Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 46

Téma: Taktování Intel E8200

Nováček
    Registrace
    May 2006

Výsledky a rady o taktování E8200
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Včera jsem to praskl do case. Istalace XP bez problémů. Stáhl jsem z asusus nejnovější drivery a bios. Vše je v poho akorát mi jednou za čas vyskočí hláška od woken program provedl neplatnou operaci :-(. Nedovedu si vysvětlit čím to je (udělal to u ortosu a u utilitky na sledování teplot od asusus) Jinak na napětí auto(bios) se mi povedl dostat na 3,44Mhz ramky A-DATA EE jedou na 860Mhz CL.4-4-4-12 na 2,1V pak bios nabízí 1060mhz ale to se mi nerozběhlo. Při 3,5Mhz už orthos prakticky okamžitě nahlásil chybu. Co mne celkem zaráží jsou teploty, v klidovém stavu 31°C v orthosu na těch 3,44Mhz se to vyšplhalo max. na 40°C mám chladič Zalman CNPS9500 LED http://www.czechcomputer.cz/product_...0002D0D08.html nevěřil jsem tomu asusáckýmu sledování teplot tak jsem stáhl Coretemp a další utilitky a všechny ukazují naprosto stejně. Tak mám trochu obavy aby to nelhalo a já to nezavařil. Celkem mne zklamaly ty ramky, zkusil jsem je dát na těch 1060Mhz při napětí 2,3V CL-5-5-5-15(5-5-5-18) a buď to vůbec nenabutovalo a nebo se to resetne při úvodní obrazovce Woken. Jinak jsem celkem rozhozenej z těch desítek položek v biosu, se v tom jaksi ztrácím. Prosím o radu kde jsou trochu detailně rozepsány a popsány položky v biosu, na netu je návodů hafo, ale popsaná položka po položce a její vliv na běh PC nikde není. Míval jsem ASUS P5LD2 DELUX tam ten bios nebyl zase tak složitej :-(((. Co ty paměti máte někdo podobné výsledky?

Nováček Avatar uživatele Antonín Chromý
    Registrace
    May 2006

Navrhuji spustit memtest, pro jistotu.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

a co mas vlastne za zdroj a desku? bios mas posledni?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Deska Asus P5KR (bios 403 dle asusu nejnovější), CPU Intel E8200, DDR2 A-data 800Mhz EE, Getway ATI HD 3870, fortron storm blue II 500W.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Chystám se přetaktovat muj procoser co mam momentálně v case ( viz podpis ) a říkám si jestli to neni zbytečný, i tak má super výkon a ty tady zvedneš takovouto mašinku na skoro 3,5GHz. Co s tím výkonem chceš dělat? Ale jiank jsi si vybral super procál :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Ubral by som ramkám je aj možné, že doska nezvláda FSB lebo od toho procesora by som čakal viac.
    myslel si snáď Ghz...

Nováček
    Registrace
    May 2006

No jasně že GHz, :-))). Já bych řekl, že to taktování je takovej pasivní sport. Kdy pár bláznů, včetně teda mě se snaží z HW vymáčknout maximum.
    No a jinak. Včera jsem to projel Orthosem 9 hod. a bez erroru. Zkusil jsem na 3,5 a nejde ani při napětí 1,35V a dál se mi jít nechce. Super PI na 1M za 13s. Jsem pokojenej, Crysis vše nastaveno na vysoké kromě stínů a zvuku to mám na střední bez vyhlazování se zapnutou vSync. rozlišení 1280x1024 na HD 3870 GPU 845Mhz, RAM 2320Mhz od GETWAY, mi jede na 32-40 FPS v pohodě. Pod 30 FPS to nejde, to už se dá celkem v poho hrát.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Co ty teploty? Nepřipadá vám to divný? V klidu 31°C v zátěži na 100% Ortos po několika hodinách 38°C-40°C.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

jestli to vazne meri coretemp, tak to asi bude pravda novsi verze coretempu neni?

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od aldalda Zobrazit příspěvek
    Co ty teploty? Nepřipadá vám to divný? V klidu 31°C v zátěži na 100% Ortos po několika hodinách 38°C-40°C.
    I vzhledem k tem teplotam bych se nebal mu pridat, rekneme na 1.4V to je myslim nejvyssi doporuceny napeti pro dlouhodobej provoz pro 45nm u intelu zatim.

Nováček
    Registrace
    May 2006

OK. Vůbec teď nemám čas, ale o výkendu by to mohlo dopadnou. A pustím se do zvedání napětí. Výsledky pak pošlu. Ale myslím si, že mne brzdí ramky.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Jestli je aspoň trochu umíš nastavovat tak tě nemůžou brzdit, většinou dávají nad 1000MHz CL5 s odpovídajícím napětím, projdi si recenze...

Nováček Avatar uživatele panpelisek
    Registrace
    Dec 2007

Rád bych se zeptal na radu. Rozbil se mi právě tenhle procesor a na jednom jiném serveru mi řekli že to bylo tím, že sem do něj dal moc velký napětí - 1,5V. Tak bych se rád zeptal vás a požádal o radu, jestli je to opravdu tak nesnesitelné napětí pro CPU. Teploty totiž nešli přez 55 stupňů. A v testech na jiném serveru pouštěli do e8400 (což je podobný procesor) s klidem 1,51V a eště dodaly že s vodím chlazením by zkusili i víc.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

1.5V pro 45nm je opravdu hodně. Je dost pravděpodobné že k poškození došlo v důsledku průrazu či lokálního přehřátí.
    Pro informaci můžeš dopsat čím jsi to chladil, jakou frekvenci to před smrtí zvládlo a čím si měřil teplotu procesoru. Ať si daj ostatní pozor

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední