Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC Reaguje jen na "tvrdý" restart

RFlachs (7)|4.12.2007 18:28
Dobrý den,

7let jsem vlastní PC na jednom místě pomalu odcházel, ale poslední 1 - 2 měsíce se vždy sekl. Nereagoval na nic pouze na restart. Chtěl jsem si stejně kupovat nový PC, tak jsem to nechal bez povšimnutí i když k tomu docházelo víc než častěji. Dnes mám doma druhej den nové PC na tom stejněm místě. A ejhle znova dělá to samý nejvíce to zlobí ve hrách, jednoduše se kousne a nereaguje. Ctrl alt delete a podobné fitičky vubec nepomáhají. Jsem ve světě hw laik..ale připadne mi to více jak podivné. Prosím o pomoc děkuji..

pozn. mám u pc prodlužovačku do které zapojuji síťové kable ta je celkem stará a zaplněná, není možné , že se to stává kvůli tomu? děkuji za odpověď nashledanou
Pabler (425)|4.12.2007 18:45
Myslim ze nie, nieje to nejakym netradicnym softom ktory si instaloval do oboch ?
Definuj ten problem presnejsie, pri akej aktivite sa to zasekne ?
-
Je skrinka dobre odvetrana ? nieje trebars v stiesnenom priestore ktory by jej nedovoloval dobru cirkulaciu vzduchu a teda sposoboval prehrievanie ?
Co moze vysvetlovat zatuhavanie v hrach...
speedsnail (4876)|4.12.2007 18:46
NO ty blaho co je to za dotaz?!? Cetl jsem to asi 3x ale nepochopil sem skoro nic. Rádi vám poradíme, ale pokuste se to formulovat tak aby tomu bylo rozumet. Napiste konfiguraci noveho pc.
Síťové kable to myslíte napájecí? (síť tu všichni bereme jako datovou).
pavel_p (993)|4.12.2007 18:51
Já bych tu produžku úplně nevylučoval, když do ní zapojíte třeba lampičku a zkusíte s ní různě hýbat, bude lampička blikat? Pokud máte staré amatérské rozvody, pohasne třeba při zapnutí počítače nebo jiného ještě žravějšího spotřebiče jas žárovek v nějakém zásuvkovém okruhu nebo třeba i v celém bytě? Je prodlužka blízko zásuvky/vidlice teplá?
husky14 (4214)|4.12.2007 18:59
Tak tohle overit je otazka minuty.... vzit komp do jiny mistnosti nebo ho zapojit bez prodluzovacky se snad da vyzkouset....

Hlavne to chce sem napsat konfiguraci novyho PC vcetne zdroje.... nezustal ten zdroj z minulyho kompu :confused:
RFlachs (7)|4.12.2007 19:04
ano myslím tím napajecí kable ..pc je umístěno pod stolem...prodlužku jsem vyměnil, problém přetrvává
sestava : AMD Athlon 64 x2 dual core processor 4600+ 2.4Ghz, 2x DDRIII 1024MB , Zdroj CoolerMaster eXtreme Power RS-430-PCAP, 430W, ASUS MB Sc 775 P5K-E/ WIFI-AP, P35, WIFI-AP, 4xDDR2, 6xSATA2, Gigabyte GeForce 8600GTS,256MB,DDR3, HDTV;2xDVI,pasiv, Síťová karta integrovaná na základní desce, HDD Seagate160GB, ST3160815AS, SATA-II 3G, 8MB, 7200.9r-5R, OEM Windows Vista Home Basic Edition CZ, 1pk 32bit...

k problému především dojde ve hrách..ale i při normální práci s internetem
RFlachs (7)|4.12.2007 19:06
zdroj je nový vše je celkově nový ze starýho pc není v tom novém nic
Pabler (425)|4.12.2007 19:35
Skus si zapnut Everest alebo inaksí monitorovací program a sleduj teploty
CPU, NB, a GPU,
pocas behu programu sa snaz tieto vytazit a daj vediet ako su tie teploty na tom, ...
Zdroj by som videl ako dostatocne vykonny na to aby tu zostavu potiahol, ale ten pasiv na grafike moze byt problem ak je case slabo vetrany ...
V tom evereste je priamo nastroj na vytazenie CPU ale grafiku budes musiet zapnut externe napríklad cez ATItool a teplotu odsledovat
husky14 (4214)|4.12.2007 19:42
Jestli se PC sekne pri hre a nejde s tim nic delat, pravdepodobne se ti prehriva ta pasivni grafika. Otevri bocnici, vezmi nejakej vetrak (nebo na zkousku treba stolni ventilator), ofukuj s tim grafickou kartu a zahraj si.... pak dej vedet
RFlachs (7)|4.12.2007 21:21
základní deska : 36 C, CPU: 40 C, CPU 1 jádro : 45 C, CPU 2 jádro : 38 C, Grafický procesor : 52 C
husky14 (4214)|4.12.2007 21:35
No to jsou teploty v klidu, ale napr. teplota GPU pri hrani vyleti a muze ti zpusobovat to mrznuti kompu....
RFlachs (7)|4.12.2007 22:00
ale ono se to treba sekne i behem prace na plose, ale zas je pravda ze ne tolik...treba tak jednou za hodinu
Pabler (425)|4.12.2007 22:09
hmmm mas na tom stroji zaruku ? teda nalepku ...
pokial nie ze to mas poskladane na kolene tak skus na den bezat s otvorenou bocnicou ...
to pomoze veci ochaldit ...

alebo sa rovno mozeme opytat ako to vyzera s odsavaním tepla, ... mas tam aj nejake vetraky navyse
na prednej maske a na zadnej stene ?
alebo o vyfukovanie sa stara zdroj sam ? - to obvykle nestací najme pre tie pasivaky ... tie potrebuju daky ten samovolny prievan ako sa tu castejsie spomina ...
RFlachs (7)|4.12.2007 22:15
mam na to zaruku...nechal jsem si ho poskládat..doufám, že technici mi problém vyřeší, nejhorší je na tom, že PC potřebuji k práci, takže je to pro mě celkem frustrující, každopádně děkuji všem za snahu pomoci
husky14 (4214)|4.12.2007 22:43
Jestli je v zaruce a staveny firmou, tak se v tom nevrtej a urcite to reklamuj....
Pabler (425)|5.12.2007 05:15
Osobne ma skor aj tak prekvapuje ze novy pc sa chova ako ten stary .... je dost pravdepodobne, ze tam bude ta ista pricina,
Napadlo ma ze ak by si chcel vylucit dake kolisanie napatia v sieti, tak by si mohol skusit zapojit pred PC UPS (zalozny zdroj) ale tiez len od dakoho pozicat na skusku, ...
Ale stale si myslim ze to el. sietou nebude,...
---
Mohol by to byt aj vadny ram pamatovy modul, (ale to mi zas pride na velku nahodu ze to robi aj stary aj novy PC) tak este pred tym servisom mozes skusit memtest:
[code]http://www.memtest86.com/[/code]
Ak by ti ten nasiel daku vadu v ram, tak sa zial uz reklamacií nevyhnes ... ale aspon budes vediet co to sposobuje...
RFlachs (7)|5.12.2007 15:38
tak jsem vyzkoušel změnu nastavení napajení a ejhle šlape jak hodinky:)
speedsnail (4876)|5.12.2007 15:45
[QUOTE=RFlachs;68839]tak jsem vyzkoušel změnu nastavení napajení a ejhle šlape jak hodinky:)[/QUOTE]

Vy si nedáte pokoj :) co je proboha změna nastavení napajení?!
No hlavně že už je to v pořádku.