reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak často reinstalujete?

Maximus12 (763)|17.8.2008 21:57
Tak já reinstaluju až když je už znát, že je to třeba, když to jede pomalej a pomalej nebo když je někde problém. Optimálně tak jednou do roka..
scratchy27 (315)|18.8.2008 19:07
Noťas který používám jak na práci i doma na net a někdy na hry (XP s SP2), tak ten reinstalaci za rok a půl nezažil, stejně tak domácí HTPC (WMCE r2), které je v provozu cca půl roku.
Podle mě jde jen o to myslet než něco nainstaluju/odinstaluju. Podotýkám, že nepoužívám žádný soft typu regcleaner apod a žádný problém nemám.
Anithianis (14)|23.8.2008 09:12
K reinstalaci se dostavam pomerne casto, jelikoz mam siroky kruh znamych, kteri si s tim sami nevedi rady. Svuj vlastni system (prozatim XP SP2, uvazuji o prechodu na Linux) se snazim spravovat tak, abych nemusela reistalovat prilis casto. A pokud uz, tak kompletne s formatem a instalaci novych verzi ovladacu i ostatniho sw, coz mi zabere priblizne den nebo dva. Pote je vsak system plne funkcni a v tomto stavu se jej snazim udrzet co nejdele. U Win je to bohuzel problem a i kdyz je XP relativne stabilni (!?!) OS, reinstalu se stejne po case neubranim...

Kazdopadne jsem zvedava jak se zmeni zivotnost OS s Linuxem :o)!
xmarek (1676)|23.8.2008 10:49
[QUOTE=Anithianis;154595]Kazdopadne jsem zvedava jak se zmeni zivotnost OS s Linuxem :o)![/QUOTE]Z linuxem je to hodně o uživateli a každopádně o distribuci. Mnoho uživatelů windowsů má zažité představy o instalaci, ale linuxový svět je trochu jiný. Bohužel (pro někoho bohudík) se poslední roky snaží mnoho distribucí přiblížit se těmto uživatelům natolik, že z linuxu dělají pomalu windows. :cry
Anithianis (14)|23.8.2008 11:17
[QUOTE=xmarek;154635]Bohužel (pro někoho bohudík) se poslední roky snaží mnoho distribucí přiblížit se těmto uživatelům natolik, že z linuxu dělají pomalu windows. :cry[/QUOTE]

I kdyz nemam s Linuxy mnoho zkusenosti, tato myslenka se mi ani trochu nelibi. Chci na ne prejit, jelikoz zacinam mit na Win alergii (obzvlaste pak na Visty) a hledam stabilnejsi OS s mnozstvim volnejsich uzivatelskych nastaveni. Jako gamer budu mit dualboot, takze se oken stejne nezbavim...
petnek (115)|3.11.2008 21:11
Naposledy jsem reinstaloval po bezvadně zakamuflovaném packu virů tvářícím se jako prográmek co jsem zrovna scháněl:angry. Ale jinak reinstaluji po přibližně 6 měsících. Občas už je to potřeba. O systém se starám, ale jak je toho v registrech moc, nebo se zpomalí počítač na pro mě neúnosnou mez, reinstaluji. Už v tom mám takovou praxi, že to není žádný problém, otázka pár hodin :D
Magnatt (145)|3.11.2008 21:55
Většinou jsme reinstaloval kvůli špatnému HW (než jsme na to přišel, že to není problém SW). Teď jedu na novém železu a zatím vše ok. Pravda, snažím se ho udržovat v kondici s danými prográmky a pro případ reinstalace tu mám naklonovaný disk v Acronis :) .
SamecP (1751)|3.11.2008 22:03
Já jsem teď formátoval přibližně po třičtvrtě roku,ale kvůli valstní blbosti.Stáhnul jsem crack a společně i vir.Smitfraud-C (hrozně zákeřnej bastard).Jinak přibližně formátuju tak po roce.
CommanderZ (512)|3.11.2008 22:54
Potreba reinstalaci se u me podstatne snizila po tom, co jsem zacal pouzivat TuneUp Utilities - s temi neni problem rychle odstranit spoustu problemu, ktere bych drive bez sebemensich pochyb resil reinstalem. Lepe receno, diky nim uz jsem nereinstaloval pres rok a stale nemam potrebu.
petnek (115)|4.11.2008 00:36
Také jsem používal TuneUp, ale po zjištění jak zasahuje do systému jsem přešel na WinXP Manager. Umí prakticky to samé, ne-li víc. Jen je škoda že není v češtině, nevyužiji tak všechny jeho funkce, radši... To bych pak reinstaloval mnohem častěji :D
desuk (4)|21.6.2009 13:08
Já vždy tak po čtvrt roce komplet neformátuju disk a znovu nainstaluji widle. Tento týden bohužel 2x za dva dny :cry Takže začínám s krásně čistým OS. Za toho čtvrt roku si stihnu tak zaneřádit PC že takovýto razantní úklid musí být :D
Ghost nepoužívám. Pokaždé si nainstaluji jiné programy a nebo novější verze.
Takhle si běhen pár dní (obvykle tak 3 nebo 4 dny) nainstaluji a nastavím vše jak potřebuji.