Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Klinická smrt PC

HecoF (31)|2.11.2007 07:58
Zdravím,
řešil jsem už hodně problémů, ale teno mě zatím školí šikovně.
Seděl jsem u zapnutého PC v běžném provozu. Zničeho nic zhaslo, jakoby vypla elektřina, která nevypla. Po opětovném zapnutí už PC nenajelo, resp. roztočily se ventilátory, naběhnul HDD i DVD-ROM, ale na LCD tma. Deska ani nepípá a ani nesignalizuje chybu LEDkama. Vyměnil jse GPU a testoval ji v jiném PC, je v pořádku. Postupně jsem od MB odpojoval co se dalo, měl jsem i obě DDR2 vytažené a deska stále bez reakce. Vytáhnul jsem i přídavné napájení MB a pořád stejné. Žádné pípání, žádné reakce, že by MB něco chybělo nebo nadbývalo. Jenom se točí CPU fan a svítí jedna LED MB.
Co fčíl? Dík
husky14 (4214)|2.11.2007 08:20
A system normalne nabiha, je slyset prihlasovaci zvuk winu atd?

Zkontroluj kondiky na MB, jestli neni nejaky nafoukly a napis sem svou sestavu vcetne zdroje, at vime, o cem se bavime....
pas!k (3765)|2.11.2007 08:29
Ocuchej zdroj .. pokud smrdi bude porblem tam (dle toho popisu bych na to vsadil ) Pokud to nebude zdrojem tipnul bych desku .. idealni by bylo vyzkouset jiny zdroj a odzkouset vsehcny komponenty jinde pak bude smit jistotu ze odesla deska.
s.skull (198)|2.11.2007 08:34
jak píše husky14 - napiš komplet, ať se máme o čem bavit...
jinak obecně - pokud zapneš - roztoči se ventilátory? pokud se nic neozývá - tj. při zapnutí ani nehlesne, tak je problém v desce nebo zdroji nebo v prociku (ale to se - pokud není úplně ko - většinou alespoň pohnou ventilátory...)
takže otestuj desku na jiném zdroji (ne zdroj na jiné desce, pokud je špatný, aby nezkur... další) a pokud nepojede - tak už je to jen deska vs. procesor a test procesoru v jiné desce...) a já bych vsadil na desku - pokud to není řešení jednodušší - tj. zdroj. Vypnutí by tomu odpovídalo...

edit: tak mě pas!k předběhl...
HecoF (31)|2.11.2007 08:35
[QUOTE=husky14;58810]A system normalne nabiha, je slyset prihlasovaci zvuk winu atd?

Zkontroluj kondiky na MB, jestli neni nejaky nafoukly a napis sem svou sestavu vcetne zdroje, at vime, o cem se bavime....[/QUOTE]

Nenabíhá nic, jak by taky mohlo když není rozdíl mezí tím jestli je všechno připojeno k MB jak má být nebo je dokonce odpojeno téměř vše kromě CPU a napájeí. Jenom se roztočí ventilátor na CPU.
A sestava :
CPU AMD Sempron soc. 754, MB ASUS K8N-E DELUXE, DDR GEIL 2x512 PC3200, GPU Radeon9600Pro 256MB, zdroj CASE COM ATX350W
pas!k (3765)|2.11.2007 08:43
[QUOTE=s.skull;58814]takže otestuj desku na jiném zdroji (ne zdroj na jiné desce, pokud je špatný, aby nezkur... další) [/QUOTE]

Mno tohle je dulezita informace na kterou sem zapomnel :)

[QUOTE=HecoF;58815]zdroj CASE COM ATX350W[/QUOTE]

sazim na zdroj!
husky14 (4214)|2.11.2007 08:55
[QUOTE=pas!k;58818]sazim na zdroj![/QUOTE]nebo CPU....
HecoF (31)|2.11.2007 09:11
Vyzkoušel jsem jiný zdroj a beze změny, zdrojem to teda není (možná). Zůstává teda MB a CPU, ale nemám přístup k CPU se stejným socketem pro odzkoušení. Takže do servisu kde jsem to koupil. Jak na potvoru to bylo kupováno 09/2005. Někdy mám pocit že ty komponenty jsou naprogramovány na dvouletou životnost!
Dík všem za reakce.
tgfh (2985)|2.11.2007 09:40
1. Restartni BIOS jumperem a zkus.

