Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte P35 DS4 - Jak je to s připevněním ?

Kotas86 (18)|17.11.2007 19:36
Dobrý den, se skládáním PC ještě nemám moc zkušeností. Jednou jsem málem spálil základní desku, protože jsem nedal podložky pod šroubky, kterými je základní deska připevněna ke case. Teď tu mám před sebou další a nechci tu chybu udělat zase. Jedná se o desku Gigabyte GA-P35-DS4. V návodu není uvedeno jak se má připevnit. Mám pod šroubky dávat ještě nějaké podložky ? Popřípadě je třeba použít nějaké speciální šroubky ? Díra je na obrázku níže. Fakt se mi prosím nesmějte za tohle trapné téma.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Intri (3490)|17.11.2007 19:43
Ty šroubky by měly být dodané spolu s deskou, tak použij ty a neměl bys mít nejmenší problémy.
Kotas86 (18)|17.11.2007 19:44
Právě že v balení žádné šroubky nebyly :(
Intri (3490)|17.11.2007 19:46
Aha... Tak to ti poradí asi někdo jiný, jestli je u montáže potřeba se něčeho vyvarovat. Když já skládal PC, nenarazil jsem ještě na desku, ke které by se nedodávaly šrouby.
mech13 (5526)|17.11.2007 20:11
tak to ja jsem teda nenarazil na desku ke ktere by sroubky byly, sroubky se odjakziva davaji k bedne

ja teda nevim jak moc dulezity ty podlozky muzou byt, ja je tam davam, ale uz se mi dostalo do ruk par fungujicich PC kde nejenom ze nebyly podlozky, ale lecky byla deska pripevnena treba jen na jednom sroubku a jinak ji drzela grafika:stupid

dej je tam a neboj se toho

jaky sroubky pouzijes, zalezi na bedne a zpusobu uchyceni. vetsinou to byvaji stejne sroubky ktere drzi DVD mechaniku nebo disketovku
Kotas86 (18)|17.11.2007 20:21
Jo tak dík za rady, teď když jsem se podíval kolem těch děr, tak kolem nich vedou všelijaké spoje, ale žádný se nezdá být spojený, pak ale nechápu, k čemu je na těch dírách nanesený ten cín a to ještě takhle divně.
eraser (0)|17.11.2007 21:28
Zrejme sa šetrilo, no v každom prípade existujú podložky, takže by to nemal byť problém. Prípadne sa dajú podložky zakúpiť, ale samozrejme nie kovové, resp. treba použiť izolátor. :)

Inak, ako uviedol mech13, skrutky sa dodávajú zásadne k bedne, pretože bedňa určuje, aké sú použité diery pre nosné mostíky a tieto mostíky majú zase závit, takže vyžadujú patričné skrutky.
Intri (3490)|17.11.2007 21:41
Divné... Já šrouby vždycky našel v balení desek. Jedna byla od Intelu ( tuším, že Pearl Creek ), ale zbytek si bohužel už nepamatuju.
pas!k (3765)|18.11.2007 10:20
[QUOTE=mech13;64048]tak to ja jsem teda nenarazil na desku ke ktere by sroubky byly, sroubky se odjakziva davaji k bedne[/QUOTE]

Gigabyte P35 DS3 a byly tam :) Je to divne a taky jsem cumel ;)
Andrasin (92)|18.11.2007 13:34
Ja myslím, že tam nebude třeba dávat podložky, sám je do PC nedávám a šlapou v pohodě, ani v tomhle PC ze kterého píšu nejsou. Pokud vím, dávají se tam proto, aby se nepoškodil ten cínový potah, když se šroubky více utahujou.
fanynek (2048)|18.11.2007 14:14
Tady konkrétně podložky nepotřebuješ. Je jenom potřeba, aby hlavičky šroubků nepřesahovaly ty vyznačené kružnice. S ničím to vodivě spojené není. Stačí si to jen dobře prohlídnout.
Mrkni, jak to mám já. Ty to máš stejný. (zvětši si to):
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

P.S.Starý obrázek, takže trochu borčus v case.