slyšet, protože se sníží zesílení. Pro domácí karaoke party nepoužitelné, na to musím používat starej Sound Blaster Live, kterej už má strašně vyběhaný konektory:turtle[/QUOTE]


uplne to same jsem resil i ja., nastavit majk bylo nocni murou, mno jeste ze jsem mel SBLive! tim padem integrovka je disabled a ja muzu napriklad karookovat do aleluja :runaway