Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Reklamace procesoru, poslaly špatný

FAJN-TOM (63)|24.12.2007 21:00
Ahoj, objednával jsem si přes internet z obchodu http://www.inter-shop.cz procesor AMD Athlon 4200+ 939, ale poslali mi AMD Athlon 4200+ AM2 :mistake, dá se to reklamovat když jsem ho objednával na začátku listopadu? a jak dlouho může maximálně reklamace trvat? nerad bych čekal 3 měsíce a nakonec by mi poslali zpět peníze protože už ten procesor nesehnali. A můžou mi vrátit peníze když já to nebudu chtít a budu žádat na tom že ten procesor chci:angry? Díky
Intri (3490)|24.12.2007 21:16
Kdy ten procesor dorazil? Máš právo na vrácení peněz do 14 dní od data doručení ( ale fakt doručení, ne vyzvednutí - i když si tím nejsem jistý ). Pokud ti došel nejpozději před 14 dny, vrať ho bez udání důvodu. Jinak rozhodně to na reklamaci je, přišlo ti něco jiného, než bylo objednáno ( i když to musíš prokázat, dokladem nebo objednávkou ), ale ta může trvat až 30 dní.
FAJN-TOM (63)|24.12.2007 21:25
[quote=Intri;74866]Kdy ten procesor dorazil? Máš právo na vrácení peněz do 14 dní od data doručení ( ale fakt doručení, ne vyzvednutí - i když si tím nejsem jistý ). Pokud ti došel nejpozději před 14 dny, vrať ho bez udání důvodu. Jinak rozhodně to na reklamaci je, přišlo ti něco jiného, než bylo objednáno ( i když to musíš prokázat, dokladem nebo objednávkou ), ale ta může trvat až 30 dní.[/quote]procesor přišel asi po 30 dnech někdy na konci listopadu, takže to 14 už je:cry, Procesor jsem napsal do nákladů firmy, takže doklad teď nemam u sebe budu si ho muset vyzvednout. Takže jak to tak vidím dva měsíce to trvat bude:runaway:angry:mad:
Intri (3490)|24.12.2007 21:31
Njn... Na to asi nejde říct o moc víc, než že přes net se nakupuje s jistotou. Čili T.S.Bohemia, CZC, Alza, Alfa, možná ještě Cybex ( i když ti mě krapet naprdli ).
P@pi (1519)|24.12.2007 21:40
Nechápu tvůj problém, jestliže ti poslali jiný CPU, tak ho prostě zabalíš, domluvíš se s nima a pošleš zpět.

Buď ti teda pošlou jiný CPU nebo peníze, vše je na domluvě, ne?
Intri (3490)|24.12.2007 21:41
No, vše je na domluvě, dokud jsou obě strany ochotné jednat. A v případě, že domluva selže, nastupují paragrafy.

Osobně mi FAJN-TOMův dotaz na tohle přijde korektní, taky bych rád věděl, na co mám vlastně nárok.

@FAJN-TOM: Ještě mě napadá - zkontroluj si samozřejmě fakturu/dodací list, jestli je tam ten procesor, který jsi žádal. Pokud jo, máš dost velkou šanci na úspěch, pokud ne, budeš k tomu potřebovat ještě objednávku jako takovou, abys prokázal, že jsi opravdu chtěl procák pro socket 939, ne AM2.
FAJN-TOM (63)|24.12.2007 22:20
[QUOTE]Nechápu tvůj problém, jestliže ti poslali jiný CPU, tak ho prostě zabalíš, domluvíš se s nima a pošleš zpět.

Buď ti teda pošlou jiný CPU nebo peníze, vše je na domluvě, ne?[/QUOTE]
Jenže tohle bude moje první reklamace, tak se chci zeptat co a jak
[quote=Intri;74873]
@FAJN-TOM: Ještě mě napadá - zkontroluj si samozřejmě fakturu/dodací list, jestli je tam ten procesor, který jsi žádal. Pokud jo, máš dost velkou šanci na úspěch, pokud ne, budeš k tomu potřebovat ještě objednávku jako takovou, abys prokázal, že jsi opravdu chtěl procák pro socket 939, ne AM2.[/quote]
objednal jsem si opravdu 939
Seznam objednaneho zbozi:
-------------------------
CPU AMD ATHLON 64 X2 4200+ Tray socket 939 (TS9720147) - Cena za jeden ks: 1927,- Kc - Pocet kusu: 1
Manipulační* poplatek (2001/MAPO) - Cena za jeden ks: 99,- Kc - Pocet kusu: 1

Celkova cena s DPH: 2026,- Kc

a taková pěkná cena to byla:(
P@pi (1519)|24.12.2007 22:27
No tak to je jednoduchý, budeš je prostě muset oslovit a vysvětlit to. Akorát nechápu, proč to řešíš po takový době, ti taky můžou říct, že sis to vymyslel :rolleyes:.
FAJN-TOM (63)|24.12.2007 22:32
[quote=P@pi;74880]Akorát nechápu, proč to řešíš po takový době, ti taky můžou říct, že sis to vymyslel :rolleyes:.[/quote]
Protože jsem ho schovával na vánoce a nechtěl jsem ho dřív rozbalovat, jen jsem kouknul co je na něm napsaný, vyčetl jsem Athlon X2 4200 a pak už jen samý čísla takže jsem usoudil že je to správný procesor
Intri (3490)|24.12.2007 22:32
No, máš objednávku. A pokud je na dodacím listu napsán procesor pro AM2, máš vyhráno - jasný důkaz, že jsi dostal něco, co sis neobjednal.