Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nenabehne PC

creepsy (4)|12.1.2008 16:49
Zdravim,
muj problem je ten, ze pri zapnuti PC se rozebehne zdroj a ventilator u CPU a graf. karty. Pak jen cervena dioda na casu, ale zelena ne...monitor nenabehne...cim to muze byt?

Graficka karta na jinem PC funguje..HDD a RAMky taky...Zdroj sem zkousel taky vymenit...
Nejde mi do hlavy, ze se nerozsviti ani monitor...nemate nekdo tuto zkusenost?
husky14 (4214)|12.1.2008 17:12
Podle tvyho popisu to vypada na mrtvou MB.

Zkus vsechno nepotrebny odpojit (HDD, DVD, FDD, VGA), spust komp jen s CPU a jednou ramkou.... pak zkus postupne pridavat komponenty.

A hlavne sem napis celou sestavu vcetne znacky zdroje!!!
creepsy (4)|13.1.2008 09:32
Tak sem zkousel vsechno odpojit a ve finale sem tam nechal jen grafickou ATI x1300 a jeden disk Seagate 120GB. A nenabehne stejne...asi fakt ta deska...


Jinak zdroj je Eurocase 350W, MB Asus K8N, CPU AMD 64 Athlon 2200+
K tomu jeste dva disky a nejaky PCI karty...ale to uz neni podstatny, nebo je?
Klingacikx (1545)|13.1.2008 09:43
Zdroj nič moc:runaway, pozri či náhodou nemáš vytečené kondíky na základovke. Nemáš niečo pretaktované? Niečo podobné táto doska robila aj mne s 400W Eurocase ale vždy sa mi dala rozbehnúť:D
pcmaker (354)|13.1.2008 10:43
Zkus jeste pro jistotu dotlacit CPU a RAM. Vykliruj CMOSku. Taky si nekde pujc funkcni zdroj. Nejlepsi je desku vymontovat a zkouset na stole. Odpoj uplne vsechno. I pevny disk, DVD, FDD a mys. Kabely vytahni z MB, ne z disku. Nezapomen na pridavne napajeni 12V (kosticka s 2mi zlutymi a 2mi cernymi kabely) do MB.
creepsy (4)|13.1.2008 17:03
Zdroj je funkcni a mam jeste jeden...zapojeny pridavny napajeci kabel k zakladni desce mam taky...kondiky se zdaji byt v pohode...jeste jednou zkusim zapojit jen tu desku s par vecmi...