reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WinAvi Video Converter 8.0 - pořád zamrzá, i po reinstalu windows

Andrasin (92)|15.12.2007 21:15
Zdravím. Jsem spokojený uživatel programu WinAvi Video Converter 8.0. Slouží k převodům videa. Na novém PC jsem ho asi týden používal a najednou, z ničeho nic, přestal odpovídat, když jsem začal převádět nějaké video. Bylo třeba ho ukončit přes správce úloh. A tohle dělal pořád dokola. Tak jsem zkoušel starší verze, odinstalovat ho a vyčistit registry. Nepomohlo to. Nakonec jsem dokonce přeinstaloval windows. No, a co myslíte ? Problém přetrvává i po formátu disku. Neví někdo jak bych to mohl opravit ? Popřípadě mohli byste mi doporučit nějakou alternativu toho programu ? Požadavky jsou: Kvalitní převod videa MPEG do DVD, včetně vytvoření menu s jednotlivými scénami.
Intri (3490)|15.12.2007 23:59
Není to jen problém s konkrétním videem? Ostatní běží v pohodě?
Andrasin (92)|16.12.2007 00:33
Zkoušel jsem různá videa, i různé formáty .....
Intri (3490)|16.12.2007 00:34
...a? Jak to s nimi dopadlo?
Andrasin (92)|16.12.2007 00:41
omlouvám se ..... samozřejmě stějně, rovněž to zamrzlo při začátku převodu.
Intri (3490)|16.12.2007 00:46
Nepřecházel jsi na nějaký jiný balíček kodeků, resp. kodeky samotné? Jestli jsi nic neměnil, můžeš zkusit zatížit procesor nějakým testem, jestli není problém v jeho stabilitě.
Andrasin (92)|16.12.2007 00:51
Nn, jde o to, že jsem normálně převáděl několi filmů, večer vypnul pc a ráno to už nešlo. Nic se mezi tím nezměnilo. Jinak stabilita cpu je v pohodě, není přetaktovaný (zatím) a každou chvíli je vytížený na 100% a stabilita uplně v pohodě.
Intri (3490)|16.12.2007 00:56
Přesto bych ho raději pořádně zatížil na několik hodin v kuse. Tohle musí mít důvod, něco se během toho převodu muselo stát. A pokud je to nezávislé na SW ( viz přeinstalace systému ), musí být potíž někde v HW. Můžeš ještě před tím zkusit nainstalovat jiné kodeky ( ty předchozí odinstalovat ). Vybrat si můžeš z Vista Codec Package, CCCP a takových.
Andrasin (92)|16.12.2007 01:10
Dobře, kodeky nepomohli, což jsem věděl ještě než jsem je nainstaloval :) Zkusil jsem CCCP. K tomu zatížení procesoru. Jestli nestačí to, že jsem asi tak hodinu, možná víc rozbaloval jeden mega archiv a přitom ještě běžel test nortonu a zároveň jsem na pc pracoval, kdy procesor vážně makal nejvíc jak mohl, tak čím bych ho tedy měl zkusit zatížit ? Už je to dlouho co sem něco takového dělal, třeba Prime nebo jak se to jmenuje ?
Intri (3490)|16.12.2007 01:14
Tuším, že StressPrime, ale taky si nejsem jistý, procesor jsem netestoval minimálně rok, spíš rok a půl.
Andrasin (92)|16.12.2007 17:14
Nechal jsem hodinu pracovat Prime 95 a skončilo to bez problému. Procesorem by to tedy být nemělo.
Intri (3490)|16.12.2007 17:19
Hodina je pro zátěžové testy málo, dělají se obvykle na 8 až 48 hodin. Ale pokud hodinu pracoval bez chyby, je to známka, že s procesorem potíž není. Zkus si ještě porovnat verze programu, jestli se náhodou automaticky neaktualizoval a jestli aktualizace nedělá potíže.
Andrasin (92)|16.12.2007 17:29
Určitě se neaktualizoval, nebyl tam ještě vůbec nainstalovanej internet když jsem ho zkoušel po reinstalu windows. Projistotu jsem jeste jednou zkusil uplne odinstalovat ten program vcetně registru a znova nainstalovat, ale výsledek znáš .... :(
Intri (3490)|16.12.2007 17:38
Hmm, tak pak už mě nic nenapadá. A jiný program ti taky neporadím, protože se tímto už nezabývám, úplně jsem ztratil přehled. Sorry.
Andrasin (92)|16.12.2007 23:20
Ok dik za snahu. Ted jsem jeste zkusil prevest v tom programu malý WMV soubor do Avi a kupodivu to šlo. Zkusil jsem tedy ještě převést malý MPEG do DVD, což právě potřebuju, tak to šlo taky. Zřejmě to tedy zvládá jen menší soubory. Ty, co jsem převáděl, měla přes GB, třeba i 3GB (filmy nahrané pomocí Tv karty). Ale právě i takto velké soubory šli tímto programem převádět. Převedl jsem s ním i 4GB soubor. Proč to tedy najednou bere jen malé videa ? :)
Intri (3490)|16.12.2007 23:55
Nemá to něco společného s tím, že je to placený program? Máš ho koupený nebo pouze trial? Pokud trial, je možné, že se takto ten program chrání proti použití přes zkušební dobu.
Andrasin (92)|17.12.2007 00:04
Je v trial, ale v trial byl i když se mi podařilo převést velké soubory a navíc je nainstalovaný teprve 2 dny a jediné omezení je že se tam objevují otravná okna.
Intri (3490)|17.12.2007 00:09
No, kdo ví? Vůbec bych se nedivil, kdyby výrobce do programu zapasoval algoritmus, který odešle data přes internet někam na server a na jejich základě se pak určovalo, jak dlouho trial používáš. Kdybys pak překročil lhůtu, zavedla by se opatření, která by ti znepříjemňovala život. Navíc by to bylo imunní vůči všem reinstalům a formátům.

Takovou aktivitu by ale rozhodně měl zachytit firewall a zeptat se, jestli to fakt chceš. Ale pokud tomu programu jednou povolíš přístup do internetu, je klidně možné, že se takové schéma chování provedlo.

Je to ale jen ryzí spekulace, nic víc.
Andrasin (92)|17.12.2007 13:13
To je celkem věrohodný. Akorát teda nevím, jak to ověřit :) Nejjednodušší asi bude najít alternativu, ale nevím jestli ještě najdu program, který se mu alespoň trochu vyrovná.
Andrasin (92)|19.12.2007 00:25
Takže, problém vyřešen. Uplně zbytečně jsme tu vymýšlely možné příčiny, ale nakonec je řešení úplně jednoduché. problém vznikal u videí, ostříhaných v jednom programu pro úpravu mpeg. Byly sice ve správném formátu, ovšem zřejmě je program neukládal úplně správně. Nyní jde již zase převádět všechno. Díky za snahu.