Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lexmark Optra R+ - naberač a válec

eraser (0)|24.11.2007 00:18
Už dlhšie používam laserovku Lexmark Optra R+ a má dva problémy, jeden z nich sa prehĺbil, druhý nastal z ničoho nič. :runaway

1. Problémy s podavačom. Zásobník sa snaží nabrať list, no buď sa mu to nepodarí alebo ich naberie viacero, čím nastáva JAM. Skúšal som balík "prevetrať", aby sa listy nelepili, ďalej som hľadal správny počet listov v zásobníku, no stále je tento spôsob veľmi nespoľahlivý. :hmm

2. Viac než rok mi fungoval modul s tonerom bez problémov, samozrejme jedná sa o kópiu originálu, samozrejme podľa ohliadnutia dosť mizerne prevedenú, no originál je zrejme nemožné zohnať, naviac si neviem predstaviť cenu a na repas som tiež nenarazil. V každom prípade z ničoho nič začala vypovedať ľavá strana, takže pokiaľ chcem dačo vytlačiť čitateľne, musím v dokumente posunúť ľavý okraj. Skúšal som pretrepať toner, no mám pocit, že tam bude vážnejší problém. :notsure Iný modul nemám, takže to nemám šancu otestovať, či je to chyba v tlačiarni alebo v module. :o

Pokiaľ máte niekto všeobecné rady, prípadne ste sa s podobnými problémami stretli, tak sem s nimi. :rules
Intri (3490)|24.11.2007 00:39
Hmm, tak poradit ti neumím, ale měl bych vyjádření k 1. bodu: řekl bych, že je to dáno prostě věkem tiskárny. Co je mi známo, spousta tiskáren takto končí svoji životnost, pravděpodobně se prostě poškodí nějaká část naběrače.