Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win nenabehnou

Jimmyjek (123)|16.1.2008 17:54
Ahoj. Po zapnutí PC se mě objeví klasicka win. obrazovka s nabídkou nouzoveho režimu, MS Dos a normalní system.
Po kliknutí na jakoukoli volbu se mě objeví černa obrazovka a blikající podtržítko nahoře:)
Vůbec nevím co s tím, jak se dostat na disk.
píši z Live CD linuxu, takže Hardware by měl být v pořádku.
Nevíte prosím co s tím?
Intri (3490)|16.1.2008 17:57
Zkus instalaci opravit z instalačního CD. Tzn. nabootuj z CD a před instalací zvol možnost opravit stávající instalaci. U Visty je na to přímo textový ( nebo grafický, teď nevím jistě ) odkaz, u XP musíš zmáčknout nějaké tlačítko ( tuším, že R ). Každopádně na začátku instalace tě XP vyzve ke stisku toho tlačítka, pokud budeš chtít opravu provést.
Jimmyjek (123)|16.1.2008 18:39
Ano R jsem zmáčl a naběhla konzole. V té však nevím vubec co dělat. Je tam sice seznam příkazu ale který použít..?
Petr S. (1220)|17.1.2008 12:14
nn, on myslel opravit instalaci ve smyslu ji přeinstalovat... K tomuto neslouží tato obrazovka... To se dělá až dál (snad jen o jednu obrazovku), nevím přesně. Pokud na to nepřijdeš, tak písni a já se mrknu u sebe na kompu.

I tak bych ale radši data z toho Linuxu zazálohoval a celé to přeinstalil znovu, příp. to opravil a zazálohoval si i další konfigurační nastavení z jednotlivých používaných programů a pak disk zformátnul a OS kompletně reinstalil. Je to čistší postup než pouhá oprava...
Jimmyjek (123)|18.1.2008 10:23
Díky. Zkusil jsem opravu(což vypadalo skoro jako reinstal) ale stejně Win nenaběhly. Takže format to vyřešil.
Petr S. (1220)|19.1.2008 22:30
Ona ta oprava je vlastně reinstal ;) Jen se přitom zachovají všechna data a nastavení...

Tak hlavně, že už Ti to fachá :)
d.a.a.n (14)|27.1.2008 00:30
[QUOTE=Jimmyjek;81694]Ano R jsem zmáčl a naběhla konzole. V té však nevím vubec co dělat. Je tam sice seznam příkazu ale který použít..?[/QUOTE]

Vidím že už jsi to vyřešil zformátováním, ale možná mohlo pomoct z té konzele dát příkazy
FIXBOOT
Tento příkaz umožňuje zapsat nový kód spouštěcího sektoru systému Windows do systémového oddílu.
FIXMBR
Tento příkaz slouží k opravě hlavního spouštěcího záznamu (MBR) spouštěcího oddílu.