Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

C2D E6750 - jak začít taktovat ?

Kotas86 (18)|21.12.2007 12:36
Dobrý den, chtěl bych začít taktovat s mojí novou sestavou (Intel Core 2 Duo E6750 + Scythe Ninja Plus, Gigabyte P35-DS4, 4x 1GB A-Data EE, Ati radeon HD3850 256MB). Nevím ale jak začít, vlatně vůbec nic o tom nevím. Mohli byste mi někdo doporučit nějaké články v češtině, kde je přesně popásno, jak vlastně na to ? Nebo třeba přímo napsat jak začít. Především bych chtěl dát procesor tak na 3200MHz, někde jsem četl, že kvůli ramkám to dál nejde, když jsou tam 4, nevím co je na tom pravdy.

A ještě se chci zeptat na tu grafiku, v CCC sice jde taktovat snadno, ale když už nastavím nějaké vyšší hodnoty, tak zkolabuje. Prý je to kvůli slabému napájení, které v referenčním biosu nejde zvyšovat. Dá se někde stahnout upravený bios nebo tak něco ?

Díky.
husky14 (4214)|21.12.2007 12:47
Co presne kde nastavit ti nikdo neporadi, OC je individualni vec kazdyho kusu HW a musis to proste doladit na svy sestave sam.

Co se tyce taktovani VGA, taktuj jen tak, abys mel kartu stabilni pomoci taktovacich utilit.
Do flashovani BIOSu nebo voltmodu se nezen, sice to muze pomoci k nejakymu zvyseni vykonu, ale rizika jsou hodne velka a narust 1-2fps ve hre (nebo par bodu navic, jestli hrajes 3DMarky) za to fakt nestoji....
mech13 (5526)|21.12.2007 13:09
je potreba pohledat, clanku je vsude spousta

obecne:
nahrat nejnovsi bios
vypnout automaticky napeti a hlidat rucne, neni potreba zvysovat (auto prehnane zvysuje)
hlidat frekvenci a casovani pameti
vypnout EIST a C1E
zvedat FSB dokud to pujde (jako prubezne zvedat a testovat, ne drzet tlacitko + dokud se to nezastavi)

pri tom vsem testovat stabilitu: memtest, orthos beta, sledovat teploty: core temp

hlavne bacha na teploty a nezvysovat napeti at to neodpalis

na jiny bios na grafice se vykasli, nema to cenu, a uz vubec ne pokud o tom moc nevis a ani neumis taktovat CPU pres bios
filky (197)|21.12.2007 15:44
S puvodnim boxovanym chladicem jede e6750 na 3ghz bez sebemensich problemu. Jen jsem nastavil nasobic na 8, fsb na 375 a vypnul ty nastaveni EIST a C1E. Pameti jsem nechal bezet na 900MHz a zda se, ze jim to vubec nevadi. Zapnul jsem take v biosu automaticke nastavovani rychlosti cpu vetracku, coz imho ani neni potreba. Kdyz bezel na tech max 2000 otacek stejne nebyl slyset.

Tak si vyzkousej tohle a pak uvidis.