Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje: zdroj s PFC pasiv

Neregistrovaný (0)|24.11.2007 12:14
Jméno tazatele: Mike-61

Znění dotazu:
Caute,prosim vas co to znamena Pasivní PFC (Power Factor Correction) to pasiv neni to spatne??? nebylo by lesi activ??? Fakt tomu nerozumim,toz se ptam.Hodlam totiz koupit zdroj Fortron ATX-450PNF, 450W, ATX, low noise, PFC, 12cm fan do tet jsem mel EUROCASE 350W a vse v klidu a poridil jsem XILENCE 400W a PC pri zatezi ve hre se me docela casto vypne.Tak se znackou EUROCASE nic a tet takove problem,tak proto chci zmenit ZDROJ na onen FORTON,ale nevim co je to ten pasiv PFC.Dekuji za rady.Upozornuji,ze jiny drazsi zdroj fakt uz nechci.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
ZDROJ Eurocase v klidu a XLILENCE na HOV.. tak snad FORTON to zachrani.
tgfh (2985)|24.11.2007 12:20
Ohledně toho PFC:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/4205-co-je-a-jak-funguje-pfc-zrusme-famy-myty-povery#26516

Ohledně toho problému: Jestli chceš poradit, tak se rozepiš.
Neregistrovaný (0)|24.11.2007 12:29
No mam GIGABYTE MB AM2 nF570 M57SLI-S4, AMD X2 5000+ ,2x1GB DDR2 , 2x HDD SATA (250GB)(320GB) , 1x SATA DVD-RW LG, Grafiku Gigabite Radeon X1600PRO a ve slotu PCI mam TV Hybrid,2x Ventilator.
Muj problem je ten,ze jsem mel to stejnou sestavu,ale menil jsem desku a zdroj.Predchozi deska od MSI a zdroj EUROCASE 350w mi slapali jako hodinecky a tet deska asi v pohode ,ale ten zdroj, za 1. v nem nepatrne sramoti a pri bezne praci me to i rusi a za 2. kdyz jsem si zahral starsi NFS Undergroun 2 tak po cca. 15min sup a PC se mi vypnulo a neslo tak 10min nahodit.Toto se mi stalo asi jeste 2x a hodlam menit zdroj.Jen me stve ze fakt zdroj EUROCASE byl v klidu a ne prilis dobry,ale lepsi XILENCE dela problem.Tak snad to vyresizminovany FORTON
husky14 (4214)|24.11.2007 12:35
Xilence zdroje se zbav a bez obav kup ten 450W Fortron, ten ti to utahne s prehledem.... ;) pasivni PFC neni nic spatnyho, viz. odkaz od tgfh a fungovat ti to bude bez problemu.....