reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Aku distribuciu linuxu pouzivate?

MarkoSVK (53)|8.7.2009 13:43
tak na pc som frcal debian +win7 na hry. Teraz mam pc na reklamacii s doskou tak som na notasi s XP lebo to nemozem preinstalovat. Neviem sa dockat kedy mi dojde z reklamacie moje delo :-).
Dragokazov (4)|11.7.2009 11:10
Dá se někde sehnat aspoň základní seznámek příkazů pro Fedoru (s popisem samozřejmě :) )? Jsem zvyklý na příkazy v Ubuntu a Fedora je má jiné. Nejsem expert, ale základní věci se snažím si udělat sám :)

- ptám se z důvodu, protože mam nb, který potřebuje v Linuxu trošku poladit, aby fachalo to, co má... (jen touch nejde)
Salamander (6177)|11.7.2009 11:45
bhujanga (62)|13.7.2009 19:37
Zakladne prikazy Fedory a Ubuntu (a vacsiny linuxovych distribucii) su rovnake, pretoze obe distribucie pouzivaju ako defaultny shell Bash a rovnaku sadu zakladnych nastrojov a programov (napr. coreutils).
Martin_kukis (53)|14.7.2009 10:01
Ubuntu (Debian) a Gnome ale bohužel jen na notebooku a na servrech Solaris,Redhat a CentOS.
Jinak na čumění na telku tak widle USB tuner Genius jsem nedokázal na ubuntu rozběhat a to mě príjde že je na to nejlepší ...
majxik (7)|14.7.2009 14:46
Tři disky, tři operační systémy :-D

Ale k otázce. Debian - KDE

jinak používám na hry Windows XP (ne vše se mi rozjíždí v emulatorech bez problému) a Windows 7 RC (testování a zvykání) :-) ale na tuxíka nedám dopustit! A v celku jsem zvědavej co s tím linuxackým jádrem provede Google u toho svého nového systému.
xmarek (1676)|14.7.2009 15:13
[QUOTE=Martin_kukis;270303]USB tuner Genius jsem nedokázal na ubuntu rozběhat a to mě príjde že je na to nejlepší ...[/QUOTE]A co kompilace jádra? Nic?
petr.svec (320)|10.8.2009 08:26
já používám ubuntu+gnome... a naopak se snažím od windows utecét... protože kontrola všech disků při každém spuštění počítače... zhroucení registru windows každé 3 měcíse, zhroucení windows každý půl roku atd. už mě fakt nebaví a hlavně pro programování je to absolutně systém na hovno... něco si nainstaluji a pak zjistím, že polovinu konfigurace smazal obnovou registrů o kterou jsem ho nežádal
HiLow (1000)|10.8.2009 23:15
[quote=petr.svec;280191]já používám ubuntu+gnome... a naopak se snažím od windows utecét... protože kontrola všech disků při každém spuštění počítače... zhroucení registru windows každé 3 měcíse, zhroucení windows každý půl roku atd. už mě fakt nebaví a hlavně pro programování je to absolutně systém na hovno... něco si nainstaluji a pak zjistím, že polovinu konfigurace smazal obnovou registrů o kterou jsem ho nežádal[/quote]
Absolutní demagogie.:angry Ale na tvůj příspěvek si asi udělá názor každý sám.
xmarek (1676)|11.8.2009 10:33
Demagogie (z řeckého ?????, démos = „lid“ + ?????? agógos = „vůdce“) je dnes působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci zejména v demokraciích. Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, primitivní a překroucené argumenty, falešné sliby, vyvolávání strachu a podobně.

Proč? Nechci se nikoho zastávat, ale pro vývoj se windows opravdu nehodí. Z tohoto důvodu používám Linux a za celou dobu co ho používám jsem neměl jediný důvod ho přeinstalovat. Což se o Windows rozhodně říct nedá. A pro vývojáře to není práce na jeden den. :cry
Patrik (7)|13.8.2009 21:58
[quote=Martin_kukis;270303]Ubuntu (Debian) a Gnome ale bohužel jen na notebooku a na servrech Solaris,Redhat a CentOS.
Jinak na čumění na telku tak widle USB tuner Genius jsem nedokázal na ubuntu rozběhat a to mě príjde že je na to nejlepší ...[/quote]

Ubuntu 9.04 64 bit a to včetně TV (USB tuner MSI Digivox DUO. Posledních asi půl roku funguje jeden tuner ihned druhý jen při instalaci - musí se provádět při každém update jádra, třeba ti to pomůže:

[code]sudo apt-get install mercurial linux-headers-$(uname -r) build-essential subversion gcc make dvb-utils
wget http://www.otit.fi/~crope/v4l-dvb/af9015/af9015_firmware_cutter/firmware_files/4.95.0/dvb-usb-af9015.fw
sudo cp dvb-usb-af9015.fw /lib/firmware/
hg clone http://linuxtv.org/hg/~anttip/af9015
cd af9015
make
sudo make install[/code]

Jako obslužný program používám Kaffeine, možná kvůli němu při dalším update přejdu na KDE
yamama (4)|14.10.2009 16:31
zacal sem na Fedore (vyuka na skole). pak centos(coz je taky fedora{RHE}). Malou chvilku Ubuntu. A pak sem objevil Freebsd a uz 3 rokem na nem jedu. Jak na NB a PC doma, praci. Ale to je jine tema. Tady se bavime o Linuxu :)...