Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou frekvenci bez zvedání napětí ?

Jackal1 (218)|16.1.2008 17:38
Sestava:

ASUS P5E - INTEL X38 Bios: 0502

Intel® Core™2 Quad Q6600 GO 2.40GHz@3.01GHz

Zalman CNPS9700 Led

Na jakou frekvenci processoru bych mohl ještě +/- jít, bez zvyšování napětí ?? Díky. :)
elpsycho (1602)|16.1.2008 17:47
To je hádanka? V tom případě tipuju 9*357 (3213MHz). Pak zveřejni kdo by nejblíž...
speedsnail (4876)|16.1.2008 17:48
Tak a dost. Už je to tu přehuštěno naprosto stupidnímy dotazy (viz Loli a spol). Jak má kdokoli z nás vědět jakou frekvenci zvládne zrovna tvůj procesor bez zvýšení napětí ?!?! To jako čekáš že tu začnem střílet od boku 3600,4000 a podobně? A když ti napíšem že ani o MHZ tak nám budeš věřit? Sedni si k tomu, pohrabej se v biosu (když sis zvedl na 3Ghz tak to asi umíš) a ZKUS TO!

Abych jenom nenadával, pokusim se poradit.
Pochopil bych dotaz : "Jaké jsou maximální bezpečné hodnoty napětí a teploty pro můj procesor" Odpověd by byla 1,55V a 75°C pri TAT zátěži. Ten zalman je slušnej chladič ale 1,55V na quadu neuchladí takže v tvém případě bych volil kompromis kolem 1,45V a když budeš mít štěstí (a máš revizi G0) tak by ses na 3600 měl dostat. speed

//Kéž by to byla hádanka.. pak bych tipoval 3195 (355*9) :D
//to el.. chtel sem ti za ten nadhled dát bodík ale nejde (musim rozdat kolem atd bla bla). S tou hadankou si me fakt pobavil
Jackal1 (218)|16.1.2008 17:54
[QUOTE=speedsnail;81681]Tak a dost. Už je to tu přehuštěno naprosto stupidnímy dotazy (viz Loli a spol). Jak má kdokoli z nás vědět jakou frekvenci zvládne zrovna tvůj procesor bez zvýšení napětí ?!?! To jako čekáš že tu začnem střílet od boku 3600,4000 a podobně? A když ti napíšem že ani o MHZ tak nám budeš věřit? Sedni si k tomu, pohrabej se v biosu (když sis zvedl na 3Ghz tak to asi umíš) a ZKUS TO!

Abych jenom nenadával, pokusim se poradit.
Pochopil bych dotaz : "Jaké jsou maximální bezpečné hodnoty napětí a teploty pro můj procesor" Odpověd by byla 1,55V a 75°C pri TAT zátěži. Ten zalman je slušnej chladič ale 1,55V na quadu neuchladí takže v tvém případě bych volil kompromis kolem 1,45V a když budeš mít štěstí (a máš revizi G0) tak by ses na 3600 měl dostat. speed

//Kéž by to byla hádanka.. pak bych tipoval 3195 (355*9) :D[/QUOTE]

Jedině kde tu stupidně odpovídá jsi ty !! Nejsem žádný OC a chtěl bych aspoň okolo 3,2GHz na to se ptám, když tě to tak vyrušuje pak nereaguj a vem si nějaké tabletky, přístě než začneš urážet něčí nevědomost !! Napsal jsem +/- a čekal jsem hodnoty okolo 3,2GHz.
speedsnail (4876)|16.1.2008 17:59
Já se ptám co ti brání to vyzkoušet? A že si čekal hodnoty +- 3200 k čemu ti to bude že ti 20 lidí napíše 3200?

A tvoje vědomosti neurážim, ten dotaz sice je stupidní ale to neznamená že je takovej i jeho autor.
Jackal1 (218)|16.1.2008 18:03
OK, zkusím pokecat jinde, kde jsou ochotnější lidé. Bojím se OC a chtěl jsem jen nějaké ujištění na nějakou frekvenci se dá +/- dostat, než se do toho pustím. Díky všem. :)
husky14 (4214)|16.1.2008 18:07
OC se bat nemusis, jen hlidej teplotu....

Muzes se drzet doporuceni speedsnaila ohledne hodnot max. 1,5V a 75°C a sam musis zjistit, kam se za tehle podminek dostanes. Kazdej kus HW je jinej a kazda kombinace se taktuje jinak ;)
speedsnail (4876)|16.1.2008 18:11
[QUOTE=Jackal1;81687]OK, zkusím pokecat jinde, kde jsou ochotnější lidé. Bojím se OC a chtěl jsem jen nějaké ujištění na nějakou frekvenci se dá +/- dostat, než se do toho pustím. Díky všem. :)[/QUOTE]

Tak potom si nepochopil základní teorii. Ve zkratce: Zničit procesor může jedině napětí nebo vysoká teplota. Zvýšení frekvence jako takové nemůže procesoru ani jiným komponentám nic udělat. Takže pokud nechceš zvyšovat napětí (což u začátečníka chápu), pak se nemáš čeho obávat. Po malých skocích (cca 10) přiávej frekvenci FSB a stabilitu procesoru testuj StressPrime nebo obdobným programem. Nezapomen na nastavení pamětí aby tě nebrzdily (nastav si v biosu tu nejnižší frekvenci jakou ti dovolí, po nalezení maxima procesoru je zas zvedneš )
mech13 (5526)|16.1.2008 18:20
speed: mam pocit ze vysoka frekvence PCI na BXku nekdy odrovnala disky, ale to uz je davna historie...

az se ti proste komp zresetuje nebo orthos vyhodi chybu, tak jsi prestrelil a musis OC trochu ubrat. nic vic, nic min. pokud prestrelis hodne tak ti deska pravdepodobne vypne OC a CPU pobezi na zakladni frekvenci
zdroj mas kvalitni, z te strany ti nebezpeci taky nehrozi, takze hura do biosu a zacni zvedat FSB (pokud si hlidas pameti, EIST, C1E... navodu na OC je vsude spousta)
speedsnail (4876)|16.1.2008 18:45
[QUOTE=mech13;81693]speed: mam pocit ze vysoka frekvence PCI na BXku nekdy odrovnala disky, ale to uz je davna historie...[/QUOTE]
Jo takovejch pripadu bylo vic. Sam sem si odpalil pametovej radic na MSI K7N2 (vysoka frekvence + blby casovani a deska uz to proste nerozdejchala a co sem zjistil tak sem nebyl sam).
Ale s tim sem mu nechtel motat hlavu, dnesni komponenty jsou v tomhle ohledu v podstate "blbuvzdorny" a pokud clovek netaha napeti nad rozumnou mez aniz by vedel co dela tak se nemuze nic stat. Jó kde sou ty časy kdy se taktovat muselo umět :)