Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WiFi

milhause (5)|11.1.2008 21:49
Zdar poraďte mi prosím někdo!!!
Mám NTB HP compaq 6110 a pčestala mi fungovat WiFi karta, která je standartně v Minipci slotu, tak sem si koupil novou , ale bohužel ještě než naběhne winXP tak mi napíše hlášku problém 104 not suported a ať jí vyndám. Takhle sem to zkusil asi se 4.druhy jiných WiFi karet a stále stejný.!!! No tak si říkám, musím koupit přesně tu samou co tam byla , mimochodem je to od Intelu WM3B2200bg tak sem ji konečně sehnal a teď sem ji nainstaloval a samozřejmě ta samá hláška jako u všech ostatních. Takže už sem z toho totálně na prášky!!!! Samozřejmě, že jsem flashnul Bios a původní kartu odinstaloval a udělal jsem už pro to maximum a stále nic. Poraďte mi co s tím?
P@pi (1519)|11.1.2008 23:23
Pomoct by se asi dalo, ale jak píšeš HP má na svých noteboocích ochranu. Obejít jí (pravděpodobně) lze úpravou BIOSu a jeho následným flashem.

Ale musíš si uvědomit, že to:
  • nemusí fungovat
  • můžeš ztratit záruku (ale tu už asi nemáš)
  • nemusíš vůbec po této operaci notebook vzkřísit

Je otázka jestli ti to za to stojí, především bod 3...

(nikdy jsem na notebooku BIOS neupravoval a následně neflashoval, takže zkušenost je nulová. Na normálním PC jsem to dělal a bez problémů, ale tam taky neni případný problém zdaleka tak katastrofální)

EDIT: jsem blbec, jsem zapomněl dát link:
http://www.richud.com/HP-Pavilion-104-Bios-Fix/
Tvůj notebook: http://www.richud.com/HP-Pavilion-104-Bios-Fix/compaq-nc4200/
milhause (5)|12.1.2008 09:13
Ty jo díky moc, vůbec sem nečekal , že se někdo ozve. Samozřejmě to zkusím. Nic jinýho mi nezbývá!
P@pi (1519)|12.1.2008 10:15
Pak se ozvi jak to šlo/nešlo. A přeju ti, ať notebook tudle operaci přežije, budeš to potřebovat :D.
milhause (5)|10.2.2008 18:56
Úplně jsem zapoměl napsat, jak jsem dopadl s tím BIOSem. Takže vše dopadlo dobře a ani nevím jak jsem to dokázal, ale funguje mi v notebooku už každá WiFi karta. ještě jednou díky