Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

system32nebyl nalezen nebo je poškozen

petr28 (62)|9.12.2007 22:40
Zdravím!Kamarád si nějakým čistícím programem asi vyčistil celý pc.Chtěl nainstalovat win.home edition spíš reinstalovat, ale některé soubory, které tam zůstaly po minulém majiteli mu zabíraly dost místa.
Taď mu hlásí.SYSTEM WINDOWS nelze najít nebo je poškozen\szstem32\hal.dll. a pak nainstalujte znovu uvedený soubor.Nevíme jak a hlavně jestli to půjde.PS:Zálohu si neudělal žádnou!!
Díky moc i za káma.Petr28
Intri (3490)|9.12.2007 22:55
Zkus nabootovat z instalačního CD a dát opravit systém. Jestli to nepomůže, ať si zálohy tentokrát udělá a přeformátuje disk.
Huncut (56)|10.12.2007 11:25
Zkusil bych nabootovat z nejake linux live distribuce a udelat zalohu.

Zkusil bych postup uvedeny zde: http://www.megablog.cz/blog/dxp/?showentry=449

Zkusil ten soubor hal.dll do adresare system32 nahrat (urcite bude k nalezeni nekde na instalacnim CD).

Overil bych, zda nemam v rootu filesystemu vice adresaru zacinajici nazvem "windows", treba po nejake nepovedene instalaci.
Maximus12 (763)|10.12.2007 11:52
Jak říká Intri zkusil bych opravu systému - a tam příkazy fixboot a fixmbr.

Pokud jde o zálohu tak pokud je možnost tak ať si připojí ten HDD někde jinde jako druhý disk a pokusí se to z něj vysosat. Pač jestli oprava nepomůže je to jedna z mála šancí jak z toho něco dostat pokud tam má něco důležitého. Pokud ne a oprava by nešla hold přeinstalovat Windowsi
Pavel Boček (4169)|10.12.2007 11:53
[QUOTE=Maximus12;70341]Jak říká Intri zkusil bych opravu systému - a tam příkazy fixboot a fixmbr.

Pokud jde o zálohu tak pokud je možnost tak ať si připojí ten HDD někde jinde jako druhý disk a pokusí se to z něj vysosat. Pač jestli oprava nepomůže je to jedna z mála šancí jak z toho něco dostat pokud tam má něco důležitého. Pokud ne a oprava by nešla hold přeinstalovat Windowsi[/QUOTE]

Fix málokdy pomůžou...ale varianta je taky udělat opravu pomocí instalačního CD nebo ta nejhorší, udělat formát a nainstalovat znovu. Problém je, že pokud je poškoená nějaká fakt důležitá část systému, instalační CD ho nemusí vůbec najít a možnost opravy nenapíše. Pak by se muselo pomocí live distribuce (Linux nebo XPčka editovaný nLitem) všechno zazálohovat a přeformátovat.
Maximus12 (763)|10.12.2007 11:55
[QUOTE=Pavel Boček;70343]Fix málokdy pomůžou...ale varianta je taky udělat opravu pomocí instalačního CD nebo ta nejhorší, udělat formát a nainstalovat znovu.[/QUOTE]

Jo to máš pravdu málo kdy, ale mě to ve dvou případech asi z pěti pomohlo. Tak proč to nezkusit. A za zkoušku nic nedá - je to jen chvilka.
petr28 (62)|10.12.2007 12:56
Ahoj Kluci !dÍky Za Radu My Jsme AmatÉŘi A Moc Tomu NerozumÍme,nevÍte Kda NajÍt Postup,manuÁl A VÍce InformacÍ Jak Se To DĚlÁ PŘesnĚ.myslÍm Že Si Vymazal CelÝ SystÉm.kdyŽ DÁm Cd-rom,tak Se ObjevÍ ModrÁ Obrazovka S PŘÍkazy V Aj.cmos Setap V Awardbiosu,chce To Heslo.tak Jsme Dali :jirka,ale NevÍme Jestli To Je Ono.
Jsme ZaČÁteČnÍci AtĚm SkratkÁ NerozumÍme.tak DÍky Za BliŠŠÍ Info.petr28
Wlcek (379)|10.12.2007 13:52
Pokud je jen poškozená knihovna hal.dll, zkusisl bych napřed stahnout z netu novej soubor a zkopirovat do spravneho adresaře. Stači z diskety přes DOS.

