Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

V doske s integrovanou GK nefunguje ziadna GK v AGP

Lindows Hlista (161)|6.11.2007 08:38
Mam doma jeden starsi komp, na ktorom mi odisla doska, kupil som preto novu Asrock K7S41GX - http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K7S41GX&s=n. Cela konfiguracia je: Athlon 2100+, Asrock K7S41GX, 2x256 MB RAM samsung, 2xHitachi 160 GB, thermaltake 500W. Problem je v vtom, ze mi v nej nejde ziadna s tychto GK:Geforce 2mx 200, Geforce2mx 400 ani Geforce 4 4200ti (vsetky tri su AGP a vsetky tri su funkcne). Ta doska ma integrovanu grafiku a ide len tá, akonáhle zapojím nejaku inu GK do AGP a kabel z monitoru dam do nej, system podla vsetkeho nabootuje, ale nenabehne obraz (no signal). Presiel som aj manual, aj bios, ale nenasiel som nic, cim by sa integrovana grafika vypinala. Myslel som si, ze problem je v tom, ze doska podporuje len GK s AGP 1,5V ako je v manualy uvedene, ale podla tejto diskusie: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/10572-napeti-graficke-karty#60232 som si myslel zle! V tom teda problem nie je. Nevie niekto poradit ?? Nerad by som z kompu na ktorom mi este celkom slusne isli hry spravil kancelarsku krysu s integrovanou grafikou :(
johny__g (6387)|6.11.2007 09:07
Zkus jako Primary Graphics Adapter dát AGP, co to udělá, případně si pohrát s hodnotami Onboard VGA Share Memory a AGP Aperture Size. Nemáš po ruce náhodou nějakou PCI kartu, že bys ji zkusil? (pak ale musíš Primary Graphics Adapter nastavit na PCI).
Lindows Hlista (161)|6.11.2007 09:48
Bohuzial nemam po ruke ziadnu PCI VGA, ani neviem ako by som sa k nejakej dostal...primary graphics adapter mam nastavene AGP a skusal som menit aj memory share....ale nic....ja fakt neviem co s tym kruci moze byt :(
johny__g (6387)|6.11.2007 09:57
A pokud dáš kartu do AGP, ale monitor necháš v té integrované, najede obraz? Většina desek má totiž autodetekci, pokud se vloží karta do AGP, tak by se měla ta integrovaná vypnout, žádný jumper ani položka v BIOSu na to není.
Lindows Hlista (161)|6.11.2007 10:15
ano nabehne, ale ked dam kabel do agpčkovej tak uz nie...Tiez som pocul ze vacsina dosiek ma autodetekciu, zeby bola vadna doska ????? :(
Smeli (2302)|6.11.2007 10:34
No, prolezl jsem manuál a světe div se, je to Asrock = nikde není např. disabled. Vyzkoušej jednu věc - nastav v biose Onboard Shared Memory (nebo tak nějak v Advanced - Chipset configuration) a nastav na Auto a vyzkoušej s AGP kartou.

Edit: a měj při tomhle nastavený primary na AGP
Intri (3490)|6.11.2007 10:34
[quote=johny__g;60461]žádný jumper ani položka v BIOSu na to není.[/quote]

Jsi si jistý? Můj starý PC měl, tuším, v BIOSu možnost vypnout integrovanou grafiku. Ale tím si nejsem jistý zase já. Jen vím, že se to řešilo, když jsme tam přidávali novou grafiku ( byl jsem tehdy ještě štěně, nepamatuju si to, bohužel ).
Smeli (2302)|6.11.2007 10:40
[QUOTE=Intri;60480]Jsi si jistý? Můj starý PC měl, tuším, v BIOSu možnost vypnout integrovanou grafiku. Ale tím si nejsem jistý zase já. Jen vím, že se to řešilo, když jsme tam přidávali novou grafiku ( byl jsem tehdy ještě štěně, nepamatuju si to, bohužel ).[/QUOTE]

Není tam ani jumper a ani zakázání v biose, jednoho Asrocka mám doma na s462 - dyť i OC musím provádět přes jumpery :D Což mi připomíná něco... :)
Intri (3490)|6.11.2007 10:45
Je to možné, třeba je už to manuální přepínání přežitek. Je to tak 5 let zpátky. Pak bych zkoušel taky Shared Memory nebo hledal nastavení primárního adaptéru.
johny__g (6387)|6.11.2007 11:42
U desky s VIA KT266A s integrovanou S3 to tak fungovalo též, jen sem vložil kartu do AGP a jela. Žádný přepínání nikde.
Co update BIOSu? Jinak to asi bude na reklamaci :-(.
Smeli (2302)|6.11.2007 11:52
Žádný upgrade co by tohle opravoval, ve FAQu je jen zmínka o provozu integr. a PCI GK na téhle desce, kdy se má nastavit to co sme popsal výše - vyzkoušel bych to i s AGP.
Lindows Hlista (161)|6.11.2007 12:38
ved to...blby asrock, ja som tiez hladal vsade mozne, ale nic som sa nedozvedel, som teraz v robote ale ked pridem domov skusim ako si radil smeli a dam vediet, nie som si isty ci som to uz skusal alebo nie ale obavam sa ze ano, uvidime, skusim, dam vediet...
Lindows Hlista (161)|6.11.2007 17:18
takze uz som doma a uz som to aj vyskusal, dal som tam rovno geforce 4, v biose nastavil Onboard Shared Memory na AUTO a primary display driver na AGP uložil, resetol a prepojil VGA kábel z integrovanej GK do Geforce4 a...........a nic :( potom som zrazu zbadal v skrinke redukciu, co bola original ku GK od MSI /VGA-DVI/ ani neviem preco som to spravil, ale strcil som VGA kabel do redukcie, redukciu do DVI na karte a...........NABEHOL OBRAZ !!!!!!!!!!!!!! chvilu trvalo nez som to rozdychal, hned som vyhrabal zo skrine DVI kabel a vymenil ho za ten VGA a...........obraz nesiel !!!!!!!!!!! Cize uz mi ide obraz aj cez AGP kartu, ale nesmie byt pripojena ani VGA-VGA, ani DVI-DVI, ale VGA-redukcia VGA-DVI.... Zrejme tam bude o cosi horsi obraz, aj ked si nemyslim, ze by som to nejak postrehol, ale aspon na nom zas pojdu hry....

!!! VELMI, VELMI PEKNE DAKUJEM ZA DOBRU RADU A SAMOZREJME PRIDAVAM AJ REPUTACIU !!!

PS: uz sa ani nepytam ci mi vie niekto poradit preco to nejde normalne cez DVI kabel, lebo toto je uz taka haluz, ze mi na to asi nikto nebude vediet odpovedat.....