reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvukové karty a kodeky: Propojení počítače s domácím kinem

Neregistrovaný (0)|6.1.2008 15:54
Jméno tazatele: Janali

Znění dotazu:
Zajímalo by mě, zda lze propojit domácí kino s počítačem. Mám domácí kino Panasonic SA-HT75, u kterého odešel laser. Nestačilo by využít DVD mechaniku na počítači? Domácí kino by tak mělo video výstup na monitoru a audio výstup do repro domácího kina 5.1.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Počítač Brave-Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz 2.92 GHz, 1,00 GB RAM
johny__g (6387)|6.1.2008 17:33
Nechápu jaký by to mělo smysl - není tedy jednodužší připojit repro od domácího kina k počítači a DVD přehrávat na něm?
Neregistrovaný-Janali (0)|6.1.2008 17:56
To by bylo to jednoduché, ale PC není vybaveno výstupem 5.1
boboco (1987)|6.1.2008 18:06
Tak koupit si za pár korun zvukovku do PC bude určitě jednodušší. Já si například na Aukru před nedávnem koupil SB Audigy za necelých 300,- včetně dopravy. Předpokládám, že ten zesilovač má minimálně digitální koaxiální vstup (případně i optiku), takže úplně ty nejlevnější nové 7.1 zvukovky (také kolem 300,-) by nebyly příliš vhodné - tohle bych viděl asi jako tu nejlevnější volbu, pokud nechcete kupovat nic bazarového. Má až 7.1 výstup přes analog a samozřejmě i digitální výstup.
johny__g (6387)|6.1.2008 18:09
A když už budete v tom utrácení, tak bych dokoupil kabel k propojení PC s televizí (předpokládám že máte TV k tomu domácímu kinu a počítač má TV výstup) a i obraz budete přehrávat na televizi. Na filmy je to vhodnější.
boboco (1987)|6.1.2008 18:12
pokud je to lepší TV, tak bude možné použít přímo i D-Sub nebo DVI (HDMI-->DVI)
Neregistrovaný-Janali (0)|6.1.2008 18:36
Dokoupit zvukovku mě už taky napadlo, ta by tedy nahradila zesilovač z domácího kina pro lepší kvalitu zvuku, ale stále mi není jasné přes jaký mezičlánek mám připevnit 5x repro + subwoofer. Jinak propojit obraz na TV neuvažuju, výstupy na audio/video zbývají pouze v předním panelu a monitor má celkem slušnou obrazovku.
johny__g (6387)|6.1.2008 18:46
A jak jsou připojeny repro teď?
husky14 (4214)|6.1.2008 18:47
Nee, zvukovka nenahradi zesilovac, jen umozni privest prehravany zvuk z PC do zesilovace domaciho kina.... ;)
Neregistrovaný-Janali (0)|6.1.2008 19:14
Repro jsou teď připojeny svorkama do přehrávače, ale to se dá snad nahradit jackem. Do TV přes scart kabel, jinak v PC volný výstup na TV (nepotřebuju) a DVI, pak spousta USB (asi moc nepomůže)
Neregistrovaný-Janali (0)|6.1.2008 19:28
To by bylo ideální, napojit audio z PC do domácího kina a bez problémů tak jako dosud připevnit repro. Monitor je s vestavěnými repro, tak k tomu rozšířit kvalitu zvuku přes 5.1 Jak to provést a bude to fungovat?
Neregistrovaný- Janali (0)|7.1.2008 09:04
Je mi jasné, že je se mnou hrozná domluva, ale nejsem tu za machra, potřebuju pomoc. Našla jsem v bazaru zvukovku Creative Sound Blaster Audigy (SB 1394) CA0100-IAF, jak je to s kompaktibilitou, je vhodná pro každé standardní PC? Pak bych laicky řekla, že můžu připojit RCA audio kabelem domácí kino a repro už je normal. K vybavení dom. kina mám audio kabel s koncovkami červená/černá, není mi jasné, zda mohu použít, má tam být na audio přece červená/bílá. Převede se pak zvuk do 5.1, když ze zvukovky je výstup stereo?
johny__g (6387)|7.1.2008 10:33
Asi bude potřeba zjistit jaké vstupy/výstupy to domácí kino má. V manuálu to vše popsané není, tak se zeptám - je tohle zadní panel toho kina? A ta zvukovka, je to tato?
HT.jpg sbaudi1.gif
Neregistrovaný-Janali (0)|7.1.2008 14:42
Schéma dom. kina celkem odpovídá (jiné uspořádání, jinak OK),zvukovka vypadá shodně. Napadlo mě, jestli se nedá pořídit DVI kabel s koncovkou scart kabelu pomocí redukce. To by bylo nejjednoduší, ale asi nemožný.