2. Odpoj všechno od MB (grafiku, RAMky, HDD, mechaniky) - nech jen CPU a zapni - jestli bude řvát speaker jsi v pohodě.
Klingacikx (1545)|2.11.2007 10:01
[quote=HecoF;58827]Vyzkoušel jsem jiný zdroj a beze změny... Dík všem za reakce.[/quote]
Samozrejme ak zdroj odpálil dosku tak asi tá odkúrená doska nepôjde na žiadnom zdroji...
Ale skús čo ti poradil tgfh tiež mi včera nechcelo PC nabehnúť musel som vytiahnuť :ideabaterku z dosky a teraz už fičí. čiže RESET BIOSU
HecoF (31)|2.11.2007 10:16
[QUOTE=tgfh;58834]1. Restartni BIOS jumperem a zkus.

2. Odpoj všechno od MB (grafiku, RAMky, HDD, mechaniky) - nech jen CPU a zapni - jestli bude řvát speaker jsi v pohodě.[/QUOTE]

Restartování BIOS byla druhá hned věc co jsem udělal, první byla kontrola veškerých kontaktů zařízení. Odpojeno jsem už měl kompletně všechno kromě grafiky, jdu vyzkoušet odpojit i ji. Jinak v reakci na dřívější příspěvek: kondíky na MB nafouklé nejsou, ani jsem si nevšim nějakých "anomálií".
mech13 (5526)|2.11.2007 10:19
podivej se na [thread=4090]FAQ[/thread] jestli se na neco nezapomelo, ale myslim ze ne... uz jen vyzkouset CPU v jine desce nebo jine CPU... na zdroj stejne bacha, mohl odpalit zakladni desku on a ta ted nejede... mozna
HecoF (31)|2.11.2007 10:30
Tak, měl jsem odpojeno snad vše co se dá, na MB zůstal jenom CPU a připojeno napájení a ovládací tlačítka, odpojeno bylo i přídavné napájení. MB ani nepípla, jenom se roztočí CPU fan, a točí a točí a točí....
tgfh (2985)|2.11.2007 10:44
Přídavné napájení? Myslíš ten 4-pin? žluto-černý?

Pokud ho odpojíš tak je jasné, že to nenajede.
husky14 (4214)|2.11.2007 10:46
VGA bys asi odpojovat nemel, to je prvni, co se bootuje a kdyz tam neni, dal se to stejne nepohne.... imho jediny zbyva vyzkouset jinej CPU u tebe a tvuj na jiny desce + urcite jinej zdroj u tebe (NE tvuj zdroj na jiny desce!!!).... :notsure
HecoF (31)|2.11.2007 10:48
[QUOTE=tgfh;58862]Přídavné napájení? Myslíš ten 4-pin? žluto-černý?

Pokud ho odpojíš tak je jasné, že to nenajede.[/QUOTE]

Ano, myslím toto. Byl připojený i odpojený. Odpojil jsem to jenom z důvodu zjištění nějakého rozdílu jestli tam je nebo není.

Edit: jenom pro upřesnění, veškerou manipulaci, zapínání či odpojování samozřejmě při vypnutém stavu. Nejsem sice expert, ale totální lama taky ne. ;-)
tgfh (2985)|2.11.2007 11:37
[quote=husky14;58863]VGA bys asi odpojovat nemel, to je prvni, co se bootuje a kdyz tam neni, dal se to stejne nepohne....[/quote]
Když není grafika v kompu tak při bootu speaker řve.
A není to první věc co se bootuje.
Estez (176)|2.11.2007 11:47
no pokud by mel odpojeno pridavne 4-pin napajeni, tak by to melo "pipat" .. me prijde ze je MB k.o., aspon uplne stejne se mi tenkrate choval komp, kdyz se mi odpalila zakladni deska. Jak zminuje pas!k a s.skull vyzkousej jiny zdroj. [btw jestli jsi z Prahy, tak se muzeme domluvit a vyzkouset to s mym zdrojem, doma se mi vali nevyuzity Fortron 400w, ktery by mel na otestovani bohate stacit]

EDIT by mech13: jiny zdroj uz zkousel, viz post #8
HecoF (31)|7.11.2007 14:02
Tak, viník zjištěn: střelil zdroj, který ssebou vzal i MB. Takže nová deska, nový zdroj a při jednom i nová VGA. dík všem za účast.
mech13 (5526)|7.11.2007 14:12
doufam ze novy zdroj bude kvalitni a ne neznackovy smejd;)
aspon fortron nebo seasonic