reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Preskakovani cpu nasobice

Itachi (90)|24.12.2007 21:02
Zdravim vsechny a zaroven preji stastne a vesele Vanoce:-)

Mam takovy problem s CPu nasobicem ...mam to nastavene v biosu na 9x 377 =3.4ghz...a kdyz sem se koukal na CPU-Z tak mi to tam pise 6x377 ...A obcas to poskoci na tu danou hodnotu 9x377 ..proste mi to skace...vim,ze se to urcite vypina nekde v biosu ale nevim kde..mohl by mi nekdo prosim poradit ? Bios mam award :)
Intri (3490)|24.12.2007 21:13
Koukej po možnosti D.O.C. ( Dynamic OverClocking - to je, myslím, u MSI ) a podobných, tyhle volby mívají dost výstižný název, najdeš to tam.

Ale pokud jde o to, není důvod to vypínat - na výkonu se to nepodepíše, na spotřebě a zahřívání ale ano.
Pabler (425)|24.12.2007 21:59
Neviem ci DOT manipuluje aj s nasobicom, zatial som si vsimol ze to dvihalo len FSB (aspon u mna)
-
inak ak mas novsieho Athlona tak tomu nadavaju Cool 'n Quiet, vypni tuto featurku a vse bude nastavene tak ako zadas ty ...
Klingacikx (1545)|24.12.2007 23:28
[quote=Pabler;7487487]
inak ak mas novsieho Athlona tak tomu nadavaju Cool 'n Quiet, vypni tuto featurku a vse bude nastavene tak ako zadas ty ...[/quote]
Ak máš intela čo mi príde viac pravdepodobné tak nájdi v BIOSE položku Intel SpeedStep predpokladám že teraz tam pri tej položke bude ENABLE tek to zmeň na DISABLE:D
Alf (305)|25.12.2007 01:18
[QUOTE=Itachi;74860]Zdravim vsechny a zaroven preji stastne a vesele Vanoce:-)

Mam takovy problem s CPu nasobicem ...mam to nastavene v biosu na 9x 377 =3.4ghz...a kdyz sem se koukal na CPU-Z tak mi to tam pise 6x377 ...A obcas to poskoci na tu danou hodnotu 9x377 ..proste mi to skace...vim,ze se to urcite vypina nekde v biosu ale nevim kde..mohl by mi nekdo prosim poradit ? Bios mam award :)[/QUOTE]
Hlavně by mě zajímalo, proč to chceš vypínat. Jedná se o funkci EIST (kdo chce bližší informace, najde je na stránkách Intelu), která přepne násobič na nejnižší hodnotu v případě, že CPU není zatížen (u Intelu momentálně 6). Tím se sníží takt CPU a taky spotřeba energie.
S dynamickým overclockingem to nemá nic společného.
Pokud chceš opravdu tuto funkci vypnout, napiš jaký máš MB - tady nemá nikdo věšteckou kouli...