Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI vs ASUS

OdMajkla (369)|8.1.2008 16:28
Zdravím všechny čtenáře a redakci. Předem se omlouvám pokud zde toto téma již bylo. Tento týden jsem plánoval koupi základní desky MSI P 35 Platinum Combo. Myslím že pro mne jako pro běžného uživatele je zbytečná - míněno zbytečně dobrá - ale vzhledem k podpoře DDR2 i DDR3 pamětí byla jasnou volbou. V sestavách PC jsem víceméně laik, a moc toho nevím. Nedá se však říct že bych byl zase uplně natvrdlej. K tématu - v pondělí jsem zjistil že je v prodeji základní deska ASUS P5KC. Je v recenzi téměř shodná s MSI. Ale přeci jen, jsem laik, a i když jsou si v recenzi podobné - co to říká mě? V podstatě nic. Čili se ptám zkušenějších, kterám čísla a zkratky v tabulkách již něco říkaj - POZNÁM JAKO LAIK ROZDÍL MEZI MSI A ASUS ? JAKÝ ROZDÍL MEZI NIMI JE? PC mam víceméně na hraní her, a k desce jsem se rozhodl pořídit Ge Force 8800 GTS 640 MB, Intel Core 2 Quad 6600, paměti DDR2. Zbytek snad již tak velký vliv na výkon nemá abych se zde o tom zminoval. Předem děkuji za vaše odpovědi a případné d.o.p.o.r.u.č.e.n.í. :)
tequilla (1015)|8.1.2008 16:51
Ano, tema zde jiz bylo a reakce byly nasledujici...

[QUOTE=johny__g;79296]Z těch dvou bych uvažoval o ASUSU. I když kupovat desku jen kvůli tomu, že později budu moct vyměnit DDR2 za DDR3 je podle mě nesmysl, ten výkon s DDR3 už neporoste úměrně nákladům na jejich výměnu. Takže bych klidně koupil "jen" DDR2 desku, třeba oblíbenou Gigabyte.
Ještě k té grafice, pokud ji už máte koupenou tak se nedá nic dělat, jestli ji ale teprve budete kupovat, tak ROZHODNĚ NE GTS 640 MB! Když už tak GT nebo GTS s 512 MB paměti. GTS 640 MB je už starší, má mnohem vyšší spotřebu a nižší výkon.[/QUOTE]

[QUOTE=speedsnail;79299]Pokud nutně desku s podporou DDR3, tak bych volil mezi Asusem a Gigabyte (P35C DS3R). Tu GTS640 už máte? Jestli ne tak rozhodně kupte GT512 nebo GTS512.

/johnny platíš mi pivo :D[/QUOTE]

[QUOTE=tequilla;79302]Mimo MSI P35 Platinum combo a Asusu P5KC bych do vyberu zahrnul i Gigabyte GA-P35C-DS3R. Nevidim absolutne zadnej problem s pouzitim jakekoli z techto desek s dalsima vybranyma komponentama (8800 GTS 640MB, DDR2 a Q6600). K cemu bude sestava vlastne slouzit? Co se mi tam totiz nelibi hned na prvni pohled je grafika (lepsi by byla 8800GTS 512 nebo i 8800GT).
Jednotlive desky se krome znacky lisi i layoutem (rozvrzeni prvku na desce) a vybavou a od toho se odviji cela rada dalsich malickosti ->
1. MSI: ma velke chlazeni chipsetu, u ktereho muzou nastat problemy pri montazi rozmernejsiho chladice CPU, MSI ma jen 5 SATA portu a 2 PCI sloty.
2. Asus: Konektor IDE je zase na velmi spatnem miste (pokud bude pripojena pres IDE napr. vypalovacka, musi se tahnout sraky pres cely case ze spodniho leveho rohu do praveho horniho).
3. Gigabyte: Umisteni IDE konektoru take neni slavne, ovsem neni to takova tragedie jako u Asuse. Ma jen jeden PCI-Express 16x slot (ale to vzhledem k vybrane grafice nemusi vubec mrzet)[/QUOTE]
stavik (54)|8.1.2008 17:01
Já bych se spíše přiklonil k té Asusce. MSI nemusím. Cena hraje spíše pro asus.

Edit:jsem pomalejší..
mech13 (5526)|8.1.2008 20:05
na DDR3 bych se vykaslal a nechal je az na novy komp. vsechny dnesni desky totiz podporuji 8GB DDR2 a 4GB DDR3 - dost napikacu... kdyby to bylo obracene tak je to jasna volba, ale do budoucna je mnohem lepsich tech 8GB pameti nez ze tam muzu dat DDR3. takze vem obycejnou desku s DDR2 - nejlepe gigabyte;) overene, minimum problemu. aušusky obcas mivaji sve dny a MSI jsou obcas taky "divny"... jako nejjistejsi se mi jevi GB
johny__g (6387)|8.1.2008 20:23
DDR3 sbudou mít své opodstatnění až u nových platforem, jak AMD - Phenom, tak Intel - Nehalem. Zároveň teprve až se tyto rozšíří, začne klesat cena pamětí DDR3. A to jen tak nebude, v době kdy cena DDR3 pamětí bude přijatelná už bude škoda investovat do takhle zastaralého počítače.
OdMajkla (369)|9.1.2008 14:58
No pánové, díky moc. Tohle sem ani nečekal. Vidim že poradna ve foru zde funguje naprosto dokonale. Moc děkuji za připomínky ke grafický kartě. Byl sem na tom že čim víc paměti tím lépe. Že je 8800 GTS 640MB starší jsem vůbec nevěděl. Za to moc dík. Co se týká desky, tak já bych to viděl asi na GB nebo ASUS a vzhledem k názorům zřejmě GB. MSI "prý zlobí" Osobně vidím DDR3 jako zbytečnost v prozatimní době. Ale pravdou je, že od souseda mám možnost nákupu velice výhodně. Již zminovaný Intel Core2 Quad 6600 jsem místo 6500.- koupil za 2000.-, čili je možné že i paměti DDR3 by se daly sehnat velice výhodně. Jinak na moji otázku v čem spočívá rozdíl mezi deskami mi zde skoro nikdo nezodpověděl a kdo ano neřekl nic podstatného. To že je rozdíl mezi umístěním komponentů je zřejmé. To že má MSi rozměrné pasiv chlazení je mi také zřejmé. O umístění IDE konektoru a tahání kšand přes celej komp vím také. Ale mě zajímal výkon. Jaký je mezi těmito deskami rozdíl ve výkonu? v komponentech? v kvalitě? Pozná to laik? Na ceně ano. Proč MSI stojí 3800:- a Asus 2500.- ? V čem je ten podstatný rozdíl? a mám k němu přihlížet? A když se ptám - abych se vyvaroval dlouhého hledání je deska Gigabyte GA-P35C-DS3R v recenzi ve světě hardware? Děkuji
johny__g (6387)|9.1.2008 15:14
Cenu u MSI navyšuje jednak to chlazení (IMHO je jen na efekt), pak myslím že v balení jsou ještě jakési svítící blbinky co se zasunují do paměťových slotů a svítí na nich buď DDR2 nebo DDR3 nápis, má o něco lepší napájecí obvod - 4 fázový regulátor, 12 mosfetů a 4 cívky. Asus má myslím 3/12/3.

ASUS

MSI

Výkonem na tom budou podobně, stejně jako všechni desky osazené stejným čipsetem.

BTW taky bych chtěl takového souseda, nemohl bych si ho půjčt na víkend? Budu ho krmit i venčit ... :D

Edit: Ta Gigabyte deska je zde:

https://www.svethardware.cz/recenze-vykon-a-spotreba-pameti-ddr3-na-ruznych-frekvencich/17702
OdMajkla (369)|9.1.2008 15:22
no, pokud se rozhodnu že se ho zbavím a budu ho chtít dát do utulku, ozvu se :) ještě jednou díky za všem za odpovědi.