Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TV kartu WinFast DTV 2000H - Nejde zvuk!

xpetrp (40)|11.11.2007 21:19
Zdravím.

Koupil jsem si TV kartu WinFast DTV 2000H. Je to asi nějaký "pod typ", protože nemá ten modrý konektor "line in".


Analog obraz připojený na UPC je v pořádku, ale nejde zvuk jako u 1000 "šťastných" majitelů této TV karty. Nad stíněným blokem TV karty je 4 pinový konektor, který nemám nikam zapojen (???).
Má být tento 4 pinový konektor někam zapojen?
Pokud ano kam
? Zvukovku mám na základní desce AsusPK5-E.


Zvuk jde pouze takto:
Jako příslušenství se k TV kartě dodává i kabel, který se zastrčí do TV karty do konektoru "Video in". Druhý konec kabelu obsahuje 5 konektorů z nichž jeden je modrý stereofonní jack, který se zastrčí na zadní stranu PC do konektoru "Line in".
Takže na konektoru TV karty "Video in" je výstupní zvuk TV karty, který se přivede na vstup PC nebo akticních repro.
Toto zapojení má ale jeden háček! Nejde v ovládacím programu WinFast a u dálkového ovladače regulovat hlasitost. Jinak běží vše OK.


Moc díky za rady jak by se to dalo propojit interně v case.
xpetrp
mech13 (5526)|12.11.2007 01:01
pamatujes si propojovaci audio kabliky mezi CD-ROM a zvukovkou? tak stejnym principem je potreba propojit TV kartu se zvukovkou. nejaky audio vystup na TV karte propojit s nejakym vstupem na zvukove karte.

nevim jak presne je resena tato karta, nekdy to byval asi 10cm dlouhy drat s 2x 3.5 jackem pro extrerni propojeni, nekdy interni kablik totozny s CD audio kablikem...

v tom tvem popisu co kam vede mam trochu zmatek. tak nejak jsem z toho pochopil ze propojujes vstup na TV karte se vstupem na zvukovce coz je dost nesmysl...

je potreba neco jako TV audio out -> ZK line in nebo i treba do CD-in, mic... proste do vstupu a v softu k TV nastavit ktery vstup je zvuk

//to jak to popisuju platilo na prastarych kartach z doby davno pred AGP, ale nerekl bych ze se to mohlo vyrazne zmenit...
pas!k (3765)|12.11.2007 10:58
Je to tak jak pise mech... ten kabl propoj (v tvem pripade s konektorem ktery by mel byt na desce) V aplikaci pak jeste musis nastavit vystup na CD/in tusim ..
xpetrp (40)|13.11.2007 10:51
[quote=mech13;62134]
v tom tvem popisu co kam vede mam trochu zmatek. tak nejak jsem z toho pochopil ze propojujes vstup na TV karte se vstupem na zvukovce coz je dost nesmysl...
...[/quote]


Na zadní straně TV karty je kulatý konektor. Do něj jsem zapojil kulatý konektor ze kterého jde (mimo 4 dalších konektorů) klasický stereofonní jack. A ten jack strčím do vstupu Line in na zadní straně PC. Funguje to, ale jak jsem psal - nejde v software ovládající TV kartu regulovat hlasitost.
Zdá se to jako nesmysl, ale je to zatím jediná možnost jak sledovat TV se zvukem.

Zkusím to ještě propojit interně z TV karty (z toho 4 pinu) na základní desku do konektoru CD.

Díky za info