Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odinstalování AVG - nelze :(

haniccka (77)|7.12.2007 14:34
ahoj, mám na jednom pc (W98) program AVG 7.0 a nemůžu se ho zbavit. Nikde žádné unistal, v ovládacích panelech - odebrání sw mi to hlásí, že k odinstalování chybí nějaký soubor. Přitom z pc nikdo nic neodebíral, nemazal.
johny__g (6387)|7.12.2007 14:40
Nešlo by ho nainstalovat znovu, do stejného umístění? Tím se snad doplní vše co by mohlo chybět a pak se korektně odinstaluje. Otázka zda to půjde, jestli se nebude bránit když už tam jedna instalace je. Bohužel AVG nepoužívám už léta, tak to nevím přesně.
Intri (3490)|7.12.2007 15:02
Já jsem na tom stejně jako johny, taky už AVG dávno nemám, ale jeho rada je dobrá. Spousta instalátorů umí opravovat instalace, nedivil bych se, kdyby instalačka AVG byla jedna z nich.

Kdyby instalačka nepomohla, zkus AVG vypnout, z jiného PC vzít všechny soubory z tamějšího AVG a zkopírovat je do tvého PC. Co se tě zeptá na nahrazení NEnahrazuj, jen doplň, co chybí.
haniccka (77)|7.12.2007 15:12
Zkusím hned v pondělí, dneska už jdu domu :) Snad by to mohlo jít. Přecházíme na NOD32, tak to musím nejdřív odinstalovat. Nikde nebyl problém, až tady :(
johny__g (6387)|7.12.2007 15:33
Tak NOD32 je dobrá volba, možná i nejlepší, oproti AVG to bude výrazné zlepšení.
bags (232)|7.12.2007 15:47
1) kazda instalacka AV ma moznost opravit SW (po spusteni se objevi moznost - opravit, odinstalovat

2) NOD32 je fantasticky AV program. pouzivam ho jiz pres 4 roky a zadna infekce nepronikla. pred mesicem jsem presel na NOD32 Smart Security (pod vista 64bit, s 4GB ram neni skoro o nem znat, je rychly a ma navic firewall a antispam a siroke moznosti spravovani techto modulu). jedine doporucuji.
eraser (0)|15.12.2007 01:40
Ono hoši z Esetu patria naštastie k tej elite, ktorá rieši otázky optimalizácie činmi a nie planými kecami, či mávnutím rukou, veď dneska má každý výkonné CPU a dostačnú kapacitu RAM. Keby sa takto chovali i výrobcovia hier a OS... :)
Intri (3490)|15.12.2007 01:43
No, inu, pondělí už bylo a popravdě, jsem docela zvědavý, co pomohlo - jestli pomohlo.
G.e.o.r.g.o (28)|15.12.2007 12:51
Mne ani nove instalce noepravila AVG takze som postupoval nasledovne
1 Vypal som automaticke spustanie AVG (msconfig)
2 restart PC do nudzoveho rezimu + odstranenie komplet adresara AVG (presne si nepametam ale nie je to AVG)
3 restart do normalneho rezimu + vycistit registre

Viem ze to vypada trocha zlozitejsie ale inak mi to neslo.
pavel_p (993)|15.12.2007 13:49
Tohle jsem řešil přes AVG 7.5, které před instalací odinstaluje staré. I navzdory tomu, že při normálním pokusu o odinstalování psalo něco o chybějících informacích pro provedení operace. Poslední verze s antimalware však považuju za celkem velké zlo - kontrola tracking cookies, každý týden nalezen virus v html stránce v cache internet exploreru, spouštění office 10 sekund, pomalá a náročná kontrola disku a na Vistách způsobuje snad i několikaminutové zátuhy systému (možná díky paměťové náročnosti a při souběhu testu a indexace) ...

Celkem by mě zajímalo jak je na tom Windows Defender ...
pcmaker (354)|16.12.2007 20:31
Mozna by ses mohla obratit o radu primo na vyrobce.

p.s. Pouzivam AVG jiz mnoho let.
focal.blade (5)|16.12.2007 22:05
Haniccko, jako uživatel legálního AVG se bezpochyby můžeš kdykoli - tedy 24/7/365 obrátit na technickou podporu Grisoftu, kde i teď sedí řada lidí, připravených ti pomoci. A můžeš mi věřit, pomoc bude výrazně fundovanější, než od kohokoli zde na fóru ;-)

http://www.grisoft.cz/doc/support-technical/cz/crp/0

Pokud bych to potřeboval řešit já, asi bych nejprve zkusil odinstalaci, poté odinstalaci v nouzovím režimu, pak odinstalaci pomocí aktuální verze AVG, tak jak tu už někdo radil. Rozhodně nedoporučuji jakýkoli antivirus "odinstalovávat" tak, že se v nouzovém režimu smaže adresář s instalací, protože antiviry pracují dost hluboko v jádru systému, kde může chybějící ovladač způsobit dost velké potíže.

Mimochodem - ne že bych si tím byl 100% jistý, ale pochybuji, že novější edice NOD32 jsou kompatibilní s Windows 98, takže abys pak třeba nebyla překvapená...?
focal.blade (5)|16.12.2007 22:18
eraser : víš, ony věci nejsou pouze černé a bílé a nic není "nejdokonalejší" za všech okolností, v každém okamžiku, ve všech aplikacích... NOD je bezpochyby špičkový produkt. Ale věř mi - mohl bych ti povídal hodně srandovní příběhy, jak se svého času zachoval například po instalaci do terminálového prostředí aplikačního serveru... Dnes už je to naštěstí opravené, ale nebyl to zdaleka jediný případ zklamání "tej elity" ;-) Chyby totiž dělají všichni a o businessu, kde se dělá nonstop tak, že je nutné občas reagovat nejpozději za desítky minut to platí dvojnásob.

NOD i AVG patří mezi top bezpečnostní (tedy nikoli pouze antivirový) software ve světovém měřítku. Dovolil bych si připomenout, že AVG je dnes tuším čtvrtý nejznámější antivirový produkt v USA, na serveru http://www.download.com/ jde o nejstahovanější software vůbec a v neposlední řadě například právě proběhlá akvizice Exploit Prevention Labs dává tušit, jaké technologie budou mít uživatelé AVG zanedlouho k dispozici ;-)
eraser (0)|16.12.2007 22:30
Hmm, špeciálne prostredie, tam sa isto chybky vyskytnú, resp. ako tvrdíš, tak sa vyskytli. Môj kolega tiež objavil menší bug, kedy NOD chybne vyhodnocoval úkony, či súbory pre .NET, no behom dňa bol tento problém vyriešený a bola urýchlene uvedená záplata. A to považujem za profesionálne jednanie, preto si označenie slovom ELITA, skupina stojaca za antivírusom NOD, isto zaslúži.

Ak je AVG také populárne, prečo potom stretám plno ľudí, ktorí od AVG utiekli práve k NODu a nemajú sebamenšiu chuť sa k AVG vrátiť...?
ICEBOSS (3435)|16.12.2007 22:40
AVG je hlavne nechutne pomale, takze prechod na NOD nebo KAV plne schvaluju.