reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký typ chlazení používáte ?

Pavel Boček (4169)|18.4.2008 19:50
V rušeném PC Freezer (teď pokukuji po něčem o trošku lepším), v tomhle PC je CoolerMaster typu BOX (v šupílku mám od Vánoc Alphacool blok, ale kdy se udělá vodník nevím :slug).
B!OH@zArd (58)|24.4.2008 16:00
CPU : Thermalright SI-128 + Aerocool Turbine 2000
GPU : Acellero S1 rev.2 + AC turbo module
CASE : 2x Noctua prez ULNA

EDIT: nemam obrazek s turbomodulem ale to snad neva :) jo a mam jej pripojenej na SYS_FAN takze mi jede na mini otackach takze jej neslisim a efektivita celkem good -5´C mam jej tam hlavne proto aby mi ofukoval na 8800GT napajeci kaskadu
DSCF0340.jpg DSCF0359.jpg
Logout (4018)|24.4.2008 17:12
Ahoj,
CPU Ninja rev.b., právě dokupuju Thremaltake sponu pro lepší přítlak na CPU.
GPU Acellero S1 pasivně
+ větráky 120mm na zdroji a pod zdrojem, na chladiči CPU směrem ke grafice a vpředu dole u pevnejch disků zavěšenejch na gumě od kalhot. Celkově skoro neslyšnej počítač...
Matyáš
Tetsuo (3)|22.5.2008 13:55
Vzduchový na procesor Asus StarIce je to velka kostka z medi s 6 heatpipe tento typ chladicu mi vyhovuje nejvic a myslim ze fsechny plni svoji funkci dobre zalezi jen na vetraku
a Na grafice jsem odmontoval referencni 40mm vetracek (hrozna turbina uz po mesici pouzivni) a prilepil 80mm klasiky vetrak ktery je tichy a snizil teplotu .. velice levne reseni
mikeb (74)|22.5.2008 14:12
CPU AC Freezer 7 (PWM)
VGA Zalman od vyrobce
Case 1x AC 92mm (PWM)
Jiziii (796)|24.5.2008 22:16
No já sem docela tichofil ale nemám desetitisíce na pasivní chladiče
takže:
CPU: Box + vyměněnej větrák za tišší
GPU: originál pasiv(v létě na něj musim hodit větrák)
čipset: dodělává mi ož se nemuže v tom prachu točit tak tam pude pasiv
a ve zdroji vyměněnej větrák primecooler super silent
KEOSAN (958)|6.6.2008 15:03
ALL: co si myslite o klasickej efektivite chladenia v PC skrinke /alebo server/ ?

Napr. vetrak dole nasava alebo fuka na HDD a vzduch ide hore, kde ho odcerpava systemovy vetrak, alebo v zdroji. Niektore skrinky maju modularne umiestnenie HDD, alebo HDD sa daju umiestnit do 5.25 pozicie a dokupit systemovy vetrak na predne pozicie, ktory zaberie 3 pozicie. Co tak dat predny systemovy vetrak do vysky zadneho ? Takto by to fukalo najkratsou cestou v rovinke cez HDD /ci odcerpavalo/, islo cez RAM, CPU a dalej k druhemu vetraku, ktory by to vyfukaval von. Alebo len pri odcerpavani by to odcerpavalo na rovnakej urovni vzduch, cim by sa zvysoval prietok vzduchu cez windtunel. Skusali ste to niekto ? Ci by to bolo efektivnejsie, nez klasicke chladenie ?
noegoncz (319)|6.6.2008 15:23
-na cpu pasiv Thermaltake CL-P0323 Sonic Tower + Noctua na 500ot/min
-GK orig.ventilátor (překvapivě tichý v IDLE)
-zdroj seasonic S12-500W, také velmi tichý... takže PC téměř neslyším :)
sestava v podpisu
s.skull (198)|15.6.2008 19:59
GeminII, jinak standard, vše cca 400-750 otáček, slyšet jen šumění zdroje:)

jinak Grouwr to má obšláplý i na Aukru a ty jeho pitomý "nedorozumění" apod. už jsou profláklý i jinde...