Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Karta?

David a* (53)|31.12.2007 13:04
Zdravim, potreboval bych radu ohledne nejake nove grafiky do 2000kc. Bud nVidia nebo ATi, je to jedno, to ze jsem to napsal do sekce ATi nijak nezohlednujte... Jo a asi AGP.. Je to do P4 3,0GHz, deska je myslim dell optiplex GX 270 (AGP slot?), win xp sp2.. bude to hlavne na hry.. Dik
Klingacikx (1545)|31.12.2007 13:06
Tak taká X1650Pro alebo 7600GT by ti bohate stačila:D
ICE_D (2754)|31.12.2007 15:06
Jakozto skalni zastance nVidie nemuzu jinak nez radit 7600GT - hlavne at je s DDR3! ;)
Pavel Boček (4169)|3.1.2008 03:23
Del Optiplex něco ? To bude nějaká deska ze sestavy, že...s těmihle jsem neměl nikdy dobré zkušenosti, jestli to vůbec pojede (bojím se toho "AGP ?" a ne jen kvůli tomu, jak to bylo psáno). Hlavně pozor na zdroj, sice bývaly v těchto sestavách až neuvěřitelně kvalitní, ale BIOS a podpory desek to vynahdradily. Doporučení je jasné, zbavit se toho a pořídit nové PC (dnes se dá sehnat "dost slušné" za 8 tisíc a "pořád lepší" za méně než 5 tisíc).

Jinak některou z doporučených karet, lepší nemají smysl. Klidně z bazaru...
Zoidik (1405)|3.1.2008 06:12
Pokud si nejsi jistý jaky mas port pro grafiku, tak použij everest.
Pabler (425)|3.1.2008 07:54
A co zvysok zostavy ?
Aky mas zdroj ? aspon kolko Watt,
Nazov Dosky, najdes v tom evereste, zislo by sa uviet .... taktiez by bodlo vediet AGP x? //1,2,4,8 ?
Processor, typ a frekvencia
mnozstvo pamate ram
--------
ono je zbytocne davat daku vykonnu grafiku do zvysku zostavy ktora ju nebude schopna vyuzit ...
--------
ak to chces na hry a mas na mysli tie nove hry a v poriadnej grafike, tak radsej pospor a vymen dosku+cpu+gpu+ram
predsa len AGP je uz skoro mrtve
johny__g (6387)|3.1.2008 08:28
Raději se nejdřív podívej jestli tam ta karta vůbec vejde, AGP slot sice deska má, ale když se mrknu sem nebo sem, mám dojem že je tam místo jen na low-profile kartu! Takže otevři kryt a zkontroluj to.
Ještě se dělala verze v klasickém miditoweru, tam by snad vešla - napiš co vlastně máš.
David a* (53)|6.1.2008 12:54
Heledte, to pc neni moje ale znamych, ja to neresim pro sebe.. Oni my ho dali abych jim tam hodil hry.. Nebylo tam ani dvd, ale jen cdrom, dvd jsem uz koupil, kartu obednal, ale jde vratit, kdyby neco.. Nejaka karta tam asi byla uz predtim, ale na to ze to chteli na hry, tak s integrovanou grafikou nic moc. Docela me desi to ze by se tam nemusela vlezt, to by nebylo dobre, jinak everest uz davno mam, ale nejak se mi nepodarilo v nem najit, jakej port tam je pro grafiku, uz jsem to prolezl nahoru dolu snad 3x a nenasel jsem to.. AGP tam je, ale nevim kolik.. Obenal jsem ATi X1650 256MB od Sapphire, tak uvidime, po nedeli dorazi, jestli tam vleze a pojede, tak mam klid, koupim jim tam alespon 1GB ram a staci. Oni hry sice hraji, ale vicemene jen FIFU a NHL a to nejsou hry nijak narocne na hardware, novej hokej jede i na tu integrovanou hruzu co tam je, ale fotbal ne..
johny__g (6387)|6.1.2008 14:27
AGP slot je tam na 100 %, jestli AGP 4x nebo 8x je úplně jedno. A je to teda ten desktop nebo tower?
David a* (53)|6.1.2008 18:32
No jestli myslis ze se to nevejde kvuli tomu ze to je desktop, tak neni. Je to tower, ale taky se otevira na ten pant, no co si budeme nalhavat, reseni to je hrozny. Ty pc vozi nejakej borec odnekud, znamej ma od nej taky takovou sestavu a ten ma prave desktop.. Tohle je tower tak snad se karta vleze, ne?! vubec ale nevim co je ta deska zac, v everestu se jmenuje dell optiplex gx270, takze asi jak cela sestava..
David a* (53)|10.1.2008 23:50
Tak karta dorazila (sapphire x1650 256mb). Do slotu sla dobre :-), skrin sla take zavrit. Nakopl jsem to, nahral nove catalysty 7.12 (jen display driver, to jim staci) a po restartu, kdyz nebehly winy byl komp asi minutu uplne zabrzdenej, najel jsem tedy do spravce zarizeni a zjistil jsem, kdyz jsem rozbalil zalozku graficka karta, ze mi to pise ze tam jsou dve...?!?!

prvni byla:
radeon x1650 series
a druha:
radeon x1650 series secondary

ukazal to stejne i everest. Ovladace jsem instaloval jen jednou, ne 2x, nevi nekdo jak to napravit? jinak hry jedou uplne normalne (nhl a fifa 2008)..
elpsycho (1602)|11.1.2008 00:36
Tím se vůbec neznepokojuj :)
David a* (53)|11.1.2008 11:19
Tak fajn, akorat nechapu, pro pokazdem zapnuti ten pocitac je asi prvnich 30sec zabrzdenej a nedej boze kdyz otevru nejake okno, to je pak na minutu, potom ale vse ustane a bezi to normalne..(jakoby to hledalo nejakej driver nebo neco)?! Jinak v everestu mi ukazuje grafika +-50° a to nic nedela, je to normal? Moje karta (hd3870 512) me ukazuje v klidu asi 30-35°C, i kdyz ta je mnohem vykonnejsi, no nevim, hlavne odstranit tu zabrzdenost.. Dik
husky14 (4214)|11.1.2008 12:06
[QUOTE=David a*;80148]Tak fajn, akorat nechapu, pro pokazdem zapnuti ten pocitac je asi prvnich 30sec zabrzdenej a nedej boze kdyz otevru nejake okno, to je pak na minutu, potom ale vse ustane a bezi to normalne..(jakoby to hledalo nejakej driver nebo neco)?![/QUOTE]Stahni si Process Explorer a po startu sleduj, co se deje a co ti zatezuje CPU.... ;)
robky (3195)|11.1.2008 21:54
[QUOTE=David a*;80034]. . . ze mi to pise ze tam jsou dve...?!?!

prvni byla:
radeon x1650 series
a druha:
radeon x1650 series secondary

ukazal to stejne i everest. Ovladace jsem instaloval jen jednou, ne 2x, nevi nekdo jak to napravit?[/QUOTE]

Je to úplne normálne, grafika má dva výstupy pre monitor - preto aj ten "secondary".