Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s grafárnou

shadow1987 (5)|28.11.2007 14:38
Zdravím Vás.
Mám jeden velký problém. Sesipal se mi systém, tudíž jsem ho musel celý přeinstalovat, ale neuvědomil jsem si, že tím stratím všechny ovladače - mám grafickou kartu nVidia GeForce 6600( nebo 6200 - přesně nevím)a nemám k ní ovladač. Na netu jsem jich našel spousty, ale vzhledem k tomu, že jsem uplný laik, tak nevím který vybrat aby to fungovalo dobře. Jeden ovladač jsem si stáhnul - už nevím jaký a vše vypadalo v pohodě, až na to, že místo myši mám bílí čtverec 3x3cm a nevím co stím - kdyby byl alespoň měnší a tmavý, ale bílý a velký je na ... prd. Poraďte prosím někdo - pokud sem toto téma nepatří, dej te mi alespoň nějaký odkaz kam můžu směřovat takovéto dotazy (problémy). Už mi z toho jde hlava kolem. Díkes Carlos
mech13 (5526)|28.11.2007 15:28
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

ovladace zasadne stahuj od toho kdo navrnul nejaky chip, az kdyz to nenajdes tak od toho kdo na to dal nalepku a prodal - u treba zakladni desky vyrobce chipsetu, sitoveho chipu, zvukoveho kodeku - az pokud nesezenes, stahnout od vyrobce desky (vetsinou neaktualizuje)
johny__g (6387)|28.11.2007 15:33
A než je budeš instalovat, odinstaluj nejdřív ty staré co tam teď máš. Taky stáhni od výrobce desky ovladače čipsetu.
shadow1987 (5)|2.12.2007 14:48
:-))) Děkuji moc za odpovědi, ale vzhledem k tomu, "jak moc velký přehled" mám o tom co jste psali, bych Vás poprosil o - kde najdu název základní desky ??? A jaký chip ??? To najdu kde ??? Díky moc Carlos
mech13 (5526)|2.12.2007 15:15
zakladni desku ti napise treba CPU-Z na zalozce mainboard. nejjistejsi je ovsem sundat bocnici a podivat se primo na zakladni desku co je na ni za popisky. jinak grafika uz jede?
shadow1987 (5)|2.12.2007 20:17
Právě že nejede :-/// Místo myši mám furt bílý čtvereček :-/// - co jsem mluvil s klukama, co se PCčkem trochu zaobírají, tak mi ještě dali tip zkusit PS2kovou myš - že by si prý UBS porty nemuseli rozumnět s zákl.deskou, ale dělá to furt. Včera mi kámoši poslali nějaké videa a místo obrazu jsem tam měl pouze barevné pruhy, jako bývavali na televizi, když přestala vysílat. Jestli to nezprovozním, tak otevřu své okno v 11patře a zkusím hod do dálky :-))) Podle štítku na grafárně bych měl mít GeForce NVidia 6200 - podle štítku jsem to našel na netu. Ještě jedna věc kterou jsem zpozoroval - než jsem tam naistalovoval ovladače stažené z netu na tu grafickou kartu, tak se mi myš normálně zobrazovala - Dokavaď tam nebyly ovladače, tak jsem měl pouze základní zobrazení barev 4bity a rozlišení úplně maximální. Carlos
ICE_D (2754)|3.12.2007 00:45
shadow1987: Jak to tady tak ctu... Popros nekoho z kamaradu, kdo tomu rozumi, at si tvuj comp vezme k sobe a zprovozni ho. Zkuseny ITckar si s tim jiste bude vedet rady. Tezko Ti tady z nas nekdo bude radit na dalku...
mech13 (5526)|3.12.2007 02:18
tu mys by taky mohla zpusobovat spatna pamet na grafice... nezlobi to pri nejake hre?
video - za to jasne muzou kodeky, ne karta
co presne za ovladace jsi stahnul?
tgfh (2985)|3.12.2007 13:16
Tak mě napadl DirectX. Zkus si ho nainstalovat.

Pokud to bude stejné, tak bych postahoval ovladače na desku a grafiku, někde zálohoval a přeinstaloval Win (používáš asi XP že? Máš Service Pack 2?), nainstaloval nejprve desku a pak grafiku s directem.
shadow1987 (5)|7.12.2007 10:54
:-) Už tam mám myš. Hurááááá :-)))) Už mám pouze jeden problémek. Furt mi zlobí to video - stáhnul jsem si kodekpack all in 1 a furt stejný. Zkuste mi prosím doporučit nějaký který mi bude fungovat. Nebude se muset nějak nastavit grafická karta ??? Díkes Carlos
Intri (3490)|7.12.2007 11:38
Ještě jsi nenapsal, jaký máš OS. Jestli Vistu, Codecpack All in One s ní není kompatibilní. Můžeš zkusit CCCP, já osobně na Vistě bez problémů používám Vista Codec Package.
husky14 (4214)|7.12.2007 11:51
Zkus k-Lite ;)
karlos.kf (14)|9.12.2007 20:15
zkus VLC player, ten ma vsechny kodeky v sobe a nemusis shanet nic po netu, idkyz uzivatelsky neni moc prijemny
tgfh (2985)|9.12.2007 20:21
[quote=shadow1987;69425]:-) Už tam mám myš. Hurááááá :-))))[/quote]
Čím to bylo? Tím Directem?
shadow1987 (5)|11.12.2007 13:02
Už je vše OK. Díky Vám jsem to dasl dohromady. Děkuji. Čím přesně to bylo Vám neřeknu, páč nevím. Naistaloval jsem Direct, stáhnul kodeky a pak jsem se v tom nějak štoural, jak býva mím zvykem když mi něco nejde, a najednou to po mě chtělo reset PC a pak tam byla myšička a video šlapalo. Zaplať bánbůh. Ještě jednou Vám všem děkuji :-))) Carlos