Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přídavný disk do Toshiby A200-1MI

Intri (3490)|18.12.2007 00:07
Zdravím,

pořád mi nedá spát možnost osazení druhého disku do mého notebooku ( Toshiba Satellite Pro A200-1MI ). Servis tvrdí, že to nejde, že buď jsou dva disky osazeny rovnou, nebo se do daného modelu disk dát nedá. Vtip je v tom, že na těle je zespod kryt pro druhou pozici disku a v BIOSu deska rovněž hlásí dvě pozice na disk. Krytka se nedá oddělat, je pravděpodobně napevno spojená se zbytkem těla.

Otázka tedy je: neví někdo o možnosti, že třeba nějaký výrobce takto zabránil přidání disku, ale fyzicky tomu nic nebrání? Mám na mysli, jestli by bylo možné, že se pod tou zapevněnou krytkou schovává opravdu pozice pro druhý disk, včetně plně použitelného SATA konektoru. Má-li deska v BIOSu dvě pozice pro disk, měly by na ní být přece osazeny i dva konektory pro připojení disku, není-liž pravda?
RHBambus (155)|19.12.2007 20:22
těžko říct ale něco mi říká, že to přidělání tam má svůj důvod přece by výrobce nevyrobil počítač s dvoumi připojkami pro disk a jednu by zadělal když na tom může získat prachy z přikoupeného disku...
Intri (3490)|19.12.2007 21:17
Nebo tím taky může uměle srazit cenu notebooku ( nebo pravděpodobněji zvýšit cenu těch, které ten kryt zapečetěný nemají ).

Procesory se taky často prodávají znatelně dráž jen proto, že jsou úplně shodné, jako jejich levnější verze, ale mají vyšší takt. Právě proto se ptám, jestli s tím někdo má nějakou zkušenost.