Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: licence windows pro komercni pouziti

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

zdravim
    otec se rozhodl pro sve podnikani pouzivat pocitac
    jak pc sem s rozhod pouzit stary komp co si kdysi na firmu koupil ale pouzival sem ho ja problem je v tom ze tohle pc ma licenci na win 98 a software co sce pouzivat funguje pouze v xpckach takze potrebuju poradit jak nejlevneji sehnat win xp na to pc

muzu pouzit win xp home? podle nazvu bych typoval ze asi ne. co oem verze? kdyz komp uz mam a novy kupovat nechci.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Home : http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=63706
    Professional : http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=63707

Ale jsou to OEM verze

Upgrade CD : http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=46268

Ale ofiko verzí bych se moc netrápil, pokud má malou firmičku a podniká si sám, tak čert s tím. Zním dost malých podnikatelů, kteří maj XPčka na černo

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

OEM verzi určitě ne, tu ti prodají jen k novému počítači nebo HW, takže jedině klasická krabicová verze nebo ten upgrade. Však si to odepíše z daní, pokud to myslí s podnikáním vážně tak co to je pár tisíc za win ... Ovšem jestli je ten počítač nějaký šunt, tak bych rovnou uvažoval o novém + OEM windows.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Prošel jsem si jenom tak zběžně licenci XP Home a nenašel jsem omezení komerčního využití. Což dává smysl, protože OS potřebuješ pro běh a kupuješ si ho za jakýmkoliv účelem. Home/Professional je jen doporučené využití.

EDIT: @johny__g: V Alfě ti klidně prodají OEM licenci jen tak. Je ale pravda, že OEM licence jsou platné jen pro PC, na které byla ta licence poprvné nainstalovaná. Při jakékoliv obměně HW pak může být problém s aktivací.

Registrace
    Sep 2006

Pokud seženeš krabicovou verzi XPček, tak bych řekl že ted se to už bude rovnat zázraku. MS je stáhl z prodeje, prasazuje Vistu

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

S tím Home/Pro je to tak, nic ti nezakazuje použít Home verzi pro podnikání. S tou OEM verzí mě to teda překvapuje, no ale pokud to tak prodávají tak je to taky možnost.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Alespoň v nedávné minulosti to tak u Alfy bylo. Nedávno jsem sestavil nové PC s účelem běžet na něm Win98, ale protože Win98 už na tak nové PC nešlo nainstalovat, přijde tam XP. Tak schválně zjistím, jestli fakt stačí přijít do Alfy a říct, že chceš OEM licenci XP.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Verzi home nedoporucuji .. v budoucnu muze byt potreba napriklad nutnost se pripojit pres vzdalenou plochu ci jine sitove zalezitosti coz byva u home celkem problem .. za tech par korun ty problemy rozhodne nestoji .. ja vim on si kazdy rekne ted z eto neni potreba ale za par mesicu zjisti ze jo Bezna praxe

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

OEM Windows sly koupit v ramci legalizace s jakoukoliv neperiferni soucasti PC, ja je koupil s vetrakem. Nevim jak je to ted. Zavolej na hotline Microsoftu, tak ti celkem slusne poradi a dej nam vedet, jak je to ted .

OEM office jsou pouze s novym PC a proto jsme kupovali do firmy krabici.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

OEM verze jak XP tak i Visty nemusis v soucasnosti kupovat s novym HW. Jedina podminka je, ze tim ztracis klasicky support neboli jsi support sam sobe.

Registrace
    Sep 2006

S tou podporou máš namysli stahování aktualizací předpokládám

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

O tom pochybuji .. stahovani aktualizaci samozrejme fungujei na oem ..

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Zoidik Zobrazit příspěvek
    S tou podporou máš namysli stahování aktualizací předpokládám
    Ne, podporou mam na mysli technickou podporu MS v pripade, ze Vam treba Windows nefunguji. Kdyz mate OEM tak proste nemuzete zavolat ci emailnout nekomu v MS, aby Vam s tim pomohl.

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Tak tak, pokud už XP, tak Prof. - neni o tolik dražší. Jestli je to na firmu, tak už se ani moc nevyplatí tam dávat "neoficiální verzi" , když se to dá odečíst od základu daně (mmch. já mám koupenou licenci na XP Pro taky z doby, kdy jsem pracoval na živnostňák takže jsem je měl levnější o daně, který jsem pak nemusel platit ).

Doporučuju tu OEM verzi, pokud půjde koupit, protože lze předpokládat, že potenciálně na dalším novějším počítači už bude chtít spíš Vistu než XP (např. kvůli více než 3GB paměti a podpoře 64-bit), takže asi nepotřebuje krabicovou, aby to šlo instalovat opakovaně.
    Naposledy upraveno uživatelem Styryx: 17-01-2008 v 11:58

Registrace
    Sep 2006

Styryx -> OEM verzi nemužeš instalovat opakovaně? To se mi zdá být jako blbost....

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows XP: Windows XP COA Licence
    Od Dvdk v sekci OS Windows
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-10-2012, 10:40
  2. Software: Windows 7 VUP licence
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 16-02-2011, 20:31
  3. Licence Windows