Knihovny sou ke staženi třeba tady http://www.dll-files.com/dllindex/index.shtml, tady http://www.dlldll.com/ nebo taky tady http://www.dll-download.net/.
Těch stranek je samozdřejmně vic :-)
petr28 (62)|10.12.2007 14:03
Čau Kluci UŽ Jsem To Dal Do Hromady VŠem Za Pomoc DÍky!!!!!!!
Intri (3490)|10.12.2007 14:10
[OT] Máš zajímavý písemný projev... [/OT]
petr28 (62)|10.12.2007 15:44
čau pro odpověď to píše ok a jak se to odešle tak to vypadá jak to vydíš,já píšu normal tak nevim čím to je ahoj!
Wlcek (379)|10.12.2007 17:31
A jak si teda ten problem vyřešil??
:::killer::: (11)|11.12.2007 14:24
[QUOTE=petr28;70229]Zdravím!Kamarád si nějakým čistícím programem asi vyčistil celý pc.Chtěl nainstalovat win.home edition spíš reinstalovat, ale některé soubory, které tam zůstaly po minulém majiteli mu zabíraly dost místa.
Taď mu hlásí.SYSTEM WINDOWS nelze najít nebo je poškozen\szstem32\hal.dll. a pak nainstalujte znovu uvedený soubor.Nevíme jak a hlavně jestli to půjde.PS:Zálohu si neudělal žádnou!!
Díky moc i za káma.Petr28[/QUOTE]

Pokud ti de jen o data a pak chceš formátovat, já sem tento problém vyřešil způsobem, že sem si přez instalační program XP vytvořil jinou složku, do které se nainstalovaly wokna, paxem si z té nové instalace woken vypálil co sem potřeboval a nakonec sem to pak celý zformátoval, jednoduchý řešení, pokud se ti nechce nijak extra eperimentovat
petr28 (62)|11.12.2007 22:45
[QUOTE=Wlcek;70437]A jak si teda ten problem vyřešil??[/QUOTE]

Ahoj!Odpojil jsem pevný disk,jak jsem začal instalovat,tak jsem ho připojil,ale ta zmršená původní tam zůstala a nejde odstranit.Některé soubory nejdou odstranit,jestli jsou pod heslem nevím,Původní majitel zemřel tak nevím.Při spuštění se nabýzejí dvě instalace,ta naše a ta původní.Poradíte někdo co stím?

Na mojim pc chci nainstalovat nuvou ale hlásí:Floppy disk(s)fail(40)Asi jsem obrátil pevný disk jak jsem ho vracel naspátek, má být tim nápisem nahoru nebo takovým kotoučkem nahoru.Každopádně to skusím.
Kdyby někdo poradil opak,budu rád.Díky Petr28
petr28 (62)|11.12.2007 22:59
[QUOTE=Huncut;70333]Zkusil bych nabootovat z nejake linux live distribuce a udelat zalohu.

Zkusil bych postup uvedeny zde: http://www.megablog.cz/blog/dxp/?showentry=449

Zkusil ten soubor hal.dll do adresare system32 nahrat (urcite bude k nalezeni nekde na instalacnim CD).

Overil bych, zda nemam v rootu filesystemu vice adresaru zacinajici nazvem "windows", treba po nejake nepovedene instalaci.[/QUOTE]

AHOJ!to je ono co jsem hledal a díky dám vědět jestli to pomohlo.Dnes jsem v práci tak zítra.Petr28
Pavel Boček (4169)|11.12.2007 23:09
[QUOTE=petr28;71005]Ahoj!Odpojil jsem pevný disk,jak jsem začal instalovat,tak jsem ho připojil,ale ta zmršená původní tam zůstala a nejde odstranit.Některé soubory nejdou odstranit,jestli jsou pod heslem nevím,Původní majitel zemřel tak nevím.Při spuštění se nabýzejí dvě instalace,ta naše a ta původní.Poradíte někdo co stím?

Na mojim pc chci nainstalovat nuvou ale hlásí:Floppy disk(s)fail(40)Asi jsem obrátil pevný disk jak jsem ho vracel naspátek, má být tim nápisem nahoru nebo takovým kotoučkem nahoru.Každopádně to skusím.
Kdyby někdo poradil opak,budu rád.Díky Petr28[/QUOTE]

Ta chyba je buď že není přítomná vůbec disketovka nebo je v BIOSu zapnutá kontrola přítomnosti diskety či co, dá se to vypnout. Odpojovat a připojovat IDE Disk za chodu je k desce pěkně hnusný. Jináč, správnej kabel má zoubek a jde strčit do disku i do desky jen jednou stranou. A někdo tu doporučoval formát, co s tím co mají dělat soubory...? Formát je kompletní výmaz. Všechno.
petr28 (62)|11.12.2007 23:59
[QUOTE=Pavel Boček;71011]Ta chyba je buď že není přítomná vůbec disketovka nebo je v BIOSu zapnutá kontrola přítomnosti diskety či co, dá se to vypnout. Odpojovat a připojovat IDE Disk za chodu je k desce pěkně hnusný. Jináč, správnej kabel má zoubek a jde strčit do disku i do desky jen jednou stranou. A někdo tu doporučoval formát, co s tím co mají dělat soubory...? Formát je kompletní výmaz. Všechno.[/QUOTE]

Do biosu mě to nepustí protože chce heslo,ale nevím jaký.To stím připojení nemám z mojí hlavy,tomi poradil někdo na jiném webu.Vždy když začínám instalovat,oprava nebo instalovattak mě to zavede po načtení na začátek.Vybrat mi dá f1 nebo del.no a to mi zavede do biosu kde chce heslo,to jde pořád dokola.
U kámoše jsem nainstaloval normálně ale má tam jednu ok a druhou co nevíme co a ní jestli jde vůbec vymazat,proč nejdou vymazat soubory které mu zabírají asi 20gb,toby stálo také za radu.Není na to nějaký program,který by to zvládl.Díky ahoj
Pavel Boček (4169)|12.12.2007 00:10
[QUOTE=petr28;71030]...[/QUOTE]

Jak říkám, blbě zastrčená/mrtvá Floppy nebo je v BIOSU vynucená detekce, stačí vypnout. Nebo dát F1 pro pokračování a ignoraci tohoto :) Nejlepší bude smazat CMOS, pže nějakej chytrák dal heslo do BIOSu :mistake takže odpojit zdroj/vypnout na něm vypínač, otevřít, najít CMOS jumper (obvykle kolem beterky), přehodit řekněme na minutu z pozice 1-2 na 2-3 a dát zpátky; pokud nenajdeš jumper, vytáhni na minutu beterku. Pak všechno zapojit, nahlásí to cyhbu BIOSu, vlézt tam, nastavit co je třeba a jet.
petr28 (62)|12.12.2007 00:33
[QUOTE=Pavel Boček;71034]Jak říkám, blbě zastrčená/mrtvá Floppy nebo je v BIOSU vynucená detekce, stačí vypnout. Nebo dát F1 pro pokračování a ignoraci tohoto :) Nejlepší bude smazat CMOS, pže nějakej chytrák dal heslo do BIOSu :mistake takže odpojit zdroj/vypnout na něm vypínač, otevřít, najít CMOS jumper (obvykle kolem beterky), přehodit řekněme na minutu z pozice 1-2 na 2-3 a dát zpátky; pokud nenajdeš jumper, vytáhni na minutu beterku. Pak všechno zapojit, nahlásí to cyhbu BIOSu, vlézt tam, nastavit co je třeba a jet.[/QU

Zdravim,já jsem laik ale pokusim se,vypadá to složitě anevím jastli to zvádnu není někdenějaký postup.nebo nákres?Já vím že bych toho chtěl moc,a nejlépe nějaký obrázek kde bych viděl to zapojení,naní to někde na webu?Ahoj
Pavel Boček (4169)|12.12.2007 00:41
Pokud nám řekneš sestavu, nebo aspoň desku, tak by se dal najít obrázek a tam už by se to zakreslilo. Případně zkus pohledat u výrobce manuál. Model pokud nevíš by mohl být přímo na ní :notsure
petr28 (62)|12.12.2007 01:34
[QUOTE=Pavel Boček;71041]Pokud nám řekneš sestavu, nebo aspoň desku, tak by se dal najít obrázek a tam už by se to zakreslilo. Případně zkus pohledat u výrobce manuál. Model pokud nevíš by mohl být přímo na ní :notsure[/QUOTE]

Díky tobě, teď jsem v práci ,doma mám zápisky protože je to starší pc a bez manuálu,pamatuji si že je to ATHLON má 30gb a to je dost málo,tak odpoledne.Ahoj
petr28 (62)|12.12.2007 08:33
Ahoj.tak opíšu co tu je jo?
Award modular BIOS v6.00PG An Energy Star Ally
KOB KT266a FDSX 01012003
AMD ATHLON(tm) XP 1800+
262144K OK
NONE
WDC WD400EB_00DJFO 77.07W77
HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B A102
a pak je to co mi děsí Floppy disk(s) fail (40)

To co mi radil jiný kolega tak to vůbec nejde,tak nevím skusil jsem všechny příkazy a ani jeden nereaguje
budeš s toho moudrý?Ja už nevim.stejně díkyPetr
petr28 (62)|12.12.2007 11:48
[QUOTE=Pavel Boček;71041]Pokud nám řekneš sestavu, nebo aspoň desku, tak by se dal najít obrázek a tam už by se to zakreslilo. Případně zkus pohledat u výrobce manuál. Model pokud nevíš by mohl být přímo na ní :notsure[/QUOTE]

Zdravim!tak heslo už se mi podařilo spacifikovat,takže teď je to v BIOSU bez,ale co dál já už stoho blbnu,pro mistry je to asi banalita.No budu bojovat dál tak zatím.
Napsal jsem ti ty datapc snad to bude k něčemu.Díky předem
petr28 (62)|14.12.2007 00:34
[QUOTE=petr28;71111]Zdravim!tak heslo už se mi podařilo spacifikovat,takže teď je to v BIOSU bez,ale co dál já už stoho blbnu,pro mistry je to asi banalita.No budu bojovat dál tak zatím.
Napsal jsem ti ty datapc snad to bude k něčemu.Díky předem[/QUOTE]

Heuréka už jsem to dal dohromady ,byla tošichta.Vše se dá najít na webu tak příště raději WEB.
Všem co mi pomáhali moc díky,ahoj někdy při nějakém problému.
Pavel Boček (4169)|14.12.2007 00:38
[QUOTE=petr28;71625]Heuréka už jsem to dal dohromady ,byla tošichta.Vše se dá najít na webu tak příště raději WEB.
Všem co mi pomáhali moc díky,ahoj někdy při nějakém problému.[/QUOTE]

Jooo sry, trochu jsem to zanedbával (vždycky mi takhle přestane fungovat zrak a musím to vzdát :() a nevěnoval některým novým postům pozornost...ale jsem rád, že se to nakonec podařilo :)