Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna desky, jak zachovat RAID ?

Pavel Boček (4169)|27.12.2007 16:18
Brzy hodlám vyměnit desku ASUS A8N-E (nForce 4 Ultra) za A8R-MVP (Xpress 1600). Našel jsem hezký návod, jak vyměnit desku bez reinstalace Win, jenže narážím na problém. Tím je RAID 0 na první desce. Lze ho nějak zachovat...? Mám dojem, že nForce si to zapisuje přímo na disk, u Xpress o tom pochybuji, tam se to asi vytváří jinak, nehledě pak na ovladače řadiče, kde si systém se standardními asi nevystačí. Je tedy jediná možnost zazálohovat data a Strip vytvořit znovu ?
pavel_p (993)|27.12.2007 17:24
Desku bez reinstalace vyměníš, možná budeš muset volat na MS a u OEM to asi není legální, ale jde to ... Windows jen dotáhnou ovladače (nedělal jsem to 2 roky a bylo to s corporate edition). Ohledně RAIDu:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/9370-jak-nacist-raid-diskove-pole-kdyz-umrela-deska-a-uz-se-nevyrabi
Pavel Boček (4169)|29.12.2007 01:18
Takže jak jsem si myslel, je potřeba to vzít všechno. Když odejde strip, není ani třeba řešit systémy, bude muset jít všechno pryč.

[SIZE="1"]O systému jsem psal do dredu o Vistě, kupoval jsem to později, chyba je kdyžtak na straně obchodu ;) Nikdo mi neřekl, že se to váže na desku, takže nezájem.[/SIZE]