reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Realtek High Definiton

Martynet (1)|22.11.2007 01:33
Zdravim vsechny!

Potreboval bych poradit. Mam notebook Fujitsu Siemens - Amilo Xi1554, se kterym jsem mimo jine velmi spokojeny, ale nemohu vyresit nasledujici problem ohledne zvuku. Mam repraky od logitech, ktere podporuji dolby digital i dts a propojuji se digitalne pres coax i pres optiku. Mam to stesti, ze muj notebook opticky vystup ma, ale mam problem s nastavenim. Pokud pouzivam standardni ovladace ve vistach, v nastaveni zvuku (smesovac hlasitosti) se mi objevy 2x reproduktory. Kdyz aktivuji jedny, hraji repracky navrchu notebooku, kdyz aktivuji druhe, hraje subwoofer vespod notebooku. A to mi prislo divne...proc nehraje vse dohromady? Ale uz jsem se s tim smiril az do doby, kdy jsem se rozhodl zapojit pres optiku repraky logitech. Zvuk funguje, ale kdyz pustim nejaky dolby digital film nebo dts, na displeji zesilovace by se toto kodovani melo zobrazit take. Nebot takove zkusenosti jsem mel u desktopu se soundblastrem audigy. Zesilovac vzdy behem pikosekudy poznal co do nej pumpuju a hned se prepnul do spravneho rezimu... ale tady mi furt sviti 'pc movie stereo'.
Sel jsem tedy na stranky realteku, ze se podivam po novych ovladacich a ty jsem take nasel. Po intalaci se mi vedle standardni ikony zvuku v liste zobrazuje i cervena ikona realtek hd nastaveni. Ve standardnim smesovaci hlasitosti uz jsem mel jen jedny reproduktory a z notebooku hrali repraky i se subwoofrem dohromady...HURA... Zapojil jsem optiku do Logitechu a myslel jsem si ze mam vyhrano. Dokonce kdyz jsem pustil nejaky film v DD nebo DTS, logitech to okamzite poznal a objevilo se to i na displeji, ale zvuk je cukany a s ozvenou... proste nepouzitelny. Tak nevim co mam delat. Stare ovladace funguji, ale nespolupracuji s logitech zesikem jak maji a i s vestavenymi repracky se chovaji zvlastne a nove ovladace spolupracuji, dokonce spravne s integrovanymi repracky v notebooku, ale zvuk pres optiku je naprd. Uz jsem zkousel ruzna nastaveni, ale furt nic. Pomozte mi prosim nekdo. Nevite kde by mohl byt problem?