reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Phenom errata 298

ruik (10)|7.12.2007 11:00
tgfh (2985)|7.12.2007 21:47
O chybě v L3Cache u všech Phenomů do revize B2 bylo už hodně napsáno, o TLB patchi také.
Pavel Boček (4169)|7.12.2007 22:35
Zrovna jsem o tom přemejšlel...pokud vím, tak chyba je do B2 včetně, oprava je formou ovladače jestli se nemýlím, snižuje to výkon. Z toho se dá odvodit, že B3 kromě lepší spotřeby a frekvencí dá i vyšší výkon :) Třeba pokoří C2D :)
mech13 (5526)|8.12.2007 03:44
[QUOTE=Pavel Boček;69627]...oprava je formou ovladače jestli se nemýlím...[/QUOTE]

od kdy je CPU uCode update ovladac? je to soucast biosu...
https://www.svethardware.cz/updatujte-si-bios/10092-3
tgfh (2985)|8.12.2007 10:28
[quote=Pavel Boček;69627]pokud vím, tak chyba je do B2 včetně[/quote]
Trošku blbě jsem se vyjádřil, samozřejmě, že i B2 je špatná. Uvidíme jak to dopadne, první K8 chodily na 800MHz a všichni (v AMD) tvrdili že 3GHz z nich nikdy nedostanou...

Souhlas s mechem13, nejde o ovladač nýbrž o update mikrokódu
[quote]V nových BIOSech je možné tuto opravu vypnout a nebo zapnout (zvolit mezi výkonem nebo stoprocentní stabilitou)[/quote]
ICEBOSS (3435)|8.12.2007 14:49
[quote=Pavel Boček;69627]Zrovna jsem o tom přemejšlel...pokud vím, tak chyba je do B2 včetně, oprava je formou ovladače jestli se nemýlím, snižuje to výkon. Z toho se dá odvodit, že B3 kromě lepší spotřeby a frekvencí dá i vyšší výkon :) Třeba pokoří C2D :)[/quote]
a pak se probudis ze sna.... realne spis opravi tu chybu a snizi spotrebu... a tim to skonci...

[quote]
V nových BIOSech je možné tuto opravu vypnout a nebo zapnout (zvolit mezi výkonem nebo stoprocentní stabilitou)[/quote]na tohle je mozny rict jediny...



btw, pamatujete, jak se driv rikalo ze CPU AMD je min stabilni a byla to kravina? Tak konecne tady mame ten "nestabilni procesor"... LOOOL
JiTi (3)|14.12.2007 10:52
IveBossy,
nezlob se na mne, ale pokud se bavíš o této chybě v narážce o "nestabilním CPU". Tak nějakou chybičku do svých 45nm CPU vpravil i sám velký Intel. Podle kuloárních info by to mělo končit trashem za určitých okolností jako u AMD.

Takže zas tak zaujatě bych to neviděl. Protože obecně CPU už jsou trošku někde jinde před x lety a jejich složitost povede k daleko častějším problémům.
ICEBOSS (3435)|14.12.2007 11:14
no hlavne aby byl v biosu prepinac mezi vykonem a stabilitou... Intel mel chybky i v C2D atd., ale nikdy jsem pri oprave nezaznamenal tak brutalni propad ve vykonu :-D

btw, mas peknej web :)
Smeli (2302)|14.12.2007 11:23
[QUOTE=ICEBOSS;71731]no hlavne aby byl v biosu prepinac mezi vykonem a stabilitou... Intel mel chybky i v C2D atd., ale nikdy jsem pri oprave nezaznamenal tak brutalni propad ve vykonu :-D

btw, mas peknej web :)[/QUOTE]

Intel má chybky v C2D, je jich cca 60 (160, nevím teď přesné číslo), všechny zdokumentovány ale narozdíl od AMD s tím nic nedělá...

Prostě porodní problémy, jako by se tohle nikdy nikomu nestalo, ice, tvoje kecy mě vytáčejí... :angry
ICEBOSS (3435)|14.12.2007 11:51
ja vim, pisu je jen kvuli tobe :inlove. vim ze ta chyba u AMD neni moc zavazna a 99,9% populace ji nejspis nebude mit sanci ani nejak navodit, nova B3 revize ji bude mit imho opravenou... ale nejaky "prepinac mezi stabilitou a vykonem" me fakt rozesmal :)

btw: tohle tema by se mozna mohlo presunout do procesoru... hm? :)
tgfh (2985)|14.12.2007 13:58
[quote=ICEBOSS;71744]nova B3 revize ji bude mit imho opravenou..[/quote]
Ne imho, B3 už ji bude mít opravenou.

Položek v BIOSu pro nastavení výkonu nebo stabilily existuje řada, zmínil bych např. L2 cache ECC checking - na A64 2800+ 754 jsem ho vypnul, chodilo to rychleji, ale po několika hodinách to padalo. Nevím co je na tom vtipného, ale nebudu zbrojit proti kolegům :)
Pavel Boček (4169)|21.12.2007 01:00
[QUOTE=ICEBOSS;71744]ja vim, pisu je jen kvuli tobe :inlove. vim ze ta chyba u AMD neni moc zavazna a 99,9% populace ji nejspis nebude mit sanci ani nejak navodit, nova B3 revize ji bude mit imho opravenou... ale nejaky "prepinac mezi stabilitou a vykonem" me fakt rozesmal :)

btw: tohle tema by se mozna mohlo presunout do procesoru... hm? :)[/QUOTE]

Je pravda že většina lidí ji nezaznamená a tak ani nebude potřebovat ten update mikrokódu (=BIOSu) a půjdou rychleji. To je realita...jestli nové BIOSy nabídnou přepínač nebo ne...je to jak psal tgfh.

[SIZE="1"]Jinak když narážíš na propady, vzpomeň si na GF 8800 GTS 320 - pokud vím, tak jestli vůbec tu chybu opravili, tak taky mnohdy brutálně snížila výkon. Ale teď to vyšumělo a už to nikoho nezajímá...

JiTi: máš recht, údajně je těch chyb u Intelu dokonce až 240[/SIZE]
mech13 (5526)|21.12.2007 01:45
no a proc by ty chyby mel intel opravovat? s chybama se prece pocita jsou vzdy a vsude, jen jde o to jake. k tomu je tu prece uCode update aby takove chybky hlidal a zajistoval spravny chod. radsi teda intel s 250 chybama opravenyma pres uCode nez phenoma B2 s chybou ktera bud resetne komp nebo zere 10% vykonu

pokud by oprava chyby stala zbytecne usili a nema vliv na vykon a staci jednoduche osetreni pres uCode tak at si tam klidne je.

co se tech 4jader tyka, nebylo to tu nekde na foru? urcite jsem tu nekde cetl ze se jedna chybu jen u ctyrjader, dvoujadra jsou OK (nejaka komunikace slepencu pers FSB) a je to chyba kterou se podarilo nasimulovat v extremni situaci v laboratori, udajne v beznem provozu neni mozne ji navodit. navic se odhalila pred uvedenim CPU na trh ve vetsi mire, takze neni problem vypusteni pozdrzet a poradne vydat spravne chipy. nebo jste nekdo zaznamenal ze by si recenzenti stezovali ze se jim resetuje QX9650?

AMD mozna o te chybe vedelo, ale nemohlo si dovolit dalsi odkladani protoze by se na ne uz vazne vsichni vykaslali, tak to proset uvedli tak s tim ze procaky stahnou a opravdove vypusteni bude az s opravenymi... mozna pro ne vypusteni s chybou znamenalo mensi potize (ostudu) nez dalsi odklady (vsehno jenom jedno velky MOZNA)
Smeli (2302)|21.12.2007 06:56
1) chybu u Phenomu prý jde také navodit jen speciální sadou instrukcí při 100% zatížení všech jader (která aplikace v domácím prostředí tohle dokáže?)

2) Intel ty chyby u C2D neopravuje - říkám, "že se o nich ví, ale nic se s nima nedělá"
mech13 (5526)|21.12.2007 09:50
[QUOTE=Smeli;73886]1) chybu u Phenomu prý jde také navodit jen speciální sadou instrukcí při 100% zatížení všech jader (která aplikace v domácím prostředí tohle dokáže?)

2) Intel ty chyby u C2D neopravuje - říkám, "že se o nich ví, ale nic se s nima nedělá"[/QUOTE]

1) tak co ty stiznosti recenzentu na padajici kompy na te predvadeci akci kde AMD nahnalo recenzenty ke strojum SPIDER? nerikam ze se to resetuje co pul hodiny, ale na stabilitu C2Q 45nm si nikdo neztezoval.

2) a uCode update je nicnedelani? taky jsem psal:
[quote=Já]pokud by oprava chyby stala zbytecne usili a nema vliv na vykon a staci jednoduche osetreni pres uCode tak at si tam klidne je.[/quote]
jaky smysli by melo odstranovani chyb, ze ktereho by nebyl zadny uzitek a stalo hodne usili? a vidis ze kdyz se objevi zavaznejsi chyba, tak ji intel opravi