Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

POMOC s ovladačemi na grafiku!!!:(

robinho.alwin (10)|1.12.2007 09:48
Dobrý den, jednoho dne po zapnutí Pc jsem mel strasne velke rozliseni. Tak jsem se dival cim to je a neměl jsem ve správci systému žádné
grafické adaptéry. Přitom mám Ati Radeon 9600Pro. V položce systémová zařízení byl vykřičník u položky Řadič AGP SiS. Tak jsem si stáhl tento ovladač AGP 1.21 a nainstaloval jsem jej.
Po resetnutí se v správci pro změnu objevil problém u SiS Accelerated Graphics Port a ani po aktualizování ovladače tím AGP 1.21 se nejde problému zbavit.
Stáhl jsem si nejnovější aktualizaci na mou grafiku, ale píše mi to při instalaci tohle:

https://www.svethardware.cz/forum/attachment.php?attachmentid=1881&stc=1&d=1196498793
obrazek.JPG

Už si opravdu nevím rady, jak grafiku rozjet. Jinak mám zákl. desku K7S5A a Windows XP.

Děkuji za rady.
obrazek.JPG
mech13 (5526)|1.12.2007 09:56
urcite jeste vyzkousej nejaky souhrny balik ovladacu pro chipovou sadu.

jakou verzi ovladacu pro gafiku instalujes? urcite bych tam nedaval nic novyho, maximalne neco z roku 2005-2006, nove ovladace delaji se starymi kartami problemy (a asi uz tusim ani 9600 nepoodporuji)

taky je vetsinou potreba aby grafika v systemu byla jak standartni ovladac(radic?) videa VGA (nebo tak nejak, nevim presne jak se to jmenuje)
husky14 (4214)|1.12.2007 10:06
Jak pise mech13, ovladace na grafiku zkousej nejaky starsi 6.x, s nejnovejsimi uz AGP karty zlobi....

Zkousel si neco menit, nastavovat, nebo ti ty problemy zacaly znicehonic?
Smeli (2302)|1.12.2007 10:27
V klidu tam narvy i 7.6, ale obavám se aby nebyl problém v desce. Reinstaluj ovladače pro desku včetně GART, taktéž můžeš zkusit reinstal widlí. Pokud nepomůže a budeš moci zkusit kartu v jiném PC udělej to, pokud ji najde bude problém ve tvé desce.

Edit:
Ještě se koukni, jestli kartu nevidí jiný software, např. Everest
Měj na paměti, že musíš mít nainstalovány Frameworky...
Klingacikx (1545)|1.12.2007 11:22
Skús stiahnuť aj ovládače na dosku napríklad tu
Pavel Boček (4169)|1.12.2007 11:29
Nepřidával jsi nějakej HW...? Mně toto udělala deska s KT133 když sem přidal řadič. Došlo ke konfliktu na IRQ a bylo to.

P.S.: pro jistotu napiš celou sestavu :)
robinho.alwin (10)|3.12.2007 15:05
Prostě ty ovladače zmizely z ničeho nic a žádný HW jsem nepřidával. Dostal jsem radu, že mám použít Driver detective a ten mi najde a i stáhne to, co mi chybí. Jenže 600Kč za to, abych si stáhl jeden ovladač teda nedám. A ten ovladač k desce ze stránek ecs.com jsem také zkoušel a hodilo to problem s tim SiS Graphics Port. Takže nvm v čem je chyba.

A podle mě, kdyby odešla grafarna, tak by mi vubec nesel obraz kdyz v ni mam zapojeny monitor. Mno zkusím to nějak rozchodit, jinak mám v plánu stejně po Vánocích přeinstalovat Win.

Pokud máte ješte nějaké rady, tak budu rád. Děkuji