Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Nejlepší výrobce routerů

Hlasujících
237. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Well Communication

1 0.42%
  • Asus

31 13.08%
  • OvisLink

19 8.02%
  • Level One

0 0%
  • D-Link

38 16.03%
  • ZyXELL

14 5.91%
  • 3Com

6 2.53%
  • Cisco Systems

62 26.16%
  • SMC Networks

4 1.69%
  • Netgear

14 5.91%
  • Linksys

19 8.02%
  • Edimax

8 3.38%
  • Belkin

1 0.42%
  • Jiný

20 8.44%
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 49

Téma: Jaký je podle Vás nejlepší výrobce routerů / nejlepší router?

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Cisco je prostě špička.Ale opravdu,v této nabídce je omylem.Kdy si ho pořídí domů?
    Linksys,to je to pravé pro domácí uživatele.Jen by snad mohly mít přehlednější menu.Ovšem nabídka funkcí je skvělá.
    Pro xDSL můžu doporučit,díky mnoha zkušenostem spousty zákazníků ZyXELL.Ten co má o2 nově v nabídce je opravdu parádní.I když za plnou,nedotovanou cenu bych šel zase raději do Linksysu.V ceně 1400-1700...
    No a někdo se tady zmínil Mikrotik.Tak tomu říkám skvělý systém za možnostem přiměřené ceny...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Pablo.M Zobrazit příspěvek
    Cisco je prostě špička.Ale opravdu,v této nabídce je omylem.Kdy si ho pořídí domů?
    V nabídce omylem není, protože otázka zněla: "Jaký je podle Vás nejlepší výrobce routerů / nejlepší router?", tudíž se může jednak, jak pro zařízení pro domácnosti, tak i do firem.

eraser

No, ja som mal Cisco router vybraný, no jeho cena, okolo 8 tisíc ma presvedčila, že pre tých pár zariadení, čo mám doma, mi bohato stačí i 3COM za dve tisícky.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Sice nemám s touhle problematikou takové zkušenosti, ale myslím, že na domácí použití je asi jednou z nejlepších značek D-Link. I když jsem se setkal s jedním jejich modelem, který nebyl schopen pustit Checkpoint SecureClient - IPSec(nějaký DSL2+ model).

Doma mám už víc jak dva roky Xavi 8122r DSL router, ale nic moc... nepadá, ale při použití Torrent klienta jsou tam výpadky jak hrom...

Zaujala mě společnost Netgear a konkrétně model WNR854T - nemáte s ním někdo nějaké zkušenosti?

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Dobrý zkušenosti mam s Linksys, Asus, Robotics. Spíš špatný s Well.

Nováček
    Registrace
    May 2006

No, já napíšu, že
    - zbytečně velké problémy jsem zažil s ADSL modemem Zyxel od GTS Novery - a to včetně zyxelovské podpory.
    - naopak ADSL modemy SMC chodí skvěle, dlouho a mají vše co potřebuji.
    - router Edimax odešel cca po 2 letech neznámo proč
    - routery/firewally D-Link mají trochu složitější konfiguraci, ale jde tam udělat docela dost s pravidly firewallu, nicméně dokumentace je horší.
    - router/firewall Sonicwall chodil dobře a dlouho, ale většina funcionality a po určité době dokonce i update firmware byla za nehorázné příplatky. Po jeho úmrtí se už nevyplatilo jej opravovat.
    - router Netgear, který ho nahradil, má bohatou funkcionalitu za rozumný peníz, nicméně !OTŘESNOU! podporu.
    - osobně doma používám nějaký LevelOne, který mi až na nutnost občasného restartu (cca 1x za půl roku) bohatě stačí.
    - s Ciscem se možná někdy začnu zabývat, ale až budou mít rozumnější ceny, přehlednější sortiment a webové rozhraní a ne příkazový řádek IOS

Jinak se těžko rozhoduje paušálně v kategorii 500,- - x 000 000,- Kč, ale mezi nejlepší výrobce z těch, co znám, bych řadil Cisco, Nortel, Allied Telesyn, Netgear, D-Link a třeba SMC ve zhruba klesajícím pořadí...

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od peters Zobrazit příspěvek
    ..
    - s Ciscem se možná někdy začnu zabývat, ale až budou mít rozumnější ceny, přehlednější sortiment a webové rozhraní a ne příkazový řádek IOS..
    Pokud se nemýlím, tak i Cisco routery mají webové rozhraní, byť značně omezené. Cisco IOS poskytuje spoustu věcí - a když se člověk naučí těch pár příkazů, tak pak není problém zvládnout cokoli ať už od směrování, NAT, přes hromadu věcí až třeba po omezování provozu pomocí wild karet.

K routerům od Zyxel - jsem vlastníkem Zyxelu P334, sice vše jede krásně, ale složitější konfigurace na něm nejde, webové rozhraní neobsahuje vše a je trošku chybové. Tak vše řeším přes telnet - a to tam nemohli dát ssh? Taky jsou časté omezení v počtu TCP spojení, a tak mi stačí pár spuštěných webů v prohlížeči, a najednou bum - router mě odřízne. A veškeré rušení omezení se zase dělají přes CLI, jelikož ve webovém rozhraní nic není, kromě elementárních nastavení.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele MartyMcFly
    Registrace
    May 2007

Zdravím,
    osobně jsem slyšel o routerech z jakékoliv řad Cisco jen samou chválu a naprostou spokojenost, ale pořád se mi zdají být drahé i pro normálního smrtelníka. Na druhou stranu za ty peníze je to zařízení, na které je spoleh.

Protože, tolik peněz nemám tak bych volil pro mě zažízení z řad Mikrotik RouterBoard. S tím mám bohaté a velmi pozitivní zkušenosti nejen jako zařízení na páteři, ale i doma u běžného uživatele.

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

A umi Mikrotik router prioritizaci paketu (treba ze data pro 192.168.0.3 budou mit prioritu 10 zatimco data pro zbytek prioritu 1) a pripadne i omezovani maximalni rychlosti pro urcite PC na siti?

Je svanda, kdyz neco potreujete rychle udelat a segra vam zacne odesilat kamosce 10MB mp3 proto, ze si kamoska neni schopna nahodit eMule stahnout si ji sama... :-/

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

OT? Nebyl nahodou nedavny vypadek Internetu zpusoben chabami v Cisco a Mikrotik? Viz LUPA.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Maxtor
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    OT? Nebyl nahodou nedavny vypadek Internetu zpusoben chabami v Cisco a Mikrotik? Viz LUPA.
    No pokud myslime stejnou kauzu, tak slo v podstate o IP loop, kterej blbe nastavil provider a tim pretizil sit..
    Se samotnym zarizenim to nemelo spolecneho nic..

Jinak tedy at nejsem OT, tak samozrejme Cisco.. proc..? no prece protoze Cisco.. ..je to proste standard..

Samozrejme ale souhlasim s tim, ze na doma je to zbytecny.. z levnych veci postaci Zyxel (mam zkusenosti s routery, switch krabicema.. vsechno slape na 100%), pokud clovek chce utratit o zdibec vice, tak Linksys (o tom ukonceni divize jsem zatim nic neslysel.. ostatne na N-US trh nedavno uvedli haldu novych produktu..)..

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Nejlepší zkušenosti mám s: Cisco + Zyxel
    Nejhorší zkušenosti mám s: 3COM (konkrétně OfficeConnect)

Pro mně je nejlepší router: PC s Linuxem + min. 2xLAN

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

Preferuji Ovislink(airlive) mám od nich všechno a jsem s nima spokojenej

Nováček
    Registrace
    May 2006

jednoznacne CISCO, ale spousta zakazniku si to nemuze dovolit tak sem daval Zyxel. A ted zkousil Linksys(CISCO). Ale to ukaze az cas.
    A pro domaci pouziti je to jedno. Vzdy se najde nejaky kus co je spatny. Jinak uz x let pouzivam doma D-link bez problemu. A Airlive sice s problemam ale to bude tim ze si snim hraju.....

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Petr S. Zobrazit příspěvek
    Kteří výrobci routerů jsou podle Vás nejlepší a proč? Oceňujete více stabilitu a kvalitu signálu nebo funkce routeru? Který router je podle Vás nejlepší? Jaké jsou Vaše zkušenosti?

EDIT: Osobně si myslím, že tolik nezáleží na značce, ale přímo na konkrétním výrobku. S ověřenými značkami asi nelze šlápnout vedle...

EDIT2: Co si myslíte o značce CC&C, máte od nich někdo routřík?
    ja mam doma Asus WL-530g-W2 a som uplne spokojny.....teda co sa tyka mojich jednoduchych potrieb a aj co sa tyka spoalhlivosti

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Který výrobce počítačových zdrojů je nejlepší?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 18-02-2012, 19:52
  2. Který výrobce PC skříní je nejlepší?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 15-10-2011, 22:55
  3. Kterého výrobce MB preferujete? Nejlepší technologie?
    Od Petr S. v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 83
    Poslední příspěvek: 07-06-2010, 14:20
  4. Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-09-2007, 16:24
  5. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 29-10-2006, 18:31