Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Záchrana dat z mizerného disku

Seek (28)|28.11.2007 19:37
Všechny Vás zdravím. Snažil jsem se tu pár hodin hledat odpovědi na svůj problem, vyzkoušel i pár utilit, ale spokojen nejsem. Jde mi o to, že můj 500GB WD disk dělá problémy. V některých případech nejde přečíst adresář, občas pár souborů. Každě spuštění utilit pod winXP (chkdsk, kontrola chyb-scandisk) vždy najde množství chyb a "zkřížených sektorů. Ty jsou vykázány jako opravené a mně se poté opět povede překopírovat pár souborů na náhradní disk. Vzhledem k tomu, že mi ale pořád zbývá ještě zhruba 200GB dat, tak mně to tímto způsobem bude trvat tak do konce roku. Nedokázal by někdo z Vás poradit efektivnější způsob, či utilitu?

Předem díky
Seek (28)|28.11.2007 19:40
zapomněl jsem dodat, že pod utilitkou HDD Scan 2.5 má dost clusterů barvu zelenou, oranžovou i červenou. "B" není žádný.
Pabler (425)|28.11.2007 21:56
Vyskusaj program priamo urceny na obnovu dat,
Mne sa konkretne osvedcil ZAR
"Zero Assumption Recovery"
-
Dokaze obnovit aj data z pamatovych kariet a z diskov ktore stratili filesystem, teda hlasia sa ako RAW, po cca 5 minutovom scane, najde data a rozpozna o aky suborovy system sa jedna a potom je mozne si data pretriedit a vyzalohovat co treba na inaksi disk.
-
z kamaratovho hdd som tak dostal vsetko co bolo treba a to uz ten disk mal ocividne namale ;)
Seek (28)|29.11.2007 17:56
diky za tip. Scan uz probiha hodinu a pul a jsem v pulce. treba se to ale vyplati ;)
Petr S. (1220)|29.11.2007 21:56
Pokud by Ti toto nepomohlo, tak další možnost je vyzkoušet nějaké jiné záchranné CD (live distribuce Linuxu atd) . Já měl před několika měsíci podobný problém - vždy když jsem se pokoušel přesouvat data na záložní disk, tak systém skončil s chybovým hlášením a modrou obrazovkou. Data jsem nakonec úspěšně a jen s několika málo problémy (občas to stejně spadlo) přenesl s pomocí Bart's PE a live distribuce "Woken" ;)
Seek (28)|3.12.2007 20:37
Tak se mi zdá, že mi ten ZAR 8.3 jede pořád dokola. Vždycky dojede až nakonec a pak zase odzačátku. Vždycky ale testuje o něco pomaleji, než posledně, ale vždy rozpozná nějaké další (dříve neznámé) klustery. Teď právě probíhá test 18 hodin...je to ok?
Pabler (425)|3.12.2007 21:52
Ak ma pamat neklame tak scan trval len kratko, odhadom tak 5 minut
viem ze do 3-4 hodin som mal vsetky data zazalohovane na mojom disku a palil ich kamosovi na DVD
Na druhu stranu mal len 20 GB disk.
-
Domnievam sa vsak ze dlzka scanu bude zavisla aj na charaktere poskodenia, no 18 hodin sa mi uz vidi dako moc
superdrooper (208)|4.12.2007 09:10
[QUOTE=Seek;67011]Nedokázal by někdo z Vás poradit efektivnější způsob, či utilitu?
[/QUOTE]

Zkus GetDataBack for NTFS (pokud to máš NTFS, jinak GetDataBack for FAT32), musíš si ovšem vygooglit něco, aby jsi z toho udělal legální verzi, jinak Ti to nedovolí obnovit více než pár kilobytů dat.
Mě to obnovilo celých 114 GB (120 GB HDD) dat během cca 2 až 3 hodin a přitom se disk hlásil jako RAW (asi poškozený MFT - Master Fat Table).
Mám registrační klíč pro GetDataBack for NTFS, ale to Ti asi nemohu přes toto fórum nabízet, že?
schima (4)|4.12.2007 11:32
Souhlasím se superdrooperem. Tento nástroj se mi osvědčil mnohokrát a vždy na výbornou. Pokud máš problém se sektorama atd. zkus to projet PQ magicem, myslím že 8ka už někde byla zdarma. V PQ je přímo volba "check for errors"
Seek (28)|5.12.2007 10:25
Zásek. Už možná půl hodiny žádná reakce. Byly by nějaké nápady?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
bags (232)|5.12.2007 11:25
pokud se jedna o prenosny USB disk MyBook PRO ES nebo neco podobneho o velikosti 500GB - tak to je treba radsi reklamovat, ani oficialne utilitky z webu WD ani jine zadne mi nezachranili 150GB dat.

disk jsem poslal na reklamaci - vysledek reklamace - neopravitelna zavada, neznama pricina poskozeni.

disk poslou novy.

-- moje zkusenost
Seek (28)|5.12.2007 19:48
Já ten disk samozřejmě vrátím, teď se jen z něj snažím dostat maximum dat. Proto tu hledám co nejúčinější způsob jak nakopírovat data z ještě funkčních částí disku.
Musím říct, že je hrozná práce, když se spustí kopírování, nakpíruje se tak 50 MB dat a pak se disk zasekne...následuje reset a znova. Zatím žádný z mnou vyzkoušených programů mi nepomohl s tím, aby nějak označil místa, odkud se ani nemám pokoušet soubory kopírovat. Ještě tedy pravděpodobně zkusím PQ Magic.
Sk1X1 (1)|5.12.2007 20:07
Nekde na internetu jsem zahledl firmy, ktere dokazi obnovit data ze znicenych HDD....bohuzel za penize, ale pokud mate na tom disku dulezita data tak to za to stoji.....

Nekde jsem dokonce cetl ze je 90% uspesnost.....
haniccka (77)|6.12.2007 08:30
[quote=Sk1X1;68936]Nekde na internetu jsem zahledl firmy, ktere dokazi obnovit data ze znicenych HDD....bohuzel za penize, ale pokud mate na tom disku dulezita data tak to za to stoji.....

Nekde jsem dokonce cetl ze je 90% uspesnost.....[/quote]

Sice je to reklama zdarma, ale kámoš mi doporučil tento odkaz. Prý jsou fakt dobrý.. http://www.zachrana-harddisku.cz/cz/
bags (232)|6.12.2007 09:53
¨na internetu jsem jeset kdysi byl nasel SW, ktery pristupuje k HDD a taha z nej binarni kopii... i kdyz HDD je zcela necitelny neco z nej se da dostat.

ale jiz nevim co to bylo za software.... navic v tomto HDD jsem mel pouze zalohovane (duplicitne kopie firemniho SW)... kdyz mam originalni CD/DVD tak jsem o obnovu moc nestal, ale strasne mi to vadilo, protoze disk odesel po tydnu.... reklamace se tahne uz pred dva tydny :/