reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: vliv grafické karty na procesor

Neregistrovaný (0)|5.1.2008 18:14
Jméno tazatele: Kremel

Znění dotazu:
chci si koupit novou grafickou kartu ale jeden známý mi říkal ,že když si koupim novou tak mi bude zpomalovat procesor.Chci se zeptat co je na tom pravdy ,protože osobně mi to připadá jako blbost.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
procesro:Intel Pentium 4-3GHz
zákl. deska:Intel Corporation D865PERL AAC40926-205
RAM:512 DDR
grafika:NVIDIA GeForce FX 5700
ICE_D (2754)|5.1.2008 18:17
To jste asi spatne pochopil. Spis chtel rict, ze Vas pomaly procesor bude zpomalovat grafickou kartu... Jakou grafickou kartu si planujete poridit???
eraser (0)|5.1.2008 18:49
V každom prípade vidím výrazný nedostatok vo veľkosti operačnej pamäte, takže s 512 MB je kúpa ľubovolnej výkonnej grafickej karty úplnou zbytočnosťou.

A taktiež pozor na AGP port, čím je výber grafiky veľmi limitovaný, videl by som to skôr na kompletný upgrade, resp. úplne nový počítač.
speedsnail (4876)|5.1.2008 19:49
Záleží na co to potřebujete. Jestli máte starší oblíbenou hru která se vám seká, tak po dokoupení další 512mb ram ten počítač utáhne grafiku do výkonu cca nvidia 7600/ati X1600 (případně bazar 6600GT,6800 atd i to bude velký rozdíl proti FX5700).

Jestli přemýšlíte o nových hrách (witcher, gothic 3, crysis atd) tak jedině koupě nové sestavy. Ten procesor je na nové hry příliš pomalý, je potřeba 2Gb ram atd.
Kremel (0)|5.1.2008 22:07
No chci si koupit nějakou nvidii 7600 GT páč víc do tý zákl. desky stejně asi nenacpu, RAMky už nebudou problém.Jinak řek bych ,že by mi tam měli jít i nový hry ,sice na úkor zhoršený grafiky ale u těch novejch her je tak pěkná že mi to ani vadit nebude.
pas!k (3765)|5.1.2008 22:27
U te 7600 bude narust dost velky oproti te 5xxx ale vic opravdu nema smysl .. Nove hry tupu crysis na tom stejne nepojedou ale pokud nejsi narocny nejake ty novejsi hry na tom rozbehnes ovsem na ukor grafiky .. prece jen na nove hry by to chtelo nove pc.. kazdopadne tech 512 ram je problem jak jiz bylo receno
speedsnail (4876)|5.1.2008 23:00
[QUOTE=Kremel;78577]Jinak řek bych ,že by mi tam měli jít i nový hry ,sice na úkor zhoršený grafiky ale u těch novejch her je tak pěkná že mi to ani vadit nebude.[/QUOTE]

Nový hry tam sice nějak půjdou, ale výkon bude v některejch hrách kvuli slabýmu procesoru a pamětem i poloviční proti testům grafických karet co jsou na netu (třeba testy 7600GT), kde se testuje na procesorech Core2Duo/X2 s frekvencí kolem 3ghz.