reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

restarty PC

TomasOxx (230)|8.1.2008 13:26
uz zase :( uz se stava tradici, ze priblizne co pul roku tu pisu a podobnych problemech...
Restartuje se mi PC s nasledujici pravdepodobnosti pri nasledujicich cinostech...
- oznacovani obrazku v acdsee drzenim leveho mysidla a pohybem po zmenseninach obrazku (99,9%)
- chycenim okna s aplikaci a pohybem snim (33%)
- a pak, kdyz je system hodne zatizeny nejakou seklou aplikaci a a pri pokusu o snizeni jeji priority, nebo ukonceni stromu procesu (33%)

Absolutne netusim proc to tak blbne a co stim. A s kterou casti HW by ten problem mohl byt spojen, jestli s grafikou, nebo snad s mysi (mam bezdratovku MS s jejich ovladaci, bohuzel jsem se nechal zvyklat prodavacem). Pamet prosla memtestem uz asi 50x a ok, cpu athlon 64 3,5 ma v klidu 35 a pri zatezi max 45°C, deska, grafika, pameti, hdd, cpu maji vsude predimenzovane chlazeni, male pasivy vymenene za vetsi, nebo je lehce ofukuje pridany tichy ventilator. Nechapu to proste. Pokud to pomuze a bude to nekdo chtit, napisu sem uplnou sestavu a jeji konfiguraci.
husky14 (4214)|8.1.2008 13:32
Konfiguraci sem napsat muzes, ale imho to bude SW chyba.... nepada ti Explorer?
pas!k (3765)|8.1.2008 13:32
Zkousel si otestovat pameti? Stahni si utilitku gold memory nebo memtest ..vytvor spousteci cd nebo disketu a nabootuj zni a nechej pc nejlepe pres noc testovat .. Neskodilo by pro zacatek rozepsat sestavu. JInak klasicky bych zkusil odvsiveni pc stahni si nejake utilitky treba tune up utlities a promaz tempy procisti registry .. projed pc trial verzi nodu atd ..

EDIT sorry az ted sem docetl ten memtest :)
Zkusil byhc to celkove procisteni a odvsiveni ..
Pabler (425)|8.1.2008 13:44
podla toho co pises, je to najviac v nahlej zatazi, kedze pamate ako vravis su v poriadku, (este by som ich pretestoval inaksim testerom, gold memory alebo memtest neviem ktory si skusal)
-
ak to nieje pamatami
Moze to byt prehriatie Grafiky alebo CPU
skor by som tipoval CPU, hoci teploty mas pekne, ak je tam nahly naraz mozu vyhupnut, najme ak pasivak nesedi moc dobre, dal by som ho dole, vyumyval, naniesol tenucku vrstvu pasty a nasadil znovu, co to povie.
-
ak mas zapnuty auto restart pri probleme, tak ho vypni ci vobec pc hodi BSOD, kde by mohlo byt voditko k SW/HW chybe
-
ak ta neotravuje reinstall systemu, tak ho vykonaj, pokial su reg na maderu tam uz automaticke regcleaners nezvyknu pomahat
TomasOxx (230)|8.1.2008 13:58
Deska MSI K8T Neo2 v2.0
Pamet Kingston 2x 512MB 400MHz CL3 parovane baleni
CPU Athlon 64 Venice 3500+
VGA Gigabyte Radeon 9550 128MB
HDD WD 500GB AAKS
CD-RW LG GCE-8525B
Zvukovka SB Live 5.1 Digital
TV karta ATI TV Wonder WE (ci tak nejak)
Zdroj fortron GLN serie, ted nevim jestli 350 nebo 400W

pak periferie jako LCD 17" LG, standardni klavesnice na ps2, mys MS wireless intelliMause Explorer 2.0 (tfuj ze sem nekoupil logitech, i labtec z tesca by byl mozna lepsi :) )

WinXPpro se vsemi dostupnymi aktualizacemi, pro grafiku CCC 7.11, pro desku via 5.14a a dal uz nevim co psat. Nic neni taktovano, procesor ma akorat povoleno menit takt a ridim jej rucne pomoci RM CPU clock utility. A jak uz jsem vyse psal, vse ma predimenzovane chlazeni, co chladic pri koupi nemelo tak dostalo, co mela maly, dostalo vetsi a co melo vestsi, dostalo neslysitelny ventilator :) Jo a explorera jako prohlizec pouzivam jen na update OS a explorer jako aplikace mi tu nehlasi zadne chyby/problemy, antivir aktualne aktivni stary nod 2.5, obcas projizdim Pc jeste scanem od McAfeeho, co se nemusi instaovat, ragistry... windows nemaji ani mesic, protoze byly registry zaprane a pri snaze procistti, jsem cistil moc, tak to slo na novou instalaci.
TomasOxx (230)|8.1.2008 14:32
tak bsod jsem si musel nastavit, byl dan auto restart a zadny vypis, takze ted uz vypis mam :), ale mi stejne nic nerika :(. CPU pochybuju ze by to bylo, tyden mi na nem jede vkuse hra na max zatez a nic, ta chyba se stane treba i kdyz je v podtaktovanem stavu z 2,2ghz na 1ghz. Jinak pameti testuju vzdy pres memtest a pripadne jeste memtest+, tem co jedou pod windows moc neverim. Mno, jinak tu pridavam ted ten vypis.
Snímek 034.jpg
Pabler (425)|8.1.2008 14:40
mozno by ti pomohlo nieco z tohoto:
[code]http://forum.builder.cz/read.php?16,66767,66767,quote=1[/code]
je tam popisanych niekolko pricin chyb s win32k.sys
z tych najazaujimavejsich vyberam problem s RAM modulom na doskach s nForce chipsetom, riesenie bolo vyskusat inaksiu ramku, alebo ju stiahnut na CL3
-
taktiez problem s antivirakom AVG by mozno za to stal ak ho pouzivas, poskusaj a mozno tam bude riesenie ktore potrebujes...
-
mozes potom aj napisat ak ti daco z toho pomohlo, nech to tu je ako riesenie pre buducnost.
TomasOxx (230)|8.1.2008 15:27
podtaktovl jsem cpu, ram i HT desky a stejne to chybuje, ta ramka prosla memtestem opravdu minimalne 50x uz v minulosti a verim ji, neni taktovana, jede na SPD a ma na sobe pridany navic chladic. Ten link a a nasledujici linky zte stranky jsem prosel a nic co by mi mohlo pomoct. Nevim... no, uz me to neba, kdyz porad netusim cim to je... du od toho na chvili...
husky14 (4214)|8.1.2008 15:50
Asi to opravdu bude strop tvy desky.... nemas v BIOSu moznost pridat napeti na chipsetu?

Btw. BIOS mas posledni aktualni?
ioannis (99)|9.1.2008 12:25
[QUOTE=TomasOxx;79270]... pro grafiku CCC 7.11...[/QUOTE]

Tak tenhle problem znam, predpokladam ze pomuze starsi CCC 7.4 nebo 7.5 (nevim presne, ale ten ve kterem konci podpora AGP).
TomasOxx (230)|26.1.2008 13:57
Tak, dloho jsem cekal, az mi tu skoci i druhy pripad restartu, ten na videu je spojeny s ACDSEE a oznacovanim obrazku, takze jsem proste toto prestal delat :) No a druhy problem zatim nevim co zpusobuje, stava se asi pri spousteni hry, tj ten na obrazku.
http://slusnej.tym.cz/prostor/win32k.sys.avi
http://slusnej.tym.cz/prostor/4e.jpg