reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TEST grafických karet AGP vs. PCI Express

ludeksls (3)|14.5.2006 11:15
Dobrý den,
všiml jsem si, že na Světu hardware teďka probíhá hlasování o srovnávací test grafických karet pro AGP.
Vzhledem tomu, že se má teďka objevit několik karet pro AGP, které jsou stavěny na stejných chipech jako jejich PCIe "bratříčci" (+ můstek), navrh bych, aby se vybralo pár téměř totožných karet, nataktovali se na identické frekvence (GK pro AGP mají většinou nižšší než pro PCIe) a porovnal se reálný dopad na výkon přechodu na PCIe.
Myslíte že by to bylo možné?
Děkuji.
Honny (262)|14.5.2006 12:30
PCI-X není PCI-Express... ;)
Zdeněk Kabát (32)|14.5.2006 12:37
Ten test AGP karet by měl být takový poslední mohykán a ještě uvažuji, jestli má vůbec smysl ho provádět. Nicméně k tomu srovnání AGP vs. PCI Express, to by nebylo vůbec vypovídající. Karty mají jiné parametry, ale i kdyby se nějakým způsobem "zesychronizovaly", byl by vliv sestavy více rozhodující než vliv sběrnice. Přeci jen současné čipsety s podporou PCIe jsou o mnoho dále než starší sady s AGP.

A ještě taková poznámka - PCI Express není platforma navržená na zvýšení výkonu, ale vyloženě jde o krok ke změně architektury systému. Pokusy a srovnání PCIe x16 vs. AGP 8x tu byly, ale vždy jen takové nicneříkající, protože rozdíly se pohybují v rámci chubu měření.
Architect (232)|14.5.2006 13:14
Rozhodně by mě zajímalo, jestli AGP GF7600, která má brzy vyjít bude v segmentu AGP karet nejvýkonnější. Ale, předpokládám, že o GF7600 už se chystá zvláštní recenze, ve které bude srovnána s jinými AGP GK. Takže, nevím, jestli má smysl dělat test AGP GK. Rád bych si ho pročetl, ale k ničemu by mi zřejmě po recenzi na GF7600 nebyl.