Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP desktop pavilion a6000 xp driver

pulec10200 (3)|26.10.2007 02:09
Zdravím Vás ludkovia ... mám takýto problém.. mám HP desktop pavilion a6000 presne a6140.cs
k nemu bola Vista ktorú chcem dať za každých okolností preč ale ked som na offic. stránkach HP pozeral tak tam nie su na XP drivery.. dá sa to nejako vyriešiť? Zatial som s tým nič nerobil aby som to nerobil zbytočne...
hladal som aj nejaké drivery na SATA raid aby som tam mohol spraviť mirror dvoch HDD ale nič :( viete mi niekto opdradiť či sa s tým vôbec dá niečo robiť prípadne kde mám hladať?..thx
mech13 (5526)|26.10.2007 03:09
je potreba pohledat drivery primo na strankach vyrobcu HW - chipset, zvukovka, sitovka, firewire... poradne se podivej co ta mas a skus zagoglit (pripadne sem hodit co nejpresnejsi info)
pulec10200 (3)|27.10.2007 04:22
No tak som tam skušal nainštalovať XP ale vôbec mi to nešlo..
nabootoval som z CD, to všetkon nabehlo .. naformatoval som c: (jeden hdd 320gb ale ukazuje mi len 123gb - nemam tam SP2 iba SP1), skopirovalo mi to súbory a po reštarte to išlo dokola, vôbec nepokračuje inštalácia... a ak dám CD preč tak sa to reštartuje stále dokola.
Nemáte nejaké rady bo skúsenosti s takým niečim?
mech13 (5526)|27.10.2007 07:15
1) sezen si (nebo udelej pomoci nLite) instalacni CD XP s integrovanym SP2, XPcka bez SP2 delaji jen problemy

2)musis nastavit z ktereho zarizeni se ma bootovat. kdyz spoustis instalaci z CD, tak nastavit CD a jak se to resetuje po nakopirovani souboru musis do biosu a nastavit bootovani na HDD
pulec10200 (3)|29.10.2007 18:53
Jasne sak som lama.. to ma mohlo napadnut :)
ok v každom prípade XP už mám nahodené .. pohladal som aj nejaké tie drivery... našiel som skoro všetky.. len na PCI Device a sietovku mi nenašlo.
Everest mi hovorí, že mám takuto konfiguráciu.

MB Asus Berkeley
chipset Intel Bearlake G31

nVDIA GeForce 8600 GT (to som v pohode našiel)

Intel 82801IB ICH9 - Gigabit Ethernet Controller

Stiahol a inštalol som toto... (okrem grafiky)
http://downloadmirror.intel.com/14529/a08/infinst_autol.zip

s tých driverov som fakt na infarkt